Рентген зуба: ціна та показання до проведення
Рентген зубів – один з основних стоматологічних методів діагностики завдяки високій інформативності та безпечності для пацієнта. За результатами лікар обирає оптимальні терапевтичні методики для відновлення фізіологічних функцій та естетики зубощелепної системи. За потреби рентген зубів можна зробити повторно, щоби проконтролювати хід лікування та оцінити отриманий ефект.
Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо і підберемо для вас зручний час прийому.
Рентген-діагностика зубів
Рентгенографія зубів – знімок порожнини рота за допомогою рентген-випромінювання (пучка рентгенівських променів). На знімку видно зуби, тканини ясен та щелепну кістку. Залежно від різновиду обстеження застосовуються компактні апарати або обладнання, що потребує встановлення в окремому кабінеті (наприклад, ортопантомографи).
Серед підстав для проведення діагностики – необхідність підтвердження попереднього діагнозу чи уточнення стадії захворювання. Крім того, рентген зубів допомагає виявити різні проблеми, які стоматологу не вдається помітити під час візуального огляду: карієс під яснами та в міжзубних проміжках, вторинне каріозне ураження після встановлення коронок чи пломб, новоутворення кореня зуба тощо. Без знімка щелепи не обійтися при видаленні зубів, протезуванні та підготовці до процедури імплантації.
Різновиди рентген-діагностики зубів
Якщо для лікування потрібен рентген зуба, ціна прицільного знімка буде найменшою, адже це найпростіша діагностика, що охоплює 1-3 зуби одночасно. Цей різновид не має протипоказань, адже доза випромінювання під час дослідження мінімальна. Якщо проблема локальна та не потребує обстеження всієї щелепи, а лише кількох зубів, стоматолог вибирає саме цей варіант рентгенографії з огляду на швидкість і простоту виконання.
Інші різновиди рентгену зубів:
- Прикусний знімок. Дає змогу виявляти зубний камінь і карієс на важкодоступних ділянках ротової порожнини, зокрема, у міжзубних проміжках, зоні вісімок тощо.
- Панорамний знімок (ортопантомограма). Вважається найпопулярнішим методом у сучасній стоматології, адже забезпечує отримання розгорнутого зображення щелепи. Цей рентген ефективний для виявлення стоматологічних захворювань на початковій стадії, бо лікар може розглядати будь-які ділянки в збільшенні.
- 3D-рентген (КТ). Призначається для створення тривимірного цифрового знімка всього зубного ряду верхньої та нижньої щелепи. Томографія дає змогу оцінити структуру та обсяг кісткової тканини, що необхідно для підготовки до імплантації та протезування. За даними діагностики визначається точне розташування нижньощелепного нерва, щоб запобігти його травмуванню під час операції. Це також найефективніший спосіб контролю результатів ортодонтичного лікування (коли прикус виправляється брекетами чи іншою системою).
Рентгенографія допомагає безпечно та швидко виявити різноманітні захворювання зубів і ясен. Не можна нехтувати цим діагностичним інструментом, якщо стоматолог рекомендує зробити рентген зубів: ціна його завжди доступна, а інформативність сягає 100%.
Показання до рентгену зуба
Рентген зубів призначається перед більшістю стоматологічних маніпуляцій, адже може підвищити точність втручань і забезпечити найкращий результат лікування. Зокрема, на знімках можна простежувати зміни клінічної картини, наприклад, у процесі тривалого виправлення прикусу чи терапії таких хронічних станів, як пародонтит.
Основні показання до рентгену:
- перелом зуба або щелепи;
- травмування коронки чи зубного кореня;
- патології суглобів зубощелепної системи;
- запальні процеси тканин ясен чи новоутворення (гранульоми, кісти);
- діагностика дефектів прикусу та контроль ортодонтичного лікування;
- карієс дальніх зубів чи вторинне ураження після встановлення коронок;
- підготовка до остеопластики, імплантації, протезування, видалення зубів;
- підтвердження діагнозу карієс, пародонтит, абсцес, періодонтит тощо.
Щоб зробити рентген зубів та отримати точні результати, краще звернутися до досвідченого стоматолога в перевіреній клініці в Києві.
Етапи проведення рентгенографії зуба та щелепи
Рентген зубів проводиться за чітким алгоритмом. Прицільний рентген зазвичай можна зробити прямо в кріслі стоматолога. Пацієнтові необхідно зняти всі металеві предмети, адже вони можуть порушити роботу приладу та спотворити знімок. Для захисту внутрішніх органів від впливу рентгенівського випромінювання стоматолог надягає на пацієнта спеціальний захисний фартух. Щоб зробити панорамний або 3D-рентген, треба пройти в окремий рентген-кабінет (зуб і щелепа обстежуються з усіх сторін, тому потрібне спеціальне габаритне обладнання). Коли вжиті всі запобіжні заходи, стоматолог запускає апарат і робить рентген кістки, зубів і ясен.
Рентген зубів: ціна в стоматології біля метро «Палац «Україна» в Києві
Дізнатися, скільки коштує рентген зуба, можна за телефоном, у чаті на сайті клініки UDC або безпосередньо на консультації в стоматолога. Процедура на 100% безпечна, тому не протипоказана навіть вагітним жінкам і дітям.