Показання до операції з видалення премолярів

Моляри, премоляри – кутні зуби, що виконують функцію жування. Якщо не чистити їх регулярно, ігнорувати походи до стоматолога та професійний догляд, великий ризик, що пацієнту знадобиться процедура видалення зуба. Хоча розвиток стоматологічної сфери значно звузив перелік показань до екстракції, інколи операції не уникнути.

Премоляри – два зуби, що розміщуються між іклами та молярами. Вони можуть бути ретинованими, дистопованими, надкомплектними та просто сильно зруйнованими, що призводить до необхідності проведення операції з видалення. За правильного росту премолярів не відбувається ускладнення жування чи зміщення інших одиниць зубного ряду. Дефекти ж спричиняють біль, викривлення зубів, часті інфекції м’яких і твердих тканин. Також відомі випадки, коли верхні премоляри містилися в гайморовій пазусі, що ставало причиною утворення великих кіст, абсцесів, флегмон.

Щипці для видалення зубів. Статті компанії «Dental Group»

Загальні показання до процедури видалення зуба:

  • сильний біль, який не виходить усунути іншими способами;
  • поганий догляд, що призвів до сильного руйнування зуба карієсом;
  • ускладнення після терапії кореневих каналів (перфорація кореня чи стінки зуба);
  • хронічний гранулематозний чи гранулюючий періодонтит, коли жодні процедури лікування не дають бажаного результату;
  • патологічна рухливість премоляра (3, 4 ступінь) із втратою жувальної функції;
  • неефективність або неможливість правильного консервативного лікування;
  • видалення молочного зуба, коли немає сенсу його пломбувати;
  • дефекти усмішки чи загальне спотворення рис обличчя.

Процедура видалення проводиться з обов’язковим введенням пацієнту анестезії. За правильного виконання операції відновлення займає кілька днів. Щоб усунути біль та запобігти запаленню лікар прописує анальгетики та протизапальні засоби. Ретельний догляд за лункою після видалення зуба – запорука загоєння тканин без ускладнення.

Показання до процедури видалення премолярів в ортодонтичній практиці

Часто ортодонти призначають видалення премолярів, щоб забезпечити стабільніший результат корекції прикусу. Таке рішення приймається відповідно до віку пацієнта, форми та розміру зубів, параметрів сагітальної щілини, наявності дефіциту місця для всіх одиниць у ряду тощо. Наприклад, мезіальна міграція бічної групи зубів – типове явище в разі ранньої втрати чи видалення молочних одиниць без подальшого тимчасового протезування. Через це постійним зубам (зазвичай іклам) бракує місця, тому вони набувають вестибулярного положення.

Видалення зуба за вигідною ціною: хірургічна стоматологія в стоматологічній клініці Комплекс Дент у Києві

Ортодонтичні показання до операції з видалення премолярів:

  • сильна скупченість зубів;
  • прикус відкритого типу з протрузією;
  • дистальний чи перехресний різновид патологічного прикусу.

Рішення про видалення саме премолярів пояснюється невеликим розміром, слабкою кореневою системою та низьким жувальним навантаженням на ці зуби. Утворений проміжок поступово займатимуть інші зубні одиниці в процесі носіння брекет-системи. Зазвичай планову екстракцію проводять за 1-2 тижні до встановлення брекетів.

Процедура видалення премолярів із використанням анестезії в стоматології UDC

Видалення премолярів виконується із введенням анестезії, щоб запобігти дискомфорту та болю. Пацієнту підбирається оптимальний варіант знеболювання відповідно до особливостей організму та персональних побажань. Для правильного проведення видалення будь-якої складності стоматологи-хірурги UDC регулярно підвищують свою кваліфікацію та опановують нові техніки. Процедура проходить легко та без ризиків для загального стану здоров’я. Водночас клініка пропонує доступну вартість послуг.