pin

м. Київ, м. Палац Україна, Предславинська 39

Відкрити карту
Онлайн запис
Закрити close

Ортодонтичні апарати

Ортодонтичні апарати – стоматологічні конструкції знімного чи незнімного типу, що встановлюють на зуби для корекції дефектів прикусу. Залежно від різновиду системи можливе вирівнювання як осібних зубів, так і зубних рядів.

Ортодонтичні апарати

Показання до застосування ортодонтичних апаратів

Сучасна стоматологія пропонує дієві варіанти ортодонтичних апаратів для дитячого, підліткового та дорослого віку. Відповідну конструкцію можна підібрати в будь-якому клінічному випадку. Так, серед показань:
  • Скупченість зубів
  • Травматична оклюзія
  • Широкі міжзубні проміжки (діастеми)
  • Протрузія верхніх різців із незмиканням губ
  • Неправильне положення зубів (нахил у сторони, під кутом)
  • Патології прикусу (відкритий, глибокий, перехресний, мезіальний) тощо

Ціни на ортодонтичні апарати в Києві

Вартість додаткових послуг, що оплачується окремо:
Відбитки діагностичні (ортодонтичні)
400 грн
Відбиток С-силіконовою масою (1 щелепа)
500 грн
Моделі діагностичні (ортодонтичні)
800 грн
Записатися на консультацію

Ціна апарату для розширення верхньої щелепи в Києві залежить від типу апарату та складності лікування. Вартість включає консультацію, діагностику та встановлення апарату. Запишіться на консультацію, щоб дізнатися точну ціну апарату для розширення щелепи та отримати якісне ортодонтичне лікування.

Читати повністю
Оформити оплату частинами на лікування ONLINE під 0% за 3 хвилини.
paw privat otb oshad

В нашій клініці є можливість отримати розстрочку від основних банків України

Дізнатись деталі

Кому рекомендуються ортодонтичні апарати

Ортодонтичні апарати рекомендуються всім пацієнтам із дефектами прикусу. Лікарі клініки UDC підбирають відповідний різновид ортодонтичної системи, аби досягти найкращого результату вирівнювання зубів та оптимального періоду лікування.

Зубні пластинки

Пластинки ефективні для виправлення зубів у дітей. Вони відрізняються простим встановленням і носяться від 2 місяців до 2 років залежно від складності проблеми.

Задати питання
Брекети

Брекет-системи використовують для корекції прикусу в клінічних випадках, коли пластинки не дають результату. Це незнімні конструкції, що носяться 1,5-3 роки.

Задати питання
Елайнери

Знімні ортодонтичні апарати делікатно впливають на зубний ряд, не спричиняють дискомфорту в процесі лікування та вирішують багато проблем із прикусом.

Задати питання
Запишіться на прийом до стоматолога

Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо і підберемо для вас зручний час прийому.

    Записуючись на прийом ви даєте згоду на обробку своїх даних

    Переваги ортодонтичного апарата для пацієнта

    Звуження або розширення зубних дуг

    Ортодонтичні апарати відновлюють правильну анатомію щелепи та ріст проблемних зубів, забезпечуючи здоров’я зубощелепної системи пацієнта.

    Вирівнювання зубів

    Конструкції вирівнюють зуби, розвертаючи їх у потрібному напрямку або зміщуючи в правильну сторону з мінімальним дискомфортом завдяки поступовому впливу.

    Рівні зуби – гарна посмішка!

    Профілактика захворювань

    Неправильне розташування зубів призводить до розвитку карієсу, пародонтиту й інших стоматологічних проблем, що часто закінчується частковою чи повною адентією.

    Цілодобова чи періодична корекція

    Залежно від складності дефекту прикусу ортодонтичні апарати носяться кілька годин на день або не знімаються навіть під час сну та приймання їжі.

    Міфи про ортодонтичні апарати

    Міф
    Після лікування елайнерами результат швидко «відкотиться»
    Насправді

    Результат виправлення зубів елайнерами прогнозується за допомогою комп’ютерного моделювання. Якщо ортодонтичний апарат використовують чітко за вказівками стоматолога, зуби приймають анатомічно вірне положення та фіксуються в ньому. Головне, щоб курс лікування був правильно пройдений і завершений.

    Міф
    Прикус треба виправляти в дитячому віці, а в дорослому вже пізно
    Насправді

    Сучасна стоматологія пропонує велику кількість варіантів виправлення дефектів прикусу навіть у дорослому віці. Дійсно, у дітей цей процес відбувається легше та швидше, зважаючи на активний процес формування зубощелепної системи. Однак досягти бажаного результату лікування можна й пізніше. Головне, правильно підібрати ортодонтичну конструкцію та виконувати всі призначення лікаря.

    Міф
    Брекети руйнують зубну емаль
    Насправді

    Руйнування зубної емалі брекетами можливе в разі вибору дешевої системи з неякісного металу, токсичності матеріалу для фіксації чи його неправильного нанесення з формуванням мікропроміжків і пор. Недостатня гігієна може спричинити розвиток карієсу, відповідно, пошкодження емалі та дентальних тканин. Якщо ж сама система та її встановлення якісні, а пацієнт доглядає за ротовою порожниною, то жодних ризиків для цілісності емалі немає.

