Завдячуючи прагненням фахівців компанії Nobel Biocare довести методику протезування до досконалості, сьогодні приблизно 5 з 6 операцій по відновленню зубів проводять за технологією All on 4, тобто, встановлюють незнімний протез усього на 4 імплантати. Це дає змогу значно заощадити час і кошти пацієнта. Давайте разом дізнаємось, чим ще характеризується така результативна та сучасна методика. І, можливо, після прочитання вам захочеться записатися до стоматолога-імплантолога на консультацію.

Операції All on 4 ― всі на 4, незнімне протезування на 4 імплантах

Згідно з методикою, запропонованою більше 20 років назад, увесь протез «одягається» усього на 4 імпланти. Два з них вживлюються у фронтальний відділ щелепи, а два інших ― у бічні, під нахилом. Відновлювати можна як верхній, так і нижній ряд зубів. Ця методика протезування використовується при значній втраті зубів та дозволяє пацієнту швидко відновитися та насолоджуватися повним життям.

Основи зубних імплантів

Операції All on 4 ― всі на 4, незнімне протезування на 4 імплантах

Зубний імплант ― це стабільна основа для штучного зуба, своєрідний «штучний корінь». Має гвинтоподібну форму, невеликі розміри і виготовляється з безпечного, гіпоалергенного титану. Їх вживлюють у щелепу на місце втрачених або видалених за показами зубів, а вже потім, після повного приживлення ― навантажують на нього коронку або протез. Це ― цілком безпечна та ефективна операція, яка дозволяє відновити не тільки зовнішній вигляд зубного ряду, а й зберегти його функціональність. Штучний зуб на імплантах відчувається, як рідний.

Характеристика операції All on 4

Така методика підійде тим пацієнтам, які втратили увесь зубний ряд або його значну частину ― внаслідок травми, хвороби чи під дією часу. Встановлення усього 4 імплантів можливе навіть за наявності невеликого обсягу кісткової тканини ― приблизно у 80% випадків лікар зможе провести протезування без синус-ліфтингу (нарощення щелепної кістки).

Варіанти незмінних протезів

До того ж, спеціалісти свого часу вирахували оптимальне положення та нахил  4 імплантів, щоб рівномірно розподілити навантаження на усю щелепу під час жування. Саме тому, передні титанові гвинти встановлюються вертикально, а бічні ― під кутом.

Така операція характеризується високою результативністю, а якщо пацієнт не має протипоказань, то може отримати оновлену усмішку буквально за 1 прийом!

Варіанти незмінних протезів

Якщо усі зубні імпланти виготовляються з титану, то видиму частину штучного зуба можна виготовити з різних матеріалів ― бюджетних, витриваліших чи максимально міцних та схожих на натуральні зуби.

Акрилові зубні протези

Це ― класичний варіант, до того ж бюджетний та доступний. Найчастіше з акрилу (полімеризованого пластмасу) роблять тимчасові протези. Але нерідко також встановлюють на імплантах на довший термін. За ними досить просто доглядати, а за потреби ― завжди можна виправити будь-які недоліки.

Порцелянові зубні протези

Або фарфорові ― більш довговічні та привабливіші. Виглядають цілком натурально, бо пропускають світло, стійкі до природних фарбників та механічних навантажень. Зручні у використанні та догляді, легкі але міцні, розраховані на тривалу експлуатацію.

Цирконієві зубні протези

Це ― найбільш сучасний варіант для встановлення на імплантах. Надміцний, естетичний та довговічний. Оточуючі навіть не зрозуміють, що сяюча, білосніжна усмішка рівних білих зубів ― штучна. До того ж, діоксин цирконію не змінює відтінок, не тріскається та не стоншується.

