Протезування після видалення зуба
Ціна від 9 000 грнПротезування після видалення зуба – одна з основних стоматологічних процедур, що дають змогу відновити жувальну функцію та естетику зубного ряду після втрати одного, кількох чи всіх зубів.
Роль протезування зуба після видалення
Видалення зуба належить до категорії хірургічних стоматологічних втручань. Це крайній захід, коли одиниця сильно травмована чи майже зруйнована, що робить неможливим її реставрацію. Щоб запобігти порушенням прикусу та патологічному стиранню зубів через нерівномірне навантаження проводиться протезування. Крім традиційних знімних протезів, у сучасній стоматології можливе відновлення зубів за допомогою метода імплантації. Зокрема, проводиться одномоментна імплантація відразу після видалення, коли імплант вживляється прямо в лунку від зуба.
Встановлення зубів (штучних коронок) необхідне для здоров’я органів ШКТ та запобігання руйнуванню скронево-нижньощелепного суглоба. Протезування потрібне як у разі втрати однієї одиниці, так і кількох чи всіх зубів.
Основні завдання, які виконує протез:
- відновлення естетики зубів;
- профілактика розсмоктування щелепної кістки та порушення прикусу;
- запобігання хворобам ШКТ, щелепного суглоба, органів дихання;
- відновлення дикції та здатності повноцінно пережовувати їжу.
Якщо довго відкладати протезування, то через відсутність жувального навантаження спостерігається зменшення обсягу кісткової тканини щелепи. Цей процес призводить до змін у зовнішності (опущення кутиків рота, западання губ) та може перешкодити відновленню зубів за методом імплантації.
Особливості протезування після видалення зуба
На можливість протезування впливає поточний стан ротової порожнини, кількість зубів, що потребують відновлення, та обсяг кісткової тканини, який вдалося зберегти. Також враховуються побажання та бюджет пацієнта.
Залежно від цілей встановлення розрізняють протезування:
- За обсягом: повне та часткове. Повний протез необхідний за тотальної адентії (втрати зубів) на одній або обох щелепах. Частковий дає змогу відновити одну чи кілька одиниць.
- За можливістю вилучення з порожнини рота: знімні та незнімні. Знімний протез можна зняти самостійно для гігієнічних процедур чи на ніч. Незнімні конструкції фіксуються в роті пацієнта стаціонарно. Це може бути встановлення як окремих коронок на стоматологічному цементі, так і кріплення ортопедичних конструкцій гвинтовим способом до імплантів.
- За терміном служби: тимчасові та постійні. Зазвичай тимчасовий протез носять, поки виготовляється постійний або триває процес приживлення імплантів.
Стоматологи все частіше рекомендують виривання зуба з одночасною імплантацією, адже це можливість зберегти максимальний обсяг кісткової тканини, швидко відновити посмішку та запобігти розвитку безлічі стоматологічних проблем.
Показання та протипоказання до встановлення протезів після видалення зубів
Протезування після видалення зубів не має протипоказань. Навпаки, треба швидко відновити втрачені одиниці, щоб не зіткнутися з порушенням прикусу, захворюваннями ШКТ, розвитком карієсу, порушеннями дикції тощо. Головне, правильно обрати метод реставрації. Дуже важливо повноцінно підготуватися до видалення зуба з одночасною імплантацією. Стоматологи наголошують, що в пацієнта має бути достатній обсяг кісткової тканини та проліковані захворювання, через які імплант може відторгнутися.
Чому видалення зуба з одночасною імплантацією – оптимальний варіант
Моментальна імплантація – ефективніший спосіб, якщо порівнювати з класичною двоетапною імплантацією, адже не змушує пацієнта чекати повного приживлення титанового штифта. У більшості випадків імплант навантажується протезом відразу, що дає змогу відновити жувальну функцію та естетику за один візит до стоматолога. Крім того, кістка після видалення зуба матиме достатній обсяг, що допоможе уникнути дорогої процедури з нарощування, відповідно, зберегти час і кошти.
Чому експрес-імплантація часто стає оптимальним варіантом:
- швидке загоєння, з огляду на оптимізований обсяг хірургічних маніпуляцій та малотравматичний процес вживлення імплантів;
- протезування відразу після видалення зуба;
- збереження естетичного контуру ясен;
- повноцінне відновлення жувальної функції;
- встановлення постійної ортопедичної конструкції відразу після повного загоєння кістки та остеоінтеграції імпланту;
- зменшення ризиків відторгнення, якщо порівнювати з класичною імплантацією;
- можливість зберегти час і кошти.
Щоб дізнатися, чи показана вам імплантація після видалення зуба, потрібно прийти на консультацію до стоматолога клініки UkrDentClub.
У яких випадках доцільна імплантація після видалення зуба
Щоби провести протезування з одномоментною імплантацією, процес видалення зуба має бути малотравматичним, а лунка – придатною, аби вживити до неї імплант. Тобто треба зберегти достатній обсяг кістки та м’яких тканин ясен. Неможливим лікування стає, якщо в пацієнта є інфекційні та запальні процеси в ротовій порожнині. Через них імплант із високою ймовірністю інфікується та відторгнеться.
Процес видалення зуба з одночасним встановленням імпланту
Для успішної імплантації та протезування після видалення зуба потрібна правильна підготовка. Саме тому процес відбувається поетапно та починається з діагностики, яка включає рентгенографію, КТ, аналізи крові й інші процедури за показаннями.
Імплант із коронкою встановлюється так:
- Щадне видалення зуба, щоб зберегти максимум кісткових і м’яких тканин.
- Очищення та підготовка лунки до імплантації.
- Вживлення титанового штифта та накладання швів.
- Навантаження імпланту тимчасовою коронкою.
- Контрольні візити до стоматолога.
- Постійне протезування через 3-4 місяці.
Реабілітація після імплантації триває кілька тижнів. У цей період треба дотримуватися всіх рекомендацій лікаря. У клініці UkrDentClub працюють турботливі стоматологи, які нададуть детальну консультацію та забезпечать медичний супровід на всіх етапах. А наші ціни на протезування зубів дадуть змогу зберегти кошти.
Питання-відповідь
Коли можна ставити імплант після видалення зуба?
Якщо нічого не заважає одномоментній імплантації, процедура виконується за одне відвідування стоматолога. Тобто імплант встановлюється прямо в лунку, що залишилися після екстракції зуба.
Скільки коштує протезування зубів?
Ціна на протезування зубів залежить від кількості одиниць, що потребують відновлення, та обраної методики. Тому вартість лікування розраховується індивідуально після огляду та консультації в стоматолога.
Що можна поставити замість зуба?
Для відновлення одного зуба можна поставити імплант із коронкою. Кілька втрачених одиниць зазвичай замінюються мостом, а весь зубний ряд – повним протезом. Зокрема, технології All-on-4 та All-on-6 дають змогу зробити всю щелепу на імплантах.