Рівень розвитку сучасної стоматології дозволяє виправити будь-яку проблему у ротовій порожнині. Навіть при відсутності зубів, усмішку знову можна зробити білосніжною та природною ― за допомогою керамічних коронок. У чому переваги такого методу протезування ― давайте розберемося.

Особливості керамічних коронок

Керамічні або безметалеві коронки ― це різновид незнімного протеза, який виготовляється з сучасного композиту (кераміки) для реставрації зруйнованого або втраченого зуба. Встановлення керамічної коронки допомагає не тільки відновити зовнішній вигляд, а й функціональність зубної одиниці і всього зубного ряду.

Керамічні коронки: переваги та недоліки безметалевих коронок

Характерною відмінністю такого різновиду протезу є його будова. Коронка ― тобто зовнішня частина протезу ― кріпиться на абсолютно безметалеву основу. Це гарантує надзвичайну природність та естетичність ― такі протези виглядають, як справжня зубна емаль. Навіть володіють подібними світлопропускними якостями та трохи «просвічуються», що створює неперевершений, естетичний ефект.

А враховуючи ряд переваг такого різновиду протезів, стає зрозумілим, чому абсолютна більшість пацієнтів нашої стоматології схиляється до встановлення саме керамічних коронок!

Переваги керамічних коронок на зуби

Зубна кераміка не тільки гарно виглядає, а й демонструє довгий перелік переваг. Наприклад:

 • тривалий термін служби без зміни зовнішнього вигляду ― термін служби такого протезу 12-15 років, а за належного догляду ― навіть і більше;
 • міцність та надійність ― коронка виготовляється з надзвичайно міцного матеріалу та фіксується до поверхні зуба міцним стоматологічним цементом;
 • потреба у мінімальному препаруванні коронкової частини зубів перед встановленням ― оскільки керамічна коронка дуже тонка, то немає необхідності сильно сточувати зуб перед встановленням;
 • гіпоалергенність ― сучасна медична кераміка абсолютно нормально сприймається організмом та не викликає жодних негативних реакцій організму;
 • естетичність та природній вигляд ― ми вже вказували на світлопропускну здатність стоматологічної кераміки, лиш зазначимо, що така коронка демонструє також стійкість до потемніння чи фарбування природними барвниками;
 • простота у догляді ― правила гігієни за ротовою порожниною не передбачають використання особливого інструменту чи дорогих засобів для очищення;
 • гігієнічність ― на керамічній поверхні протезу не накопичується зубний наліт навіть при тривалому терміні служби.

Сама по собі керамічна коронка дуже тонка та легка, що не створює додаткового навантаження на зуб чи імплант. Але при цьому ― це надзвичайно надійний протез з тривалим терміном служби.

Недоліки керамічних коронок

Що стосується недоліків такого варіанту протезування, слід відзначити більшу ціну керамічної коронки в порівнянні з металокерамікою. Але якщо зважити на більший термін служби та естетичність безметалевих коронок, вища вартість перестає вважатися серйозним недоліком. Хоча, звісно, фахівці клініки Ukrainian Dentist Club запропонують вам різні по ціні види протезування.

Показання до протезування керамічними коронками

Обрати кераміку в якості протезування зуба можуть пацієнти різного віку та з різними порушеннями:

 • при наявності видимих естетичних дефектів зубів чи емалі в зоні усмішки;
 • при руйнуванні зубної одиниці внаслідок травми чи ураження карієсом;
 • для відновлення втраченого зуба ― в такому випадку лікар встановлює імплант і керамічну коронку.

Також кераміку обирають пацієнти з можливою алергічною реакцією на металокерамічні протези.

Однак, перед протезуванням необхідно пройти ретельне обстеження у стоматолога. Встановлення керамічних коронок доведеться відкласти при наявності серйозних запальних процесів у ротовій порожнині, ураженні кореневих каналів зуба, аномальній рухливості зубних одиниць, патологіях прикусу чи патологічній стертості емалі.

На які зуби встановлюється кераміка?

Безметалева керамічна коронка відмінно проявляє себе при встановленні на різні зуби. Раніше такі протези використовувались лише для відновлення передніх зубів. Кераміка ― тонка, має багато відтінків, наближених до кольору натуральної емалі, тому і виглядає на передніх зубах просто бездоганно!

Керамічні коронки: переваги та недоліки безметалевих коронок

Але з вдосконаленням технології виготовлення та встановлення керамічних коронок стало можливим відновлення і жувальних зубів пацієнта. Для протезування молярів ― найпотужніших зубів у ротовій порожнині, лікар може запропонувати або коронки з пресованої кераміки або з основою з діоксиду цирконію. При цьому, увесь зубний ряд матиме абсолютно однаковий вигляд, а пацієнт отримає змогу без перешкод кусати та пережовувати різну їжу, впевнено усміхатись та розмовляти без найменшого дискомфорту.

Термін служби керамічних коронок

Ми вже зазначали, що тривалий термін служби ― одна з характерних особливостей керамічних коронок. Звісно, скільки простоїть керамічна коронка у роті, залежить від багатьох факторів. В тому числі, від дотримання правил гігієни, від якості використаних матеріалів, та правильності проведеної процедури встановлення.

Тим не менше, можна впевнено говорити про 10-12, і навіть 15 років бездоганної служби. А при встановленні дійсно якісних коронок у надійній клініці, та за умови дотримання правил догляду за ротовою порожниною ― навіть і суттєво більше.

Догляд за керамічними конструкціями

Найперша порада щодо догляду за встановленими керамічними коронками ― це регулярне та ретельне очищення зубів від залишків їжі та зубного нальоту. Особливу увагу слід приділяти сусіднім зубам. І хоч карієс самим коронкам не загрожує, утворення зубного нальоту та накопичення хвороботворних бактерій можуть спровокувати появу неприємного запаху з рота. «Псуватися» можуть і сусідні зубні одиниці, а розвиток запальних процесів ― не те, що потрібно для покращення здоров’я організму.

 

Керамічні коронки: переваги та недоліки безметалевих коронок

Отож:

 • ретельно, двічі на день, чистіть зуби за допомогою щіток, зубних ниток, іригаторів, спеціальних йоршиків;
 • не нехтуйте очищенням язика;
 • після прийому їжі ополіскуйте ротову порожнину, щоб позбавитись від часточок їжі.

Також слідкуйте за станом своїх ясен, особливо від встановленими коронками. Приходьте до стоматології на профілактичний огляд та професійну чистку зубів. Це нехитрі правила допоможуть вам не лише підтримувати здоровий стан ротової порожнини, але й вплинуть на термін служби самих керамічних конструкцій.

Вартість встановлення керамічної коронки

Окрім ціни керамічної коронки слід рахувати також вартість проведеного лікування зубів чи ясен та отримання відбитків, Тому сказати точно, скільки коштуватимуть керамічні коронки вкрай складно. Усі розрахунки залежать від ситуації, плану лікування та обраної коронки для встановлення.

Тому, якщо ви хочете відновити свою усмішку чи потребуєте реставрації зубних одиниць, але боїтеся, що це дорого чи складно ― записуйтеся на прийом до Ukrainian Dentist Club. Наші лікарі проведуть діагностику та підберуть для вас оптимальний план протезування ― для виправлення будь-яких ситуацій та на будь-який бюджет.