pin

м. Київ, м. Палац Україна, Предславинська 39

Відкрити карту
Онлайн запис
Закрити close

Видалення зуба мудрості

Треті моляри (зуби мудрості, вісімки) – постійні зуби, що з’являються в дорослих у віці 18-25 років. Еволюційне зменшення розміру щелепи призвело до того, що крайнім молярам не вистачає місця для правильного росту. Тому видалення зуба мудрості – часте клінічне показання для здоров’я ротової порожнини: корекції прикусу, профілактики карієсу, зубного каменю, травмування тканин ясен і щік.

Видалення зуба мудрості

Показання до видалення зуба мудрості

Найчастіше прорізування зубів мудрості супроводжується набряком, підвищеною температурою та болем. Причина – відсутність молочних «попередників», через що ясна не підготовлені до появи третіх молярів. Вісімки часто починають рухати сусідні зуби через брак вільного місця в щелепі чи ростуть аномально. Усе це призводить до необхідності видалення восьмого зуба. Серед основних показань:
 • Ретенція (часткове прорізування) або дистопія (ріст зуба мудрості під нахилом)
 • Глибокий карієс (неможливість пломбування каналів через їхню кривизну)
 • Перешкоди для встановлення брекетів чи інших ортодонтичних конструкцій
 • Неефективність консервативного лікування пульпіту, періодонтиту
 • Травмування зубом мудрості щоки, ясен та тиск на розташований поряд моляр
 • Кістозні утворення на коренях, гнійне запалення тканин ясен

Кому рекомендовано видалення зубів мудрості

Часто видалення зуба мудрості стає одним із підготовчих етапів до встановлення ортодонтичної конструкції. Так лікар звільняє місце для правильного розташування всіх інших зубів і, відповідно, корекції прикусу.

Комплексний підхід до здоров’я посмішки

Зуби мудрості часто заважають сусіднім і створюють складнощі зі щоденною гігієною. Легше відразу видаляти вісімки, ніж потім вирішувати пов’язані з ними проблеми.

Задати питання
Ліквідація потенційного інфекційного вогнища

Крайні моляри важко повноцінно чистити, особливо в домашніх умовах. Тому на їхній поверхні збираються залишки їжі та бактерії – ідеальні умови для розвитку карієсу.

Задати питання
Попередження больових відчуттів

Часто прорізування зубів мудрості супроводжується болями, набряком, підвищенням температури. Запобігти цьому можна, превентивно видаливши моляри.

Задати питання
Запишіться на прийом до стоматолога

Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо і підберемо для вас зручний час прийому.

  Записуючись на прийом ви даєте згоду на обробку своїх даних

  Переваги видалення зуба мудрості для пацієнта

  Спрощення щоденної гігієни

  Навіть достатня гігієна ротової порожнини не гарантує повноцінного очищення крайніх молярів, адже вони містяться у важкодоступній зоні.

  Профілактика карієсу

  Видаляти вісімки потрібно, щоб запобігти формуванню зубного нальоту та каменю – середовища життєдіяльності для бактерій, що спричиняють карієс.

  Позбудьтесь болю вже зараз!

  Свіжий подих

  На поверхні зубів мудрості не збиратимуться часточки їжі та патогенні мікроорганізми, що провокують різні захворювання і, відповідно, неприємний запах із рота.

  Відсутність дискомфорту

  Вісімки здатні створювати проблеми (біль, набрякання, травмування навколишніх тканин) упродовж багатьох років, тому краще відразу позбавитися від них.

  Міфи про видалення зубів мудрості

  Міф
  Біль під час прорізування зуба мудрості потрібно просто перетерпіти
  Насправді

  Легкий чи середній дискомфорт під час прорізування третього моляра – варіант норми. Однак сильний біль із набряком ясен та щоки, що заважає говорити, їсти та загалом вести звичний спосіб життя – привід звернутися до стоматолога. Зазвичай це вказує на аномальний ріст та необхідність видалити зуб мудрості.

  Міф
  Видалення 8 зуба призводить до зміни овалу обличчя
  Насправді

  Втрата вісімки не призводить до «провисання» овалу обличчя, на відміну від інших постійних зубів. Вони з’являються в дорослому віці вже після завершення формування структури щелепи та не є обов’язковими елементами зубного ряду.

  Міф
  Видалення зуба мудрості – 100% боляче, довго та складно
  Насправді

  Просте видалення зуба мудрості займає до 20 хвилин, адже лікарю не потрібно розрізати ясна. Складні випадки з ретинованими та дистопованими зубами займають більше часу та мають вищу інвазивність втручання. Та в будь-якому випадку стоматолог застосовує сучасні методи знеболювання, щоби процедура пройшла без дискомфорту. Після операції пацієнт отримує всі необхідні рекомендації для швидкого загоєння операційного поля без ускладнень.