    Міф
    Пластинки не дають ефекту, краще відразу ставити брекети
    Насправді

    Пластинки забезпечують вирівнювання зубів у багатьох клінічних випадках. Якщо їх використовують відповідно до рекомендацій стоматолога, терапевтичний ефект досягається за кілька місяців.

    Міф
    Ортодонтичні апарати треба носити довго
    Насправді

    Період лікування дефектів прикусу залежить від багатьох чинників: віку пацієнта, складності проблеми та наявності супутніх хвороб, вимог до естетики (конструкції прихованого типу зазвичай носяться довше), сумлінності виконання призначень лікаря тощо. В одних випадках ортодонтичні апарати потрібні всього на кілька місяців, в інших – на 2-3 роки. Чим раніше ви звернетеся до лікаря, тим швидшим буде результат.

    Запишіться на прийом до стоматолога

    Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо і підберемо для вас зручний час прийому.

      Записуючись на прийом ви даєте згоду на обробку своїх даних

      Етапи лікування ортодонтичним апаратом

      Виправлення дефектів прикусу проходить у декілька обов’язкових етапів.

      swipe

      Мініенциклопедія

      • Ортодонтичні апарати
      • Призначення апаратів
      • Різновиди апаратів
      • Протипоказання
      • Особливості догляду

      Що таке ортодонтичні апарати

      Ортодонтичні апарати – спеціальні знімні чи постійні конструкції для вирівнювання зубів. Вони коригують дефекти щелепи та прикусу, відновлюють анатомічно правильне положення осібних зубів або всього ряду. У сучасній стоматології використовують різні типи ортодонтичних систем, але найпоширенішими залишаються брекети та зубні пластинки. Кожен різновид відрізняється способом дії, показаннями, віком застосування та іншими характеристиками, тому вибір методу ортодонтичного лікування – за стоматологом.

      Призначення ортодонтичних апаратів

      Ортодонтичні конструкції мають профілактичне, лікувальне або ретенційне призначення. Перші застосовуються, щоб запобігти розвитку дефектів зубощелепної системи в дітей. Показаннями стають порушення ковтальної та жувальної функції, ротове дихання, смоктання пальця, порушення дикції тощо. Лікувальні апарати мають на меті виправлення вже наявних патологій щелепи та зубного ряду. Ретенційні конструкції слугують для закріплення результату терапії.

      Різновиди та класифікація ортодонтичних апаратів

      У стоматології використовується велика кількість ортодонтичних апаратів, що відрізняються призначенням, виглядом, характером впливу на положення зубів та іншими параметрами.

      Ортодонтичні апарати за механізмом дії

      Механічні (напрямні) конструкції тиснуть на зуби дугами, брекетами, лігатурами чи бандажами, поступово переміщуючи їх у правильне положення. Функціональні апарати (пластинки) чинять дію на м’язи ротової порожнини. Комбіновані різновиди поєднують кілька способів впливу, тому дають комплексний ефект. Ретенційний тип конструкцій застосовується в стоматології для закріплення та збереження результату лікування, не даючи змоги зубу повернутися в вихідне положення через м’язову пам’ять.

      Ортодонтичні апарати за розташуванням у порожнині рота

      За способом та місцем встановлення розрізняють апарати:

      • однощелепні – виправляють дефекти одного зубного ряду;
      • двощелепні – забезпечують взаємне переміщення рядів;
      • однощелепні міжщелепної дії – встановлюються на верхню або нижню щелепу, але впливають на обидві;
      • позаротові – закріплюються на потилиці, тімені тощо;
      • внутрішньоротові – фіксуються в ротовій порожнині на зубах, піднебінні чи інших опорних елементах;
      • комбіновані – поєднують два попередні способи кріплення;
      • реципрокні – спрямовують сили протидії для корекції.

      Позаротові ортодонтичні апарати практично не використовують у сучасній стоматології, зважаючи на їхню неестетичність. До них звертаються лише у виняткових випадках, коли інші конструкції не дають ефекту або протипоказані пацієнтові.

      Ортодонтичні апарати за способом фіксації

      Знімні ортодонтичні апарати встановлює на зуби стоматолог, але в процесі лікування можна самостійно знімати конструкцію під час приймання їжі та для чищення, а потім вставляти назад. Незнімні ортодонтичні апарати носяться постійно і знімаються лікарем після завершення курсу корекції прикусу.

