Сучасна стоматологія досягла того рівня розвитку, який дозволяє вирішувати різні, навіть найскладніші, проблеми зі здоров’ям ротової порожнини. Так, при захворюваннях пародонту існує ймовірність появи рухливості зубів. При такій патології може виникнути ряд ускладнень — розвиток значного запального процесу, порушення жувальної функції та втрата зубних одиниць. Як лікарі-стоматологи рятують рухливі зуби — розказуємо в нашій статті.

Що таке шинування зубів

Шинування зубів — це безпечна стоматологічна процедура, основною метою якої є зміцнення та відновлення зубного ряду шляхом поєднання рухливих зубів у єдиний блок. Для цього використовують спеціальні шинуючі конструкції, які встановлюються як на одну з щелеп, так і фіксують положення зубів одразу на обох щелепах.

Що таке шинування зубів

Матеріали, які використовують для проведення процедури, цілком безпечні, міцні, гіпоалергенні. Вони забезпечують надійну фіксацію зубів, непомітні на зубах та не створюють дискомфортних відчуттів. А сама процедура проводиться під місцевою анестезією.

Така методика дозволяє рівномірно розподіляти жувальне навантаження на усі зубні одиниці. Також це сприяє відновленню тканин, що утримують зуб у лунці. Лікарі обов’язково поєднують блок рухомих зубів з опорною одиницею, щоб встановлена конструкція була надійною та залишалася на своєму місці під час носіння, говоріння, прийому їжі тощо.

Навіщо необхідне шинування рухомих зубів

Проведення процедури шинування зубів найчастіше пов’язане з процесами захворювань пародонту у запущених стадіях, при атрофії кісткових тканин та оголенні зубних коренів.

Якщо не встановити шини для закріплення зубів, процеси рухливості тільки посилюватимуться. Це, в свою чергу, призведе до нерівномірного розподілу навантаження на зубний ряд під час прийому їжі. Як наслідок — зуби розхитуватимуться все більше і більше, запалення тільки прогресуватиме і все це в результаті може призвести до повної втрати зубних одиниць. Як ви самі розумієте, після такого відновити красу та функціональність ротової порожнини можна тільки за допомогою імплантування. А це — досить тривала та недешева процедура.

Навіщо необхідне шинування рухомих зубів

До того ж, порушення жувальної функції спричинить погіршення роботи шлунково-кишкового тракту, проблеми з прикусом та дикцією, а також — спотворення овалу обличчя.

Переваги проведення процедури:

  •       зменшення рухливості зубів, а отже — мінімізація неприємних відчуттів та дискомфорту;
  •       зменшення ризику розвитку запальних процесів та втрати зубів;
  •       призупинення процесів руйнування та атрофії кісткової тканини;
  •       відновлення жувальних функцій, виправлення дикції.

Також не слід відкидати факт покращення естетики усмішки. Пацієнти після встановлення шини почувають себе більш упевнено та розкуто, не соромляться усміхатись, спілкуватись з широким колом людей, приймати їжу в громадських закладах тощо.

Показання до шинування зубів

Окрім лікування запущених інфекційно-запальних процесів пародонту, показаннями до проведення шинування зубів є:

  •       травми щелепи;
  •       механічне пошкодження чи навіть втрата зуба;
  •       необхідність закріплення результату ортодонтичного лікування — наприклад, після носіння брекетів;
  •       хронічні патології, що також спричиняють оголення коренів зуба, виникнення пародонтальних кишень та розхитування зубних одиниць.

Показання до шинування зубів

Залежно від стану пацієнта, шини встановлюють тимчасово або на постійній основі. Причому, лікар може призначити процедуру як при ризику втрати зуба, так і на неповний зубний ряд.

Протипоказання до шинування зубів

Незважаючи на безпечність та результативність такої процедури, підходить вона не всім пацієнтам — є певні стани, за яких встановлення зубних шин не буде ефективним. Наприклад:

  •       глибокий карієс;
  •       значне запалення та кровоточивість ясен;
  •       відсутність опорних, нерухомих зубів у ряду;
  •       загострення стоматологічних захворювань.

Доцільно спершу позбавитися від цих негативних моментів — пролікувати ротову порожнину, встановити опорну зубну одиницю, і після цього провести шинування рухливих зубів. Перебіг стоматологічного лікування та необхідність проведення будь-яких маніпуляцій визначає лікар-стоматолог. Тому за виникнення найменших проблем зі здоров’ям зубів слід звертатися до фахівців.

