Втрата зубів – це проблема, з якою може зіштовхнутися кожен, незважаючи на свій рік. Проте не слід завчасно панікувати чи засмучуватися. Сучасні технології дозволяють швидко та безболісно вирішити будь-які стоматологічні проблеми, в тому числі, і відновити зубний ряд за декілька візитів до лікаря за допомогою незнімного протезування зубів.

Що таке незнімні зубні протези

Незнімне протезування – це один з найпопулярніших та найпростіших методів відновлення зубних рядів. Навіть, якщо ви втратили більшість зубів, чи маєте сильне каріозне ураження або травми, така процедура допоможе оперативно повернути собі яскраву та здорову посмішку на обличчя.

Переваги та недоліки незнімного зубного протезу

Серед основних переваг незнімного протезування можна визначити наступні:

 1. Можливість отримати здоровий естетичний вигляд та повний функціонал зубного ряду. Такий тип протезування в повній мірі замінює відсутність власних зубів. Завдяки такому лікуванню пацієнти зможуть без будь-яких зволікань їсти улюблені страви та широко посміхатися.
 2. Надійна фіксація конструкції. Один з плюсів – той момент, що пацієнт не може зняти протез самостійно. До того ж конструкція не хитається та не потребує постійної фіксації клеєм чи спеціальним цементом.
 3. При такому лікуванні зберігається здоров’я інших зубних одиниць. При встановленні протезів жувальне навантаження розподіляється рівномірно. Це значно подовжує життя рідним зубам.
 4. Довготривалий результат. Незнімні мостовидні протези можуть служити вам вірою та правдою все життя. Для цього слід дотримуватися простих правил догляду, а також необхідно регулярно відвідувати свого стоматолога для профілактичних оглядів.
 5. Велике різноманіття вибору оптимального варіанту протезування для кожного окремого випадку.
 6. Можна провести корекцію повної та часткової адентії. Незнімне протезування для всієї щелепи або одного штучного зуба – це реально завдяки сучасним технологіям в стоматології.

Додамо, що ціна на незнімні варіанти протезування дещо вища, ніж на знімні конструкції. Проте – це перспективний спосіб лікування, який дозволяє отримати відмінний результат. Це можливість «закрити» питання з цими зубами на багато років вперед без необхідності додаткових корекцій.

Серед протипоказань – відзначимо такі:

 • проблеми зі згортанням крові;
 • вагітність та лактація;
 • хронічні захворювання в гострій фазі;
 • онкологія; 
 • інфекційні захворювання;
 • запалення в ротовій порожнині;
 • алергія на матеріали, з яких роблять протези.

Види незнімних зубних протезів

Існує багато варіантів, серед яких кожен знайде потрібний саме йому. 

 • Зубні коронки. Це ефективний спосіб корекції значних дефектів для кожної окремої зубної одиниці. Перед фіксацією коронки зуб обточують. У разі великої зруйнованості, коронку встановлюють на вкладку. Такі конструкції виготовляють з різних матеріалів.

Незнімні зубні протези: види, переваги та недоліки незнімного протезування

 • Вініри. Спеціальні пластини з кераміки кріпляться до передньої сторони зубів. Під час такого протезування проводиться мінімальна обробка емалі, що гарантує відмінний результат. За допомогою вінірів зуби отримують потрібний відтінок та форму, а також стають більш захищеними від зовнішніх чинників.

Незнімні зубні протези: види, переваги та недоліки незнімного протезування

 • Незнімні мостовидні протези. Такі конструкції встановлюють на місце відсутнього моляра, а спираються вони на сусідні зубні одиниці. Проте лікарі можуть встановлювати мости і без опорних точок. Мова йде про адгезивні конструкції.

Незнімні зубні протези: види, переваги та недоліки незнімного протезування

 • Імпланти та мікроімпланти. Це найбільш надійний спосіб лікування та найдорожчий з раніше перечислених. Як правило, імпланти служать пацієнтові все життя. Такий метод лікування вважається найоптимальнішим для відновлення цілісного зубного ряду.

Незнімні зубні протези: види, переваги та недоліки незнімного протезування

Зауважимо, не слід переживати, лікар обов’язково допоможе підібрати правильний метод лікування та відновлення зубного ряду з урахуванням побажань пацієнта та його фінансових можливостей. Фахівець врахує індивідуальну клінічну картину пацієнта та проведе ретельну попередню діагностику.

Матеріали для незнімного протезування

Одразу зазначимо, при встановленні зубних протезів у стоматологічній клініці Ukrainian Dentist Club застосовуються високоякісні та безпечні для здоров’я матеріали. Протези та мости виготовляються індивідуально для кожного пацієнта в зуботехнічній лабораторії. Перед тим, як встановити постійну конструкцію, проводиться примірка. Завдяки цьому вдається досягти оптимального результату. Також це дозволяє людині максимально швидко та легко пристосуватися до протезу.

Незнімні зубні протези: види, переваги та недоліки незнімного протезування

Які матеріали зараз використовують стоматологи для цих цілей?

 • Метал. Мова йде про довговічний та доступний матеріал, стійкий до зовнішніх чинників. Якщо говорити про недоліки, то без них ніяк. Головний візуальний мінус – колір, який не відповідає натуральному.
 • Цирконій. Він відрізняється своєю легкістю, міцністю та довговічністю. Що стосується зовнішнього вигляду, то цей матеріал в повній мірі відтворює колір зубної емалі. Якщо говорити за вартість такого лікування, то вона середня в цьому сегменті.
 • Кераміка. Максимально естетичний матеріал, який гарантує пацієнту отримання здорової усмішки. Термін «дії» таких керамічних протезів складає від 10 до 15 років. Головне – не забувати дотримуватися правил догляду.

Крім того, не слід забувати про використання композитних матеріалів. Про всі можливості та подробиці лікування можна дізнатися лише під час розмови з лікарем. Ви можете записатися на безкоштовну консультацію до фахівців стоматологічної клініки UDC прямо зараз за телефоном 068 123 00 40, або просто заповніть онлайн-форму на сайті.

Як доглядати за зубними незнімними протезами

Що стосується догляду за незнімними протезами, то тут правила нескладні. Головне – щоденна та ретельна увага до необхідних процедур. 

 1. Зуби треба чистити двічі на день. Також потрібно приділяти увагу чищенню міжзубних проміжків. Для чистки протезів лікарі рекомендують м’яку щітку та зубну пасту без абразиву.
 2. Не забувайте користуватись іригатором, зубною ниткою (флосом), ополіскувачем. 
 3. Раз на півроку також треба відвідувати стоматолога для професійної чистки зубів.

Незнімні зубні протези: види, переваги та недоліки незнімного протезування

Як жити з новими зубами

Це питання особливо цікавить пацієнтів, коли мова йде про протезування на імплантах. Насправді, незнімні протези на імплантатах буквально з першого ж дня відчуваються як власні зуби. Дискомфорт зникає у перші часи, проте з жуванням твердої їжі треба трішки почекати. 

UDC: якісне протезування в центрі Києва за доступними цінами

Якщо вам потрібна будь-яка стоматологічна допомога, то клініка Ukrainian Dentist Club – це розумний вибір. Саме тут працює крута команда професійних лікарів з багаторічним досвідом роботи за різними напрямками. Тутешні фахівці завжди готові прийти на допомогу та вирішити проблеми будь-якої складності. Всі послуги та діагностичні процедури проводяться на сучасному високоточному обладнанні з використанням професійних матеріалів та препаратів від перевірених світових виробників. 

Бережіть себе та не відкладайте здоров’я своїх зубів до «кращих часів».