Від пацієнтів, яких цікавить послуга видалення зубів мудрості
Треті моляри (зуби мудрості, вісімки) – постійні зуби, що з’являються в дорослих у віці 18-25 років. Це великі та міцні жувальні зуби, що були потрібні нашим предкам для пережовування грубої їжі. Зараз їхня необхідність сумнівна, а більшість стоматологів називає вісімки рудиментами. Еволюційне зменшення розміру щелепи призвело до того, що крайнім молярам не вистачає місця для правильного росту. Тому видалення зуба мудрості – часте клінічне показання для здоров’я ротової порожнини: корекції прикусу, профілактики карієсу, зубного каменю, травмування тканин ясен і щік.
Показання до видалення зуба мудрості
Кому рекомендовано видалення зубів мудрості
Часто видалення зуба мудрості стає одним із підготовчих етапів до встановлення ортодонтичної конструкції. Так лікар звільняє місце для правильного розташування всіх інших зубів і, відповідно, корекції прикусу.
Зуби мудрості часто заважають сусіднім і створюють складнощі зі щоденною гігієною. Легше відразу видаляти вісімки, ніж потім вирішувати пов’язані з ними проблеми.
Задати питанняКрайні моляри важко повноцінно чистити, особливо в домашніх умовах. Тому на їхній поверхні збираються залишки їжі та бактерії – ідеальні умови для розвитку карієсу.
Задати питанняЧасто прорізування зубів мудрості супроводжується болями, набряком, підвищенням температури. Запобігти цьому можна, превентивно видаливши моляри.
Задати питанняПереваги видалення зуба мудрості для пацієнта
Навіть достатня гігієна ротової порожнини не гарантує повноцінного очищення крайніх молярів, адже вони містяться у важкодоступній зоні.
Видаляти вісімки потрібно, щоб запобігти формуванню зубного нальоту та каменю – середовища життєдіяльності для бактерій, що спричиняють карієс.
На поверхні зубів мудрості не збиратимуться часточки їжі та патогенні мікроорганізми, що провокують різні захворювання і, відповідно, неприємний запах із рота.
Вісімки здатні створювати проблеми (біль, набрякання, травмування навколишніх тканин) упродовж багатьох років, тому краще відразу позбавитися від них.
Міфи про видалення зубів мудрості
Легкий чи середній дискомфорт під час прорізування третього моляра – варіант норми. Однак сильний біль із набряком ясен та щоки, що заважає говорити, їсти та загалом вести звичний спосіб життя – привід звернутися до стоматолога. Зазвичай це вказує на аномальний ріст та необхідність видалити зуб мудрості.
Втрата вісімки не призводить до «провисання» овалу обличчя, на відміну від інших постійних зубів. Вони з’являються в дорослому віці вже після завершення формування структури щелепи та не є обов’язковими елементами зубного ряду.
Просте видалення зуба мудрості займає до 20 хвилин, адже лікарю не потрібно розрізати ясна. Складні випадки з ретинованими та дистопованими зубами займають більше часу та мають вищу інвазивність втручання. Та в будь-якому випадку стоматолог застосовує сучасні методи знеболювання, щоби процедура пройшла без дискомфорту. Після операції пацієнт отримує всі необхідні рекомендації для швидкого загоєння операційного поля без ускладнень.
Просте втручання не потребує довгого реабілітаційного періоду. Зазвичай пацієнти відчувають полегшення вже на наступний день. Після складного видалення первинне відновлення трохи довше – 2-4 дні. Але приймання знеболювальних ліків і проста дієта сприяють найшвидшому загоюванню рани.
Етапи проведення процедури
Процес видалення зуба мудрості розділений на кілька етапів.
Лікар робить рентгенографію чи ортопантомограму, щоб оцінити положення зубів мудрості та зрозуміти, чи немає елементів, що не прорізалися.
В день прийомуЕтап потрібен для усунення зубного нальоту та каменю (потенційних вогнищ інфекції), лікування та знезараження всіх запальних елементів.
В день прийомуСтоматолог вводить знеболювальний препарат, що повністю усуває дискомфорт та робить хірургічні маніпуляції невідчутними для пацієнта.
В день прийомуПросте видалення полягає в розхитуванні та вилученні молярів щипцями. Складне втручання потребує попереднього розсічення тканини ясен. За аномального росту зуба лікар ділить його на частини перед екстракцією для зменшення травматичності операції.
В день прийомуЛунка, що залишилася після зуба, знезаражується. До неї поміщається спеціальний антисептичний засіб. Для швидкого заживлення рани накладаються шви.
В день прийомуСтоматолог виписує пацієнтові знеболювальний та протизапальний препарат, а також дає детальні рекомендації щодо гігієни та поведінки під час періоду реабілітації.
В день прийомуМініенциклопедія
Чому потрібно видаляти зуби мудрості в UDC в Києві
Щорічно в клініці UDC проводяться тисячі операцій з екстракції вісімок, включно із ситуаціями їхнього атипового розміщення чи структури.
Хірургічне видалення зуба мудрості проводиться за індивідуальними показаннями, з дослідженням анамнезу та підбором оптимального методу знеболювання.
Років працюємо для вас
У розпорядженні наших лікарів у Києві ортопантомограф, апарат КТ та інші прилади для проведення ретельної діагностики перед тим, як видаляти моляри.
Зроблених чисток
Видалення зубів мудрості в Києві
В нашій клініці є можливість отримати розтрочку під 0% або від банку
Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо і підберемо для вас зручний час прийому.
Питання та відповіді
Від пацієнтів, яких цікавить послуга видалення зубів мудрості