      Ортодонтичні апарати за різновидом конструкції

      За конструктивними характеристиками розрізняють апарати:

      • Дугові. Переміщують зуби в анатомічно правильне положення завдяки згинанню-розгинанню дуг. Брекети – найяскравіший приклад дугового апарату в сучасній стоматології.
      • Капові. Мають вигляд ковпачків, що одягаються на зуби. Вони прозорі, тому практично непомітні іншим людям. Це знімні конструкції, що виймаються з рота для гігієни та під час їжі.
      • Пластинкові. Кріпляться на зуби кламерами. Найчастіше їх використовують для корекції дефектів зубощелепної системи в дітей у період заміни молочних зубів постійними.
      • Блочні. Виглядають як пластинки, з’єднані пластмасовим блоком. Конструкція витягує нижню щелепу та фіксує в цьому положенні, щоб стимулювати її ріст, загальмувати розвиток, верхньої щелепи, нормалізувати роботу м’язової системи.
      • Еластичні. Виготовляються з м’якого силікону. Знімні апарати делікатно впливають на зуби та м’язи ротової порожнини, запобігаючи пошкодженням і розвитку дефектів прикусу. Вони часто використовуються для корекції в комплексі лікування.
      • Каркасні. Чинять багатофункціональний вплив на структури щелепи та зубного ряду завдяки жорсткому металевому корпусу. Апарати витримують високі навантаження.

      Різноманіття варіантів ортодонтичного лікування в стоматології дає змогу підбирати оптимальний метод для кожного пацієнта.

      Протипоказання до застосування ортодонтичних апаратів

      Ортодонтичний апарат не використовується для лікування в разі:

      • Остеопорозу
      • Гострих захворювань пародонту
      • Наявності ретинованих (непрорізаних) зубів
      • Деструктивних і запальних процесів у кістковій тканині
      • Недостатньої гігієни з великою кількістю зубних відкладень
      • Аномалій зубощелепної системи та захворювань суглоба щелепи

      Особливості носіння та догляду за ортодонтичними апаратами

      Ортодонтичні апарати використовують відповідно до їхньої функції та призначення. Правила та терміни носіння визначає лікар. Догляд обов’язково включає чищення зубів і конструкції двічі на день із використанням рекомендованих стоматологом засобів (наприклад, для брекетів потрібні спеціальні щітки та йоржики). Знімні апарати необхідно витягувати, чистити пастою та щіткою, а потім промивати під проточною водою. Якщо проблема прикусу не передбачає постійного ношення, дентальний виріб треба зберігати в контейнері.

      Стандартна періодичність професійної гігієни ротової порожнини – 1 раз на 6 місяців. Але під час використання ортодонтичного апарату вона рекомендується частіше. Так, з брекет-системами краще робити професійну чистку кожні 4 місяці для профілактики карієсу.

      Чому потрібно робити ортодонтичний апарат у нас

      Ортодонти UDC мають великий досвід лікування різних дефектів щелепи та зубного ряду. Для кожного пацієнта підбирається оптимальний метод корекції.

      Наші лікарі

      У клініці UDC працюють ортодонти з великим практичним досвідом, які професійно підбирають ортодонтичні апарати для кожного пацієнта для найкращого результату.

      Запишіться на прийом до стоматолога

      Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо і підберемо для вас зручний час прийому.

        Записуючись на прийом ви даєте згоду на обробку своїх даних

        Відгуки про послугу ортодонтичного лікування

        Справжні історії людей, які розповідають свій досвід лікування у стоматологічній клініці Ukrainian Dentist Club

        Загалом 248 відгуків з оцінкою 4,9/5 Залишити відгук

        Часті питання про ортодонтичні апарати

        Найактуальніші для наших пацієнтів питання про ортодонтичні апарати.

        Як довго треба носити ортодонтичні апарати

        Тривалість лікування залежить від віку пацієнта, ортодонтичних проблем, які потрібно вирішити. Якщо для дітей корекція брекетами може тривати 9 місяців, то сорокарічний дорослий може носити брекети до 3 років.

        doctor

        Ортодонт Каліущенко Дарія Сергіївна

        Як довго триває процес встановлення?

        Тривалість процедури встановлення ортодонтичного апарату залежить від його типу. Знімні конструкції, наприклад, пластинки, фіксуються на зубах за 10-15 хвилин. Цей час необхідний стоматологу, аби підтягнути конструкцію для досягнення потрібної сили тиску. Брекет-системи ж встановлюються набагато довше, адже потрібно прикріпити брекет до кожного зуба, а потім протягнути через них дугу.

        doctor

        Ортодонт Каліущенко Дарія Сергіївна

        Як вибрати відповідний тип ортодонтичного апарата?

        Самостійно вибрати відповідний ортодонтичний апарат неможливо. Рішення приймає стоматолог на основі проведеного огляду, зібраного анамнезу та результатів апаратних досліджень (рентгенографії, комп’ютерної томографії).

        doctor

        Ортодонт Каліущенко Дарія Сергіївна

        Запишіться
        прямо зараз на консультацію

        Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо і підберемо для вас зручний час прийому.

          Записуючись на прийом ви даєте згоду на обробку своїх даних
          Doctor

          Або зателефонуйте нам самі:

          068 123 00 40 безкоштовно з мобільного
          Інші послуги клініки
          Весь список послуг
          close
          Записатись на прийом
          Наш менеджер звʼяжеться з Вами протягом 30хв

            Записуючись на прийом ви даєте згоду на обробку своїх даних
            Написати