У чому полягає проблема втрати зубів

Багато людей досі вважають адентію (часткову чи повну відсутність зубів) виключно естетичним недоліком. Однак її наслідки набагато глибші та серйозніші.

Вплив відсутності зубів на якість життя

Кожному зубу потрібен антагоніст у протилежній щелепі. Без нього спостерігається поступове зміщення всього зубного ряду, формування дуже широких щілин, порушення прикусу та розвиток стоматологічних захворювань. Накопичення проблем призводить до погіршення стану ротової порожнини, виникнення хвороб внутрішніх органів і навіть серйозних психологічних проблем через незадоволення своїм зовнішнім виглядом.

Вплив відсутності зубів на функції жування та травлення

Для правильного засвоєння поживних речовин у верхніх відділах кишківника їжа має бути якісно пережованою та добре змоченою слиною, що має у своєму складі первинні травні ферменти. Брак зубів не лише перешкоджає нормальному жуванню, але й часто провокує захворювання ротової порожнини, котрі порушують секрецію слинних залоз. У результаті їжа потрапляє до шлунку великими шматками, спричиняючи навантаження на травну систему. Це призводить до запалень та порушень метаболічних процесів.

Зміни в структурі обличчя через втрату зубів

Деформація щелепи після втрати зубів позначається на естетиці всього обличчя. Без своєчасного відновлення зубного ряду за допомогою якогось із методів протезування деформується овал та западають губи. Це відбувається через розсмоктування щелепної кістки. Також втрачається тургор мімічних м’язів, опускаються зовнішні кутики губ, очей та крил носа, з’являються глибокі зморшки та заломи навколо рота. Так, людина виглядає старшою на 8-10 років. У запущених випадках тотальної адентії розвивається стареча прогенія – стан, коли спостерігається значне виступання нижньої щелепи за верхню із загостренням підборіддя.

Відсутність зуба, які наслідки відсутності зубів

Наслідки для здоров’я щелепної кістки

Кожен пацієнт, що залишається без зубів довгий термін, страждає на резорбцію кістки щелепи – поступове розсмоктування кісткової тканини. Це найскладніший наслідок адентії, що виникає через відсутність нормального жувального навантаження. Якщо відкладати відновлення зубного ряду, річний показник атрофії кісткової тканини щелепи складатиме приблизно 4 мм.

Як відсутність зубів впливає на загальний стан здоров’я

Проблеми зі ШКТ через брак зубів починають відображатися на всьому організмі, адже поживні речовини, що містяться в їжі, не можуть повноцінно засвоюватися кишківником. Це може стати причиною погіршення імунітету та розвитку захворювань різних систем (зокрема, ендокринної) через метаболічні порушення.

Зламався передній зуб під корінь: що робити

Можливі варіанти відновлення зубів

Відновлення зубів сучасними методами протезування дає змогу повернути повноцінну жувальну функцію та естетику посмішки. Пацієнт завжди може звернутися в клініку UDC для консультації, щоб дізнатися все про сучасні зубні протези: які кращі, скільки слугують та коштують. Стоматолог може запропонувати кілька дієвих варіантів.

Знімні протези

Знімне протезування – встановлення конструкції зі штучними коронками та каркасом, що кріпиться до тканин ясен, а не кістки щелепи. Найпопулярнішими різновидами зараз є нейлонові та акрилові протези. Обидва мають багато переваг, однак і деякі недоліки:

  • Нейлонове знімне протезування. Нейлон гіпоалергенний і м’який, що забезпечує комфорт постійного використання. Він не травмує та не натирає ясна, а також має природний вигляд. Але із часом матеріал просідає під дією жувального навантаження, відповідно, протез потребує доволі частої заміни.
  • Акрилове знімне протезування. Конструкції з акрилу набагато довговічніші та коригуються за потреби, тому не потрібно виготовляти новий протез. Однак у разі їхнього встановлення естетика буде нижчою, як порівнювати з нейлоновими аналогами. Також акрилові протези товстіші, тому більше тиснуть на ясна та сильніше спотворюють дикцію впродовж періоду звикання.

Знімне протезування залишається популярним серед багатьох пацієнтів, адже недоліки перекриває важливий плюс – доступна вартість цього способу відновлення зубного ряду у випадку часткової чи тотальної адентії.

Знімні зубні протези | Ціни на повні та часткові знімні протези в Києві 🔹  Знімне протезування зубів у Healthy Dent

Мостовидні протези

Мостовидний протез (зубний міст) – незнімна ортопедична система, встановлення якої дає змогу замістити кілька відсутніх зубних одиниць підряд. Головна особливість цього методу – кріплення конструкції до сусідніх здорових зубів.

Мостоподібне протезування буває:

  • суцільнолите (заготовка без з’єднань і спайок);
  • скріплене (протез має дві частини, скріплені замком);
  • штамповане (не застосовується в сучасній стоматологічній практиці);
  • адгезивне (зазвичай це тимчасове рішення під час протезування на імплантах).

Як матеріал виробництва конструкції може використовуватися метал, металокераміка, кераміка, діоксид цирконію, міцний пластик чи металопластик. Вибір залежить лише від бюджету та побажань пацієнта щодо естетики.

