Навіщо потрібна підготовка ясен перед протезуванням

Формування ясен – процедура, яку стоматолог-імплантолог рекомендує всім пацієнтам, що проходять імплантацію зубів. Вона дає можливість сформувати правильний ясенний контур. Це необхідно, щоб забезпечити естетичний результат для гарної та природної посмішки, а також максимально збільшити термін експлуатації імпланту.

Функція ясен у процесі імплантації

Ясна – м’які тканини зі слизовою оболонкою, що вкривають альвеолярну кістку та захищають корені зубів від впливу середовища ротової порожнини, зокрема, негативної дії хвороботворних бактерій. Якщо імплантація проводиться без формування ясенного краю, то ясна заживають у довільному положенні. Неправильна анатомія зубної лунки може спричинити труднощі під час встановлення штучної коронки. Наприклад, протез нещільно прилягатиме до абатмента – перехідника між імплантом і коронкою.

Щоб виправити ситуацію, може знадобитися гінгівопластика – підрізання ясен. Це хірургічна процедура, що має на меті зміну їхньої форми та контуру. Стоматолог-хірург робить невеликі надрізи в м’яких тканинах, щоб скоригувати їхнє положення. Тоді ясна набувають правильної анатомії для захисту коренів зубів та естетики посмішки. Але це втручання не знадобиться, якщо встановити спеціальний формувач після імплантації.

Установка формувача ясен при імплантації - чому це так важливо 🦷 | CIS

Як підготовка ясен сприяє стабільності та естетиці протеза

Правильна підготовка ясен – важливий етап для протезування на імплантах, адже це допомагає збільшити стабільність штучного кореня в кістці та забезпечити естетичний результат. Процедура дає змогу сформувати навколозубний валик для натуральності місця переходу штучного зуба в ясна. Крім того, спеціальний формувач готує лунку під конкретну коронку, виготовлену за зліпком зубів пацієнта. Це не тільки природність вигляду, а і профілактика запалень через накопичення нальоту та часточок їжі.

Вплив здоров’я ясен на приживлення імплантатів і надійність протеза

Успішна імплантація неможлива, якщо стан здоров’я ясен незадовільний. Гінгівіт та пародонтит призводять до рецесії ясен, коли частина м’яких тканин відмирає. Через це хвороботворні мікроорганізми можуть вільно проникати в корені зубів. Це небезпечно не тільки для природних одиниць, а й імплантів. Інфікування навколишніх тканин – це значний ризик відторгнення титанового штифта, після чого його реімплантація може стати неможливою чи вимагати більше часу на заживлення та остеоінтеграцію.

Етапи підготовки ясен до протезування

Спочатку потрібна консультація, аби стоматолог визначив, у якому стані ясна пацієнта. Для цього проводиться візуальний огляд та вимірювання глибини пародонтальних кишень. Підготовка починається з професійного чищення, адже ця процедура дає змогу прибрати рештки їжі, наліт і зубний камінь – осередки хвороботворної мікрофлори.

За показаннями проводиться лікування запальних захворювань ясен та видалення зубів, котрі не вдається зберегти. Для покращення анатомії лікар може рекомендувати гінгівопластику. Якщо проведено хірургічну корекцію, стоматолог призначить контрольні візити для моніторингу заживлення та формування нового ясенного краю.

Встановлення формувача ясен: ціна процедури в Києві — стоматологія UDC

Загоєння після імплантації

Період загоєння після імплантації вимагає уважного післяопераційного догляду, щоб не допустити інфікування тканин та відторгнення штучного кореня.

Що відбувається з яснами після встановлення імплантів

Найскладнішими для більшості пацієнтів видаються перші 10-14 днів. Імплантація відбувається із пошкодженням не тільки щелепної кістки, а і прилеглих м’яких тканин. Ясна травмуються навіть у разі малоінвазивного вживлення штифтів, коли процедура виконується без розрізів відразу в лунку видаленого зуба.

У перші дні після імплантації спостерігаються:

  • біль;
  • почервоніння та набряк м’яких тканин;
  • дискомфорт під час вживання їжі та говоріння;
  • помірне підвищення температури тіла (до 38 градусів).

Це нормальна реакція організму на порушення цілісності тканин під час операції. Коли ясна починають гоїтися, неприємні відчуття зменшуються та зникають. Для покращення стану в перші дні треба приймати знеболювальні та протизапальні засоби.

Час, необхідний для повного загоєння тканин

Якщо імплантація успішна, ясна повністю загоюються за кілька тижнів. Через 7-10 днів стоматолог-імплантолог знімає шви, після чого біль, набряк і дискомфорт дуже швидко минають. Однак для повного приживлення імпланту в кістковій тканині треба набагато більше часу – від 2 до 6 місяців. Тривалість періоду відновлення залежить від стану здоров’я та віку пацієнта, товщини щелепної кістки, марки та моделі штифтів. Після цього проводиться протезування постійною конструкцією.

Формування ясен за допомогою формувача ясен

Встановлення формувача ясен – обов’язковий етап, якщо ви хочете, щоби процедура протезування на імплантах була успішна. Використання цього засобу необхідне, аби відразу створити естетичний ясенний контур. Це забезпечить щільне прилягання та правильне функціонування протезувальної конструкції.