  Міф
  Відновлення після видалення зуба мудрості займає багато часу
  Насправді

  Просте втручання не потребує довгого реабілітаційного періоду. Зазвичай пацієнти відчувають полегшення вже на наступний день. Після складного видалення первинне відновлення трохи довше – 2-4 дні. Але приймання знеболювальних ліків і проста дієта сприяють найшвидшому загоюванню рани.

  Міф
  Видалення зуба мудрості – дуже дороге задоволення
  Насправді

  Ціна видалення зуба мудрості цілком доступна, особливо якщо діяти своєчасно. Вчасне видалення зуба мудрості допоможе уникнути дорогого лікування та ускладнень у майбутньому, гарантуючи значну економію коштів.

  Міф
  Зуби мудрості видаляють тільки у випадку болю
  Насправді

  Не чекайте на виникнення сильного зубного болю. Видалення зубів мудрості рекомендується також у випадках атипового росту вісімок, що може викликати проблеми з прилеглими зубами та стати джерелом хронічного дискомфорту.

  Запишіться на прийом до стоматолога

  Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо і підберемо для вас зручний час прийому.

   Записуючись на прийом ви даєте згоду на обробку своїх даних

   Етапи проведення процедури

   Процес видалення зуба мудрості розділений на кілька етапів.

   swipe

   Мініенциклопедія

   • Протипоказання до видалення
   • Особливості
   • Атипове видалення
   • Рекомендації
   • Терміни та етапи реабілітації
   • Інструкції по догляду за раною: ризики та можливі ускладнення

   Протипоказання до видалення 8-го зуба

   Операція з видалення зуба мудрості – інвазивне втручання, що має протипоказання:

   1. Хвороби інфекційного генезу
   2. Вагітність на I та III триместрі
   3. Серцево-судинні захворювання
   4. Психічні розлади в стані загострення
   5. Патології кровообігу та згортання крові
   6. Період реабілітації після інфаркту, інсульту

   Коли зуб мудрості можна не видаляти

   Висновок, видалити зуб мудрості чи ні, стоматолог робить на основі рентгенографії, КТ чи ортопантомограми (панорамного знімка щелепи). Виривання зуба мудрості – не обов’язкова процедура у випадку:

   1. Браку інших жувальних зубів
   2. Повноцінного прорізування, правильного росту та розташування молярів
   3. Використання зуба мудрості як опори для мостовидного протеза або для встановлення шини у випадках розхитування молярів
   4. Відсутності тиску на сусідні моляри, болю, запалень ясен тощо
   5. Наявності зуба-антагоніста в протилежній щелепі

   Атипове видалення зуба мудрості

   Про атипове видалення зуба мудрості говорять, коли він ретинований, неправильно розташований або сильно зруйнований. Сюди відносять усі випадки горизонтального залягання, непрорізування, вростання в ясна чи гайморову пазуху.

   Етапи складного видалення зуба мудрості:

   1. Огляд, рентгенографія, КТ чи ортопантомограма
   2. Введення анестезії (місцевої або седації залежно від складності операції)
   3. Розсічення ясен, відділення м’яких тканин від кісткових
   4. Розділення зуба на частини з їхньою поступовою екстракцією
   5. Антисептична обробка рани та накладання швів

   Після видалення зуба мудрості призначаються знеболювальні та препарати від запалення для зняття болю та профілактики ускладнень. З огляду на складність втручання при атиповому рості зуба, його ціна буде вищою.

   Видалення нижнього зуба мудрості

   Нижні моляри видаляти складно з огляду на товсту та щільну кісткову тканину щелепи. Крім того, вісімки, що ростуть знизу, часто мають криві корені. Тому процедура виконується аналогічно до видалення ретинованого зуба мудрості чи інших атипових випадків. Стоматологи UDC в Києві дбають, щоб операція була малотравматичною та максимально акуратною для швидкого загоєння. Її ціна вища, у порівнянні зі звичайною екстракцією, з огляду на складність.

   Видалення верхнього зуба мудрості

   У багатьох людей верхні зуби мудрості мають правильні корені, ростуть рівніше та прорізуються повністю. Тому видаляти їх набагато простіше та швидше, а загоєння займає помітно менше часу. Під час операції спостерігається слабша кровотеча, адже кістка верхньої щелепи не лише менш щільна, у порівнянні з нижньою, але й містить невелику кількість кровоносних судин. Відповідно, ціна процедури нижча.