Класична імплантація

Класична двоетапна імплантація – сучасне незнімне протезування, коли штучні коронки кріпляться на вживлених до щелепи титанових штифтах (штучних коренях). Процедура відновлення зубів займає 3-6 місяців, адже навантаження протезом відбувається після завершення остеоінтеграції імплантів. На другому етапі стоматолог фіксує конструкцію на приживлених штифтах. Після встановлення зняти її самостійно неможливо.

Які види імплантів бувають:

  • Базальні. Кріпляться в базальному шарі кістки щелепи.
  • Кореневидні. Розміщуються в губчатому шарі, як і натуральний зубний корінь.
  • Мініімпланти. Мають меншу інвазивність, бо тонші та коротші, ніж класичні.

Незнімне протезування на імплантах – стандарт сучасної стоматології, адже воно дає можливості для надійного, довговічного та естетичного відновлення зубів.

Імплантація All-on-4 та All-on-6

У випадку відсутності великої кількості зубних одиниць або тотальної адентії замінити кожен зуб протезом на імпланті буде дуже дорого, довго та не завжди можливо. Тому для відновлення жувальної функції та естетики розроблені новітні протоколи All-on-4 та All-on-6. Це надійне незнімне протезування всієї щелепи та чотирьох і шести імплантах відповідно. Воно дає чудовий результат та є доволі доступним. Вибір оптимальної методики залежить від клінічної картини, побажань та бюджету пацієнта.

Имплантация зубов All-on-4 (Все-на-четырех) - в Харькове, отзывы, доступная  цена

Як обрати відповідний метод: які зуби краще вставляти

Для отримання найкращого естетичного та терапевтичного ефекту варто прислухатися до рекомендацій, які дасть стоматолог, адже вони ґрунтуються на кількох аспектах.

Стан ротової порожнини та кісткової тканини

На першому етапі лікування лікар обов’язково проводить огляд для визначення стану зубів, слизових оболонок і м’яких тканин. Стоматолог виявляє каріозні осередки, старі та зруйновані пломби, патологічну рухливість одиниць тощо. Для повної діагностики випадку робиться рентген-знімок або ортопантомографія.

Бюджет на відновлення зубів

Вибір методики протезування залежить і від фінансових спроможностей. Встановлення повного протеза часто вимагає значних витрат, тому пацієнт може віддати перевагу знімній конструкції. Найбюджетнішим варіантом відновлення зубного ряду на імплантах буде метод All-on-4, тоді як All-on-6 та класична імплантація обходяться дорожче.

Медичні протипоказання та особисті побажання

Часто вибір знімного чи незнімного протезування залежить від стану кісткової тканини щелепи. Якщо спостерігається значний дефіцит кістки, однією із рекомендацій лікаря може бути остеопластика (нарощування) або використання спеціальних імплантів та методики All-on-6 у випадку значного дефіциту тканини щелепної кістки. Також пацієнт завжди може висловити свої побажання щодо методу лікування.

Важливість своєчасного відновлення зубів

Втрата зубів – неприємний досвід не лише з огляду на естетичний аспект, а й шкоду для всього організму. Тому боротися із частковою та тотальною адентією необхідно якнайшвидше. Це важливо для гарного самопочуття, фізичного та психічного комфорту.

Своєчасне відновлення зубного ряду потрібне для:

  • підтримання здоров’я ротової порожнини;
  • запобігання резорбції кістки щелепи та проблемам з імплантацією;
  • збереження рис обличчя та профілактики ознак старіння;
  • поліпшення жувальної та травної функції;
  • відновлення впевненості в собі;
  • чіткості мовлення.

У випадку своєчасного протезування також йдеться про економію коштів, адже потім відновлення зубного ряду буде дорожчим. Так, у разі значної резорбції кісткової тканини доведеться додатково витрачатися на остеопластику.

Питання-відповідь

Чому важливо відновлювати відсутні зуби?

Відсутність зубів – не лише естетичний недолік. Їхня втрата призводить до розвитку багатьох захворювань ротової порожнини (карієсу, дефектів прикусу, періодонтиту тощо), хвороб ШКТ, метаболічних та інших порушень.

Які варіанти доступні для людей із частковою або повною втратою зубів?

Відновити зубний ряд можна за допомогою мостовидних конструкцій, знімних протезів (нейлонових, акрилових) і незнімного протезування на імплантах. Сучасні протоколи імплантації All-on-4 та All-on-6 – можливість відновити цілий зубний ряд на чотирьох чи шести імплантах відповідно. Це надійне та доступне рішення для багатьох пацієнтів.

Кому підходять знімні протези?

Знімні протези підходять пацієнтам, що втратили зуби через вікові зміни або внаслідок травми. Їх можна встановлювати за дефіциту кісткової тканини, вираженої рухливості зубів і вроджених патологій зубного ряду.

Які переваги та недоліки мостовидних протезів?

Серед переваг мостовидних протезів доступність, можливість відновити відразу кілька відсутніх одиниць підряд та висока естетика штучних коронок (особливо, цирконієвих і керамічних). Головний недолік – необхідність обточувати сусідні здорові зуби, щоб забезпечити надійну фіксацію конструкції.

Чи є довгострокові економічні вигоди від імплантації?

Більшість сучасних виробників дають довічну гарантію на імпланти. Відповідно, вони не потребують заміни з повторними витратами на лікування.