pin

м. Київ, м. Палац Україна, Предславинська 39

Відкрити карту
Онлайн запис
Закрити close

Пластини на зуби

Ортодонтичні пластинки – знімні конструкції, що використовуються для корекції патологій прикусу. Метод найефективніший у дитячому віці, хоча в деяких нескладних клінічних випадках встановлення рекомендується і дорослим. Пластини на зуби залишаються популярними завдяки доступній вартості й ефективності.

Пластини на зуби

Показання до встановлення пластинок для зубів

Зубні пластинки – один із варіантів ортодонтичних систем для корекції прикусу. Вони показують гарний результат у дітей і часто допомагають уникнути подальшого дорогого лікування зубів. Показання до встановлення:
 • Висування щелепи вперед
 • Частковий розворот поодиноких зубів
 • Збільшення міжзубних проміжків (зокрема, діастема)
 • Неправильне змикання верхнього й нижнього зубного ряду

Кому рекомендовані пластинки для зубів

У клініці UDC можна зробити зубні пластинки для дитини. Найкращий вік для їхнього використання – 6-12 років, коли структури щелепи та зубного ряду перебувають у фазі активного формування. Однак інколи їх застосовують для лікування у дорослих.

Корекція розміру піднебіння

Пластинки нормалізують розмір піднебіння в разі його розширення чи звуження.

Задати питання
Профілактика

Апарат може запобігати викривленню, зміщенню, неправильному формуванню зубів.

Задати питання
Контроль росту щелепи

Пластинки ефективні, коли ріст щелепних структур треба вповільнити чи стимулювати.

Задати питання
Запишіться на прийом до стоматолога

Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо і підберемо для вас зручний час прийому.

  Записуючись на прийом ви даєте згоду на обробку своїх даних

  Переваги пластинок на зуби

  Результативність

  Методика допомагає усувати різні ортодонтичні патології в дитини за доволі короткий період. Наприклад, корекція діастеми часто займає не довше 2-4 місяців.

  Безболісність

  Встановлення та носіння пластинки для зубів не спричиняє больових відчуттів. Дискомфорт можливий на початку використання, але він зникає за 2-3 тижні.

  Вирівнюйте зуби вчасно!

  Зручність

  Конструкція легко витягується на час приймання їжі та чищення зубів, а потім встановлюється на місце. Дитина може впоратися із цим процесом самостійно.

  Простота догляду

  Апарат для виправлення прикусу виготовляється із гігієнічних матеріалів (металу, пластику). Вони легко чистяться без застосування спеціальних засобів.

  Міфи про пластинки для зубів

  Міф
  Встановлювати пластинки – боляче
  Насправді

  Перше встановлення конструкції займає 10-15 хвилин, з яких більшість часу стоматолог витрачає на те, аби правильно припасувати її до зубів пацієнта. Процедура не супроводжується болем. Надалі дитина може сама знімати та вставляти пластину назад без будь-яких неприємних відчуттів.

  Міф
  Пластинка для зубів не працює, однаково доведеться ставити брекети
  Насправді

  Дійсно, є ортодонтичні патології, проти яких пластинки для зубів безсилі. Однак якщо метод корекції підібраний відповідно до клінічного випадку, він спрацює в разі достатньої сумлінності пацієнта. Це означає, що знімні конструкції носяться 24/7 з короткочасними перервами на чищення апарата та гігієну ротової порожнини. Якщо в дорослих із самодисципліною все краще, то діти часто забувають одягнути пластинку чи відмовляються від неї через сором перед однолітками.

  Міф
  Від пластинки псуються зуби
  Насправді

  Наявність ортодонтичної конструкції може спричинити труднощі з гігієною ротової порожнини. Тому під час носіння пластинки необхідно більше уваги приділяти чищенню зубів і самого апарата. Також важливі регулярні візити до стоматолога для контролю та професійної чистки. У разі сумлінного ставлення до здоров’я зубів під час виправлення прикусу, пластинки не провокують карієс, зубний наліт, камінь та інші супутні проблеми.

  Запишіться на прийом до стоматолога

  Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо і підберемо для вас зручний час прийому.

   Записуючись на прийом ви даєте згоду на обробку своїх даних

   Етапи виготовлення пластинки для зубів

   Будь-яка методика з виправлення прикусу починається з діагностики. Стоматолог проводить огляд ротової порожнини дитини та призначає рентгенографію (за потреби). Доза випромінювання дуже мала, тому не шкідлива для дитячого організму.

   swipe

   Мініенциклопедія

   • Пластинки
   • Протипоказання до пластинок
   • Призначення
   • Різновиди пластинок для зубів
   • Принцип лікування
   • Тривалість лікування
   • Недоліки
   • Догляд за пластинками

   Що таке пластинки для зубів

   Пластини для вирівнювання зубів – ортодонтичні конструкції, що складаються з основи з м’якого чи середньої жорсткості пластику, металевої дуги, гачків і спеціального ключа.