Переваги незнімних протезування за протоколом All-on-4

Дана методика завоювала прихильність не лише пацієнтів, а й стоматологів ― завдяки результативності та малоінвазійності. Також серед переваг відновлення зубів на 4 імплантатах вказують:

  •       економічну ефективність ― встановити усього 4 «опори» значно дешевше, аніж робити штучний корінь під кожним з зубів;
  •       мінімальне технічне обслуговування ― процес імплантації проходить швидко (інколи ― за 1 прийом), вимагає від лікаря менше маніпуляцій, а в подальшому ― пацієнту не треба буде на ніч знімати протез чи «садити» його на клей кожного дня;
  •       природний вигляд ― по завершенню процедури пацієнт отримує привабливу усмішку та ряд рівних, білих зубів. Також повністю зберігається функціональність щелепи, її структура та форма.

Протези, встановлені на 4 імпланти, ― зручні, практичні та довговічні. А після завершення операції, пацієнти відмічали покращення загального стану організму та посилення почуття психологічного спокою та комфорту.

Ціна та вартість операції All on 4

Звісно, пацієнтів сильно цікавить питання вартості операції протезування на 4 імплантах. Але звертаємо вашу увагу, що сказати точну ціну без огляду ротової порожнини і діагностики її стану, не зможе жодна стоматологічна клініка.

Ціна та вартість операції All on 4

 

Фактори, що впливають на ціну:

  •       матеріали протезів;
  •       кількість замінених зубних одиниць;
  •       потреба у додаткових маніпуляціях (чистка, видалення чи лікування зубів, синус-ліфтинг).

Щоб дізнатись про це детальніше, слід записатись до лікаря-імплантолога на консультацію.

Процес протезування зубів на імплантах All on 4

Згідно з загальним протоколом проведення імплантації «Усе на 4» виділяють наступні етапи операції:

  1.     Консультація та діагностика ― лікар призначає дослідження, проводить огляд, складає план лікування, узгоджує з пацієнтом виробника імплантів та майбутніх протезів;
  2.     Виготовлення протезів ― для цього використовуються сучасні комп’ютерні технології, які допомагають зробити трьохвимірний знімок щелепи, визначити оптимальне положення  4 імплантів, форму та розмір протезу, контури зубних одиниць тощо;
  3.     Встановлення 4 імплантів ― лікар проводить вживлення 4 імплантів, також на цьому етапі можуть бути встановлені тимчасові протези;
  4.     Відновлення та адаптація ― лікар відводить час на приживлення імплантів і тільки після цього встановлює постійні протези.

В деяких випадках протези можуть встановлювати на 4 імпланти одразу, але така методика підходить далеко не всім пацієнтам. Також лікар докладно розповідає про правила догляду за ротовою порожниною після імплантації та призначає орієнтовні терміни для контрольного огляду та подальших профілактичних візитів.

Процес протезування зубів на імплантах All on 4

Ризики та ускладнення операції All on 4

Згідно зі статистикою стоматологічних клінік, імплантація по протоколу All on 4 проходить успішно у 98-99% випадків. А подальша стабільність системи спостерігається у 96-98% пацієнтів навіть через 8-10 років. Така імплатанція ― надійний метод відновлення зубного ряду, з мінімально можливим ризиком розвитку ускладнень.

Загоєння та дискомфорт операції All on 4

Зазначимо, що усі маніпуляції в рамках протоколу проводяться під дією знеболювальних. А завдяки використанню сучасних матеріалів (імплантів) приживлення відбувається швидко та стабільно. Після проведення операції All on 4 пацієнт може відчувати певний дискомфорт, пов’язаний зі зміною харчових звичок та необхідністю розподіляти жувальне навантаження на увесь зубний ряд. Але процеси звикання, згідно з відгуками пацієнтів, проходять дуже швидко.

Незнімний протез на 4 імплантах

Чи є біль після операції All on 4?

Після проведення імплантації у пацієнтів може спостерігатися виникнення больових відчуттів, які можна полегшити відповідними знеболювальними препаратами, призначеними лікарем. Але цей біль проходить дуже швидко.