   Рекомендації після видалення вісімки

   Якщо вам видалили зуб мудрості, упродовж 30 хвилин обов’язково тримайте в лунці ватний тампон. Протягом 2-3 годин забороняється пити, їсти, полоскати рот, палити. Це потрібно для формування кров’яного згустку, що закриватиме рану. Його відсутність призводить до альвеоліту – запального процесу в лунці. Для зняття набряку після того, як вам вирвали зуб мудрості, притуляйте до щоки холодний компрес на 10 хв кожні 3-4 години.

   Рекомендації до моменту повного загоєння:

   • не намагайтесь очистити лунку;
   • приймайте призначені медикаменти;
   • полощіть рот тільки за погодженою з лікарем схемою;
   • утримуйтесь від навантажень і теплових процедур (сауни, лазні, гарячої ванни, засмагання на сонці), щоб не спровокувати кровотечу;
   • не відкривайте широко рот, щоб не розійшлися шви;
   • відмовтеся від паління та вживання алкоголю.

   Значне підвищення температури, сильний біль, інтенсивна кровотеча, поява гною та інші підозрілі симптоми – привід звернутися до лікаря для консультації.

   Реабілітація після видалення зуба мудрості передбачає:

   • формування кривавого згустку, який закриє лунку, в 1-3 день;
   • зменшення набряку на 4-5 день;
   • початок формування нових тканин на 6-8 день;
   • подальше загоєння з 9 по 21 день.

   Повернутися до звичного життя (спорту та інших значних фізичних навантажень) можна після повного відновлення тканин.

   Після видалення зуба мудрості дотримуйтесь всіх рекомендацій лікаря ー приймайте призначені ліки, правильно стежте за гігієною ротової порожнини. Це допоможе уникнути альвеоліту ー запалення лунки. При підвищенні температури та появі вираженого болю після операції негайно зверніться до лікаря.

   Чому потрібно видаляти зуби мудрості в UDC в Києві

   Наші лікарі

   Стандарт роботи стоматологів UDC у Києві – малотравматична екстракція третіх молярів.

   Запишіться на прийом до стоматолога

   Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо і підберемо для вас зручний час прийому.

    Записуючись на прийом ви даєте згоду на обробку своїх даних

    Відгуки про видалення зуба мудрості

    Справжні історії людей, які розповідають свій досвід лікування у стоматологічній клініці Ukrainian Dentist Club

    Загалом 248 відгуків з оцінкою 4,9/5 Залишити відгук

    Ціни на видалення зуба мудрості в Києві

    • Назва послуги

     Ціна
    • Атипове видалення зуба мудрості проста анатомія який прорізався Записатись
     1 400 грн
    • Атипове видалення зуба мудрості який прорізався не повністю Записатись
     1 700 грн
    • Атипове видалення зуба мудрості складна анатомія який прорізався Записатись
     2 100 грн
    • Атипове видалення зуба мудрості який не прорізався Записатись
     2 300 грн
    • Атипове видалення ретинованого зуба Записатись
     5 300 грн
    Вартість додаткових послуг, що оплачується окремо:
    Анестезія
    250 грн
    Шви накладання (поліамід)
    400 грн
    Шви (Зняття)
    200 грн
    Рентген
    150 грн
    Анестезія (седація) 1 година
    4 000 грн
    Записатися на видалення зубів мудрості
    Лікування через оплату частинами - від провідних банків України
    paw privat otb oshad

    В нашій клініці є можливість отримати розстрочку під 0% або від банку

    Дізнатись деталі

    Часті питання про виривання зубів мудрості

    Від пацієнтів, яких цікавить послуга видалення зубів мудрості

    Скільки болять ясна після видалення зуба мудрості?

    Помірний біль може спостерігатися 2-4 доби після операції. Щоб усунути дискомфорт, треба приймати знеболювальні препарати за рецептом стоматолога.

    doctor

    хірург-імплантолог Янков Євгеній Ігорович

    Скільки не можна пити та їсти після видалення зуба мудрості?

    Аби запобігти травмуванню лунки та порушенню кров’яного згустку, не дозволяється їсти та пити впродовж 2-3 годин після процедури. Те ж саме стосується вживання напоїв через соломинку й ополіскування ротової порожнини.

    doctor

    хірург-імплантолог Янков Євгеній Ігорович

    Чи боляче вирвати зуб мудрості?

    Якщо видалення проводить досвідчений стоматолог із застосуванням інструментів європейського класу та новітніх препаратів для анестезії, дискомфорт мінімальний. Після початку дії місцевого знеболювання пацієнт помічає лише невеликий тиск і відчуває розгойдування зуба в його лунці. У складних випадках і за індивідуальними показаннями може застосовуватися седація чи загальна анестезія, коли людина спить під час видалення третіх молярів. Але ціна процедури буде вищою.

    doctor

    хірург-імплантолог Янков Євгеній Ігорович

    Скільки заживає рана після видалення зуба мудрості?