   Базис повністю повторює рельєф піднебіння пацієнта й утримує дугу. Нікелево-титанова дуга формує та зберігає необхідну для корекції форму, постійно тиснучи на зубний ряд незалежно від жувального навантаження. Її вплив помірний, тому зміщення зубів відбувається плавно без травмування коронок і коренів. Товщина та розмір – індивідуальні характеристики в кожному випадку.

   Гачки виготовляються з аналогічного матеріалу, що й дуга. Вони слугують для закріплення конструкції на різцях. Завдання ключа – запуск механізму дії пластинки для вирівнювання зубів. Він міститься всередині апарату, тому невидимий зовні.

   Протипоказання до вирівнювання зубів пластинками

   Ортодонтична пластинка – апарат, що допомагає здебільшого в легких випадках викривлення зубів. Тому його використання не має сенсу в разі серйозних дефектів прикусу. Серед інших протипоказань:

   • Виразки та пошкодження м’яких тканин ротової порожнини
   • Захворювання скронево-щелепного суглоба
   • Велика кількість зубного нальоту та каменю
   • Запалення ясен (пародонтит, гінгівіт)
   • Алергія на матеріали пластинки
   • Ураження зубів карієсом

   Для чого потрібні пластинки на зуби

   Ортодонтичні конструкції для виправлення прикусу найбільш ефективні в дитячому віці. У дорослих вони використовуються лише за незначних дефектів, що легко піддаються корекції.

   Пластинки на зуби забезпечують:

   • правильний темп росту щелепи;
   • вирівнювання невеликих викривлень;
   • профілактику зміщення зубного ряду;
   • корекцію ширини піднебіння та форми щелепних кісток;
   • утримання зубів в анатомічно правильному положенні.

   Встановлення пластинки дає змогу запобігти зміщенню зубного ряду в разі ранньої втрати молочних зубів, коли корінних ще немає.

   Різновиди пластинок для зубів

   Ортодонтичні конструкції підбираються індивідуально відповідно до клінічного випадку. Стоматолог-ортодонт призначає оптимальний тип апарату на основі візуального та рентгенологічного дослідження.

   Однощелепні пластинки

   Призначаються в разі викривлення поодиноких зубів. Терапевтична дія відбувається за допомогою тиску, що поступово посилюється, коли стоматолог підкручує гвинти під час контрольних візитів.

   Пластинки з ретракційною дугою

   Використовуються для лікування протрузії передніх зубів. Знімні конструкції ґрунтуються на дії тиску вестибулярної дуги. Це пружний дріт, що виходить із пластини в зоні за іклами, охоплюючи собою вестибулярну поверхню різців.

   Пластинки зі штовхачем

   Відрізняються наявністю однієї або кількох змієподібних пружин із півкруглими згинами. Апарат чудово підходить для вестибулярного переміщення зубів у дітей із молочним і змінним прикусом.

   Пластинки з рукоподібним відростком

   Носяться, коли потрібно змінити положення окремих зубів. Вплив відбувається завдяки тиску відростка на ділянку шийки зуба.

   Ортогнатичний апарат Брюкля

   Використовується у випадках, коли треба скоригувати положення передніх зубів нижньої щелепи. Пристрій має похилу поверхню та тисне на м’язи, завдяки чому різці стають у вірне положення.

   Інші конструкції для виправлення прикусу

   У сучасній стоматології є велика кількість варіантів пластинок. Серед більш складних можна назвати активатор Андрезена-Гойпля та апарат Френкеля. Окремо варто згадати незнімні ортопедичні конструкції, як апарат Хааса й апарат Росса, що виконують функцію розширення щелепи у випадках, коли для встановлення брекетів виявлені протипоказання (наприклад, період змінної оклюзії).

   Як відбувається лікування ортодонтичною пластинкою

   Виправлення прикусу відбувається завдяки м’якому тиску на зубний ряд або певні проблемні ділянки. Через деякий час, визначений стоматологом, пластина підкручується для збільшення сили тиску. Цю процедуру виконують періодично аж до досягнення бажаного терапевтичного ефекту.

   Скільки потрібно носити пластинки

   Тривалість ортодонтичного лікування залежить від складності дефекту щелепи чи окремих зубів і регулярності носіння апарату. Зазвичай пластинки призначаються на термін від 6 місяців до 2 років. У дорослих пацієнтів конструкції іноді використовуються для закріплення результату після зняття брекетів упродовж 6-12 місяців.