Що таке формувач ясен і його роль у підготовці до протезування

Формувач ясен – це спеціалізований стоматологічний пристрій, що застосовується на першому етапі імплантації зубів. Після вживлення імпланту до щелепної кістки цей засіб допомагає яснам загоїтися правильно та сформувати оптимальне за розміром та формою місце під майбутню коронку. Коли цих цілей досягнуто, пристрій видаляють.

Підготовка ясен навколо імплантів під протезування

Як формувач допомагає створити правильний контур ясен для майбутнього протеза

Формувачі ясен виготовляються із біосумісних матеріалів (зазвичай із титану). Їхня конструкція складається із різьби та циліндричної головки. Остання призначена, щоби створювати природне заглиблення в тканині ясен під протез, а різьба забезпечує міцне з’єднання зі штифтом. Із формувачем ясна загоюються правильно. Також зменшуються ризики ускладнень та відторгнення штучного кореня. Застосування цього інструменту – майже гарантована успішна імплантація та подальше протезування зубів.

Тривалість використання формувача та період адаптації

Формувач ясен встановлюється на 1-2 тижні. У більшості випадків такої тривалості використання достатньо для адаптації м’яких тканин та створення потрібного контуру навколо імпланту. Однак точний період завжди визначається стоматологом залежно від особливостей організму пацієнта. Так, у клінічних випадках, коли ясна запалені чи їхня анатомія порушена через захворювання, може знадобитися більше часу. Контролювати результат має тільки спеціаліст, тому на період носіння формувача ясен обов’язково призначається контрольна консультація.

Догляд за яснами під час підготовки до протезування

Щоби підготувати ясна до протезування зубів на імплантах, необхідно пройти лікування за показаннями та дотримуватися ретельної щоденної гігієни. Стоматологи радять використання м’якої зубної щітки, іригатора для видалення нальоту та ополіскувача від бактерій. Якщо вже встановлено імплант і формувач ясен, процедура чищення має бути максимально обережною, щоб не пошкодити лунку.

Загальні рекомендації також стосуються:

  • Раціону. Після хірургічного втручання потрібно вживати м’яку їжу, уникати надто холодних і гарячих напоїв, а також кислих, солоних і пряних продуктів, щоб не подразнювати м’які тканини та слизові оболонки, що гояться.
  • Фізичних навантажень. Щоб ясна не кровоточили та швидше заживали після операції, варто забезпечити організмові спокій. Не можна виконувати важку фізичну роботу, займатися активними та травмонебезпечними видами спорту.
  • Шкідливих звичок. Куріння та надмірне вживання алкоголю негативно впливають на ясна, підвищуючи ризик запалень. А в період після встановлення імпланту це може призвести до ускладнень та навіть відторгнення штучного кореня зуба.

Успішна імплантація – результат не тільки професіоналізму стоматолога-імплантолога, а й уважного ставлення самого пацієнта до підготовки ясен.

Проблеми, які можуть виникнути під час підготовки ясен

Після встановлення формувача виникають біль і набряк. У нормі вони знімаються за допомогою препаратів та повністю зникають за кілька днів. Якщо симптоми тривають і супроводжуються високою температурою, гнійними виділеннями чи кровотечею, це ознака інфікування. Необхідно звернутися до стоматолога для відповідного лікування.

Якщо процедура встановлення формувача ясен не була успішна, він може хитатися або взагалі випасти. У цьому випадку не треба намагатися вставити його назад або міцніше зафіксувати, щоб не пошкодити ясна та імплант. Необхідно відразу звернутися до стоматолога для огляду та корекції. Консультація в клініці UDC – гарантія уважного й індивідуального підходу, якщо раніше ви отримали неякісні послуги з імплантації зубів.

Імплантація та протезування зубів – Mom's Family

Питання-відповідь

Які ризики виникають у разі недбалого ставлення до підготовки ясен?

Найбільші ризики – відторгнення імпланту через запальні процеси в тканинах ясен та незадовільний результат протезування, якщо штучна коронка нещільно прилягає до ясенного краю, тисне, натирає чи спричиняє інший дискомфорт.

Чому важливо створити правильний контур ясен для протеза?

Правильний контур ясен – запорука ідеальної посадки протеза, міцного з’єднання з імплантом, відсутності больових відчуттів та високої естетики посмішки.

Які чинники впливають на швидкість загоєння ясен?

Швидкість загоєння ясен залежить від індивідуальної здатності організму пацієнта до регенерації. Також на це впливає якість надання стоматологічних послуг та уважність пацієнта до рекомендацій стоматолога в післяопераційний період.

У яких випадках потрібна хірургічна корекція ясен?

Хірургічна корекція ясен необхідна в разі порушення їхньої анатомії через запущений гінгівіт чи пародонтит. Також вона може знадобитися, якщо після вживлення імпланту не було відразу встановлено формувач ясен, через що тканини зажили неправильно.

Як ясна впливають на кінцевий результат протезування?

Здоров’я ясен прямо впливає на надійність і довговічність результату протезування, адже вони захищають зубні корені та прилеглі структури від інфікування. Запалення ж може призвести до різних ускладнень, зокрема, відторгнення імпланту.