Способи шинування зубів

У сучасній стоматології розрізняють кілька способів шинування зубів, залежно від періоду, на який встановлюється шина. А саме:

  •       тимчасове шинування — передбачає, що пацієнт носитиме шини до 3 місяців. Найчастіше застосовується як тимчасова міра на час перебігу лікування, якщо подальше функціонування рухливих зубів ще не визначено;
  •       довготривале — за якого конструкцію встановлюють на період від 3 місяців до 1 року. До такого способу шинування лікарі вдаються, якщо є певні сумніви у стабільності досягнутого результату лікування;
  •       постійне — під час такого способу пацієнт носить шини більше 1 року. Рекомендований під час хронічних запальних процесів, при прогресуючій атрофії кісткової тканини.

Лікар може встановити в якості постійних шин як знімні, так і незнімні конструкції. Визначити, який саме спосіб та яка шина вам підходить, можуть спеціалісти нашої клініки Ukrainian Dentist Club.

Види шинування зубів

В залежності від матеріалів, з яких виготовляється сама конструкція, розрізняють наступні види шинування зубів:

  •       скловолоконною ниткою — справедливо вважається інноваційним видом, оскільки став активно використовуватись досить недавно. Лікар застосовує для з’єднання зубів скловолокно, яке кріпиться композитним пломбувальним матеріалом. Після висушування матеріалу спеціальною лампою, шинуюча конструкція набуває міцності і надійно фіксує зуби у нерухомому стані;
  •       шинування коронками — оптимально підходить для утримання на місці сильно зруйнованих зубних одиниць. В якості шинуючої конструкції використовують спаяні між собою металокерамічні коронки;
  •       бюгельним протезом — застосовується на жувальних одиницях або при травмах щелеп. Зуби скріплюють між собою дугоподібним каркасом з металу, який додатково закріплюється у ротовій порожнині спеціальними гачками або кламерами;
  •       ретейнерами — зуби, після ортодонтичного лікування брекетами, закріплюються у потрібному положенні міцним арамідним волокном та композитним матеріалом, які мають відтінок зубної емалі і непомітні на зубах навіть в зоні усмішки.

Лікарі-стоматологи обирають оптимальний вид шинування зубів лише після ретельного огляду пацієнта, беручи до уваги результати досліджень та причини виникнення патологічних станів у ротовій порожнині.

Як проводиться шинування зубів?

Як проводиться шинування зубів?

Перебіг процесу шинування зубів залежить від обраного лікарем методу проведення процедури, стану ротової порожнини та обраного виду шинуючої конструкції. Однак є певний, приблизний алгоритм дій:

  1. Підготовчий етап. Стоматолог проводить огляд, додаткові дослідження (якщо це потрібно), призначає лікування, професійну чистку та санацію ротової порожнини;
  2. Встановлення шини. Одразу зазначимо, що всі маніпуляції проводяться тільки після введення знеболювальних препаратів. В залежності від призначеної конструкції, лікар встановлює шину на зуби, закріплює її за допомогою пломбувальних матеріалів чи спеціальних гачків, висушує стоматологічною лампою;
  3. Корекція. Пацієнт пробує усміхатися, говорити, виконувати жувальні рухи. За потреби, лікар прибирає залишки пломбувального матеріалу, шліфує його поверхню, щоб прибрати дискомфортні відчуття пацієнта.

Стоматолог обов’язково докладно розказує, як правильно доглядати за зубами, на які встановлена шина. А також призначає терапевтичний курс — антибіотики чи протизапальні препарати, додаткові засоби гігієни тощо.

Де краще встановити шини на зуби у Києві?

Якщо ви помітили ознаки рухливості зубів чи стикнулися з будь-якою іншою стоматологічною проблемою — виділіть час на візит до стоматолога. До прикладу, консультація в клініці Ukrainian Dentist Club — безкоштовна для наших пацієнтів. Ми готові прийняти вас у будь-який зручний час, з 09:00 до 20:00 години, з понеділка по суботу.

Нам довіряють здоров’я та красу своєї усмішки, бо ми — команда кваліфікованих та досвідчених спеціалістів. Переконайтеся і ви. Давайте дбати про вашу усмішку разом!