    Первинне загоєння спостерігається за 7 днів, повне – за 21 день. Через 42 дні на місці зуба мудрості не залишається жодного сліду, а нова кістка формується за 112 днів.

    doctor

    хірург-імплантолог Янков Євгеній Ігорович

    Скільки триває операція по вириванню зуба мудрості?

    Для видалення верхньої вісімки з нормальними коренями потрібно 15-20 хвилин. На нижні йде більше часу – 40-90 хвилин. У найскладніших випадках із дистопованими та ретинованими молярами операція займає 1,5-2 години.

    doctor

    хірург-імплантолог Янков Євгеній Ігорович

    Чи проводиться видалення зубів мудрості під час вагітності?

    Будь-яке інвазивне втручання, як і видалення зуба мудрості – небажаний ризик для матері та плода. Тому краще перенести операцію на період після пологів. За наявності серйозних показань, втручання проводиться на II-му триместрі. Важливо, щоб анальгетики для місцевого знеболювання не впливали на організм дитини.

    doctor

    хірург-імплантолог Янков Євгеній Ігорович

    Які можливі ускладнення після видалення зуба мудрості?

    На ризик ускладнень після видалення зуба мудрості впливає його місце в щелепі, правильність структури коренів, наявність запалень, карієсу, пульпіту чи інших проблем. Проста екстракція завжди безпечніша, ніж складне втручання. Але велику роль тут грає не лише професіоналізм стоматолога, а й відповідальність пацієнта.

    Щоб уникнути сильних кровотеч, запалень, гематом, потрібно приймати протизапальні й антибактеріальні препарати за рецептом. Не можна видаляти кров’яний згусток з лунки, адже розвивається альвеоліт (суха лунка). Нагноєння операційного поля – свідчення інфекційного процесу, оніміння підборіддя, язика, губ – пошкодження нерва.

    doctor

    хірург-імплантолог Янков Євгеній Ігорович

    Запишіться
    прямо зараз на консультацію

    Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо і підберемо для вас зручний час прийому.

     Записуючись на прийом ви даєте згоду на обробку своїх даних
     Doctor

     Або зателефонуйте нам самі:

     068 123 00 40 безкоштовно з мобільного
     Інші послуги клініки
     Весь список послуг
     Наші корисні статті
     Перейти у розділ

     Чи потрібно видаляти зуби мудрості при брекетах

     Перед установкою брекетів у деяких випадках потрібне видалення зубів мудрості. Видалення вісімок проводиться, якщо:

     • вісімки ще не прорізалися, оскільки в ході росту вони можуть змістити зубний ряд і звести проведене ортодонтичне лікування нанівець;
     • є проблеми з зубом мудрості (карієс, кіста).

     Обов’язково запишіться до стоматолога в клініку UDC у Києві. При наявності показань у нас можна провести видалення зуба мудрості по вигідній ціні абсолютно безболісно.

     Які показання існують для видалення зуба

     Операція по видаленню зуба мудрості або 4 зубів одночасно потрібна, якщо:

     • для росту вісімок недостатньо місця, а сам процес викликає біль в зубах та яснах;
     • вісімка шкодить здоров’ю інших зубів;
     • є запалення трійчастого нерва через зростання зуба мудрості;
     • в щелепі недостатньо місця для правильного росту зуба мудрості;
     • зуб мудрості уражений карієсом;
     • є виражений зубний біль у зоні росту вісімки і діагностується запалення пульпи.

     Стоматологи клініки Ukrainian Dentist Club проводять видалення зубів мудрості під седацією чи загальним наркозом. Ми потурбуємось про те, щоб навіть складне видалення зуба мудрості було безболісним.

     Як записатися на видалення 8 зуба в Києві та дізнатися ціну

     Щоб вирвати зуб мудрості за доступною ціною швидко і безболісно, зверніться у клініку UDC. Ви можете записатися на прийом, скориставшись послугою зворотнього зв’язку, або зателефонувати нам.

     Наші стоматологи зроблять необхідні обстеження і при наявності показань проведуть видалення зуба мудрості. Завдяки якісним анестетикам процедура не принесе вам дискомфорту.

     Щоб дізнатися ціну видалення зуба мудрості, ознайомтеся з прайсом на нашому сайті. Також вартість послуги буде озвучена стоматологом на етапі консультації та обстеження.

     Читати повністю
     close
     Записатись на прийом
     Наш менеджер звʼяжеться з Вами протягом 30хв

      Записуючись на прийом ви даєте згоду на обробку своїх даних