   Недоліки ортодонтичних пластинок

   Ортодонтичні пластинки – неуніверсальний засіб виправлення дефектів прикусу, адже їхньої ефективності недостатньо в складних клінічних випадках. Їх призначають переважно дітям, коли анатомія зубного ряду перебуває на стадії активного формування, тому краще піддається корекції. Відповідно, пластинки практично не підходять дорослим. Крім того, знімні конструкції потребують контролю. Треба, щоб дитина носила їх щонайменше 22 години на добу та не знімала надто часто, щоб не послабити фіксацію пружин.

   Як доглядати за пластинками для вирівнювання зубів

   Використання пластинки практично не ускладнює домашню гігієну, однак варто уважно ставитися до догляду за апаратом.

   Загальні рекомендації:

   • знімати конструкцію перед їжею та чищенням зубів;
   • ретельно промивати проточною водою після знімання;
   • чистити пластинку двічі на день звичайною щіткою і пастою.

   Щоб дентальний виріб для виправлення дефектів зубного ряду на 100% виконував свою функцію, необхідні регулярні контрольні візити до стоматолога. Він проводить огляд ротової порожнини та коригує натяг дуги за наявними показаннями.

   Чому потрібно встановлювати пластинки для зубів у нас

   Стоматологи UDC виготовляють різні типи пластинок для зубів, враховуючи під час підбору складність дефекту прикусу, вік пацієнта й інші особливості клінічного випадку. Завдяки цьому досягається найкращий терапевтичний ефект.

   Наші лікарі

   Уважні та досвідчені стоматологи UDC володіють різними техніками корекції прикусу та підбирають найефективніший апарат для вирівнювання зубів у кожному випадку.

   Запишіться на прийом до стоматолога

   Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо і підберемо для вас зручний час прийому.

    Записуючись на прийом ви даєте згоду на обробку своїх даних

    Відгуки про послугу встановлення пластинок на зуби

    Справжні історії людей, які розповідають свій досвід лікування у стоматологічній клініці Ukrainian Dentist Club

    Загалом 248 відгуків з оцінкою 4,9/5 Залишити відгук

    Ціни для пластинки на зуби в Києві

    • Назва послуги

     Ціна
    • Апарат Брюкля Записатись
     4 000 грн
    • Знімний апарат однощелепний простий 1 Записатись
     4 000 грн
    Що входить у вартість послуги:
    Виготовлення апарату
    Фіксація апарату в порожнині роту
    Рекомендації по догляду
    Вартість додаткових послуг, що оплачується окремо:
    Консультація ортодонта
    Безкоштовно
    Відбиток С-силіконовою масою (1 щелепа)
    500 грн
    Записатися на консультацію

    Ціна пластинок для вирівнювання зубів в Києві залежить від типу та складності процедури. Вартість включає консультацію, виготовлення та встановлення пластини. Запишіться на консультацію, щоб дізнатися точну ціну пластинки для вирівнювання зубів для вашого випадку.

    Читати повністю
    Лікування через оплату частинами - від провідних банків України
    paw privat otb oshad

    В нашій клініці є можливість отримати розстрочку під 0% або від банку

    Дізнатись деталі

    Часті питання про пластинки на зуби

    Усе, що ви хотіли знати про пластинки на зуби для дітей і дорослих.

    Що краще: брекети або пластини?

    Неможливо однозначно визначити кращу ортодонтичну систему. Ефективність їхнього використання залежить від особливостей клінічного випадку. Так, за серйозних зубних дефектів пластинка не допоможе, але за легких зміщень та викривлень встановлення брекетів нераціональне через високу вартість і більш агресивний вплив на зуби. Отже, рішення про використання тієї чи іншої ортодонтичної конструкції приймає стоматолог на підставі різноманітних чинників: віку пацієнта, типу патології, частоти візитів до лікаря, бюджету лікування, поточного стану ротової порожнини та якості гігієни тощо.

    doctor

    Ортодонт Каліущенко Дарія Сергіївна

    Чим відрізняються пластинки для зубів від брекетів?

    Пластинки – знімні конструкції, що зазвичай використовуються для вирівнювання зубів у дітей в разі незначних відхилень. Ціна пластинки на зуби не потребує великих витрат. Замінювати її треба 1 раз на рік чи рідше.

    Брекети – незнімний ортодонтичний апарат, що міцно фіксується за зубах і допомагає усувати серйозні дефекти щелепи та зубного ряду. Вони використовуються в пацієнтів підліткового віку та дорослих. Лікування з брекет-системою коштує дорожче.

    doctor

    Ортодонт Каліущенко Дарія Сергіївна

    Запишіться
    прямо зараз на консультацію

    Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо і підберемо для вас зручний час прийому.

     Записуючись на прийом ви даєте згоду на обробку своїх даних
     Doctor

     Або зателефонуйте нам самі:

     068 123 00 40 безкоштовно з мобільного
     Інші послуги клініки
     Весь список послуг
     close
     Записатись на прийом
     Наш менеджер звʼяжеться з Вами протягом 30хв

      Записуючись на прийом ви даєте згоду на обробку своїх даних