Втрата корінних зубів, на жаль, незворотна. Але можна зарадити такій проблемі — якщо замінити втрачену зубну одиницю якісним імплантом. Чому це важливо? Якщо навіть оминути питання естетики, втрата зуба може стати першопричиною ряду серйозних проблем зі здоров’ям усього організму. І це — без жодних перебільшень! «Зачепити» може не лише зубо-щелепну систему, а й негативно вплинути на органи шлункового тракту, шийний відділ, загальне самопочуття та емоційний стан. Впевнені, такого «букету» вам точно не потрібно. А отже, варто дізнатися, як імплантація зубів може врятувати ваше здоров’я, красу усмішки та повернути психологічну впевненість у собі!

Причини та наслідки видалення зуба

Втрачають зуби з різних причин — це необов’язково може стати наслідком недбалого ставлення до здоров’я ротової порожнини чи дотримання щоденної гігієни. Травми, руйнація коронкової частини чи інші стоматологічні проблеми також можуть стати показаннями до видалення зуба у стоматології.

Імплантація зубів цікавить абсолютну більшість пацієнтів стоматологічних клінік. Процедура дуже сучасна, результативна та доволі вартісна, а тому часто виникають питання щодо її доцільності та особливостей перебігу. Отож ми постаралися проговорити ці важливі моменти ще раз, що якомога більша кількість наших пацієнтів могли ознайомитись та перестали вагатися — треба чи не треба приходити на імплантацію зубів.

Причини та наслідки видалення зуба

Наприклад:

  • карієс і сильне ураження зуба, коли його вже неможливо або недоцільно пломбувати;
  • рухливість і неможливість фіксації зубної одиниці;
  • травми, переломи і пошкодження щелепи;
  • стоматологічні ускладнення, такі як прикореневі кісти і запалення, в ситуаціях, коли ендодонтичне лікування чи резекція вже не будуть результативними;
  • проблеми з ортодонтичним лікуванням і розташування деяких зубних одиниць, що заважає встановити чи зафіксувати ортодонтичні конструкції.

Але, відновити видалену зубну одиницю вкрай важливо. Причому, треба це зробити вчасно, оскільки все в нашому організмі взаємопов’язано. І якщо загубити чи втратити одну частинку цієї системи, то про нормальну роботу усього організму не може йти мова. Іншими словами, якщо втратити зуб, то це може призвести до:

  • порушення жувальної функції та проблем зі шлунково-кишковою системою;
  • нерівномірного розподілу навантаження на зубний ряд та, як наслідок, проблем з іншими зубами (карієс, витончення зубної емалі, патологічна стертість, запальні процеси тощо);
  • викривлення прикусу, що може спровокувати виникнення дефектів вимови чи роботи щелепи, а також призвести до мігреней чи появи больових відчуттів у шийному відділі.

Не скидайте з вагів і питання естетики. Відсутність зубів, особливо у зоні усмішки, може змусити людину почувати себе невпевнено. Особливо, у компанії малознайомих людей чи перед публікою. Зазвичай, це проявляється у більш скутій поведінці, вимушеній усмішці та небажанні, наприклад, фотографуватися. Але потрібно знати, що виправити ситуацію можливо — якщо звернутися до стоматологічної клініки.

Що таке імплантація

Імплантація зубів — це прогресивний метод відновