fbpx
pin

м. Київ, м. Палац Україна, Предславинська 39

Відкрити карту
phone 068 123 00 40 Онлайн запис
Закрити close

Видалення кісти зуба

Видалення кісти зуба у клініці Ukrainian Dentist Club ― безпечна стоматологічна процедура, яка допоможе позбавитися доброякісного новоутворення на зубних коренях. Проводять її наші досвідчені та відповідальні стоматологи-хірурги, використовуючи анестезію та новітнє обладнання. А це ― гарантія збереження зубної одиниці та покращення стану здоров’я ротової порожнини пацієнта.

Показання до видалення кісти зуба

Кіста ― це щільна капсула з ексудатом всередині, яка утворюється в тканинах щелепи внаслідок розвитку інфекції. Найефективнішим методом лікування такого новоутворення є саме видалення. Тож не слід зволікати з візитом до стоматолога-хірурга, при появі наступних симптомів:
  • Виникнення больових відчуттів при жуванні;
  • Підвищення температури тіла пацієнта на фоні розвитку кісти;
  • Розвиток флюсу, періоститу чи флегмони;
  • Неефективність терапевтичного методу лікування;
  • Значні збільшення розмірів новоутворення.

Чим небезпечна кіста зуба

На початкових стадіях кіста на корені зуба може не викликати болю чи дискомфорту. Та це не означає, що її можна не лікувати, бо дана патологія здатна спричинити серйозні негативні наслідки для здоров’я.

Складність виявлення та діагностування

Спершу кіста може розвиватись непомітно для пацієнта. Діагностувати появу патології може тільки лікар, призначивши КТ чи рентгенівський знімок. Сама по собі кіста не зникає, а потребує лікування.

Задати питання
Негативний вплив на зубощелепну систему

Запущена кіста поступово руйнує кісткові тканини щелепи (аж до розлому) та провокує такі захворювання, як періостит та остеомеліт та призводить до втрати зуба.

Задати питання
Поширення інфекційних процесів

Активне джерело інфекції може погіршити стан імунної системи пацієнта, спричинити запалення лімфовузлів, виникнення флегмони, призвести до зараження крові.

Задати питання

Види операцій з видалення кісти зуба у UDC

Ендодонтичне лікування

Лікар видаляє інфекцію з кореневих каналів, герметично їх пломбує, а на місці кісти поступово утворюється здорова кістка.

Гемісекція і цистектомія

Процедури передбачають розсічення ясен, видалення кісти разом з коренем та ушивання рани. Також може бути призначений курс антибіотиків.

Резекція

Найпростіша зубозберігаюча процедура, що полягає у видаленні кісти разом з незначною частиною тканин зубного кореня.

Видалення зуба разом з кістою

При значному каріозному ураженні, розхитуванні зубів, лікар може прийняти рішення про видалення зубної одиниці разом з кістою.

Міфи та факти про видалення кісти

Міф
Якщо немає болю, то новоутворення на яснах саме пройде, без лікування.
Насправді

Кіста часто розвивається безсимптомно, але, на жаль, нікуди не зникає та провокує значні проблеми зі здоров’ям. Лікування кісти в стоматології ― обов’язкове, навіть якщо пацієнт не відчуває болю.

Міф
Пролікувати кісту можна і вдома, таблетками та полосканнями.
Насправді

Призначити ефективну терапію зможе тільки кваліфікований спеціаліст. Але в більшості випадків консервативні методи лікування кісти кореня зуба можуть не принести бажаного результату. Тоді стоматолог призначає хірургічне втручання.

Міф
Щоб позбавитись кісти, треба обов’язково видаляти зуб.
Насправді

Сучасна стоматологія намагається зберегти зубну одиницю і вдається до видалення лише за крайніх умов. Якщо є можливість ― хірург видаляє частину кореня разом з новоутворенням, не більше.

Міф
Якщо не видалити зуб, кіста обов’язково «повернеться».
Насправді

Рецидив або розвиток патологій після видалення кісти, можливі лише внаслідок неякісно проведеного лікування або через недотримання рекомендацій хірурга-стоматолога. Запевняємо, у клініці Ukrainian Dentist Club така ситуація абсолютно неможлива!

Міф
Кіста ― це генетичне захворювання.
Насправді

Причини виникнення кісти не пов’язані з генетикою, це ― вигадка. Частіше всього кіста виникає внаслідок потрапляння хвороботворних бактерій у м’які тканини зубощелепної системи. Наприклад, після невдалого лікування, травмування ясен, запущеного карієсу чи періодонтиту.

Етапи: як проходить операція з видалення кісти

swipe

Мініенциклопедія: важливі факти про кісту кореня зуба

  • Що таке кіста зуба?
  • Причини виникнення кісти
  • Методи лікування кісти
  • Коли доводиться видаляти зуб?
  • Реабілітація після операції
  • Видалення кісти зуба ― ціна в Києві

Це ― доброякісне новоутворення біля кореня зуба. Виникає як імунна відповідь організму на утворення та розвиток інфекції. Представляє собою щільну капсулу з рідким ексудатом всередині ― таким чином, організм локалізує джерело інфекції та намагається запобігти його поширенню.

Часто перші етапи розвитку кісти протікають без щонайменшого дискомфорту для пацієнта. Але сама по собі кіста нікуди не зникає та, рано чи пізно, призведе до значного погіршення стану здоров’я людини. Може завершитись втратою зубу та значним інфікуванням організму, що потребуватиме тривалого лікування.

Провокують появу та ріст кісти на зубних коренях бактерії, яким вдалося проникнути в тканини щелепи та закріпитися там. Це може трапитись внаслідок травми, через неякісне лікування та, найчастіша причина ― ігнорування карієсу, пародонтиту та інших хвороб ротової порожнини.

Важливо запам’ятати, що займатися самолікуванням ― небезпечно та неефективно, лікувати кісту зуба потрібно тільки у стоматолога. В залежності від перебігу захворювання лікар може вдатися до різних методів лікування:

  • терапевтичного ― показаний для лікування кісти невеликого розміру на початкових стадіях розвитку на рівних, доступних для процесу лікування, зубних коренях;
  • хірургічного ― стоматологічної процедури видалення кісти разом з частиною кореня, або всього зуба разом з кістою.

В ході терапевтичного лікування стоматолог відкриває зубні канали, вичищає їх, робить антибактеріальне та антисептичне промивання, закриває канали лікувальною пастою та пломбувальним матеріалом.

Хірургічне втручання передбачає видалення кісти зуба в ході резекції, гемісекції, цистектомії. При розвитку значного ураження може знадобитись видалення усього зуба, а не лише частини кореня.

Якщо своєчасно не розпочати лікування, та допустити значне ураження кістою кісткових тканин щелепи ― видалення зуба не уникнути.

Видаляють кісту разом з зубом у наступних випадках:

  • значне розхитування зуба;
  • руйнування коронкової частини внаслідок запущеного карієсу;
  • утворення великої кісти (від 2 см);
  • ураження кістою усього зубного кореня.

Щоб процес загоєння та відновлення після оперативного втручання пройшов легше та швидше, слід дотримуватися нескладних рекомендацій:

  • утриматися від прийому їжі чи напоїв протягом наступних кількох годин;
  • приймати лише призначені лікарем препарати ― знеболювальні, протинабрякові, антибіотики тощо;
  • по можливості, мінімізувати вплив агресивної їжі та шкідливих звичок протягом кількох наступних діб;
  • ретельно дотримуватись правил гігієни ротової порожнини;
  • регулярно приходити на профілактичні огляди до стоматології.

Вартість лікування кісти залежить від перебігу лікування та методики, призначеної лікарем. На вартість впливає складність проведеної процедури, препарати, які застосовує лікар та матеріали, які він використовує. Зазначимо, що лікування кісти зуба у Ukrainian Dentist Club по кишені усім нашим пацієнтам, тому не варто зволікати і відкладати візит до клініки.

Переваги видалення кісти зуба в Ukrainian Dentist Club

Наші лікарі

Наші турботливі та досвідчені стоматологи, які завжди готові прийти на допомогу

Відгуки про лікування кісти

Справжні історії людей, які розповідають свій досвід лікування у стоматологічній клініці Ukrainian Dentist Club

Загалом 248 відгуків з оцінкою 4,9/5 Залишити відгук

Питання та відповіді

від пацієнтів, яких цікавить видалення кісти

Скільки триває операція з видалення кісти?

Стоматологічні процедури з видалення кісти зазвичай тривають близько години.

хірург-імплантолог Денисенко Кирило Вадимович

Як вилікувати кісту народними засобами?

Лікування кісти народними методами ― це те, що робити категорично не рекомендується! Дану патологію повинен лікувати або видаляти тільки кваліфікований та досвідчений стоматолог-хірург у клініці.

хірург-імплантолог Денисенко Кирило Вадимович

Що робити після видалення кісти?

Усі рекомендації, з огляду на стан пацієнта та проведене лікування, надає лікар-хірург після проведення процедури. Варто зазначити, що треба неухильно дотримуватися порад фахівця щодо догляду за ротовою порожниною та приймати усі призначені препарати до повного загоєння.

хірург-імплантолог Денисенко Кирило Вадимович

Чи обов’язково пити антибіотики після видалення кісти?

Призначення антибіотиків робить тільки лікар-хірург при певних показаннях ― наявність значного гнійного ураження, підвищення температури тіла, розвиток набряку та запальних процесів. Пацієнт має неухильно дотримуватись рекомендацій щодо тривалості курсу та дозувань призначеного препарату.

хірург-імплантолог Денисенко Кирило Вадимович

Запишіться
прямо зараз на консультацію

Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо і підберемо для вас зручний час прийому.

    Записуючись на прийом ви даєте згоду на обробку своїх даних
    Doctor

    Або зателефонуйте нам самі:

    068 123 00 40 безкоштовно з мобільного

    Питання та відповіді

    Від пацієнтів, яких цікавить послуга проффесійної чистки зубів

    Читати повністю
    close
    Записатись на прийом
    Наш менеджер звʼяжеться з Вами протягом 30хв

      Записуючись на прийом ви даєте згоду на обробку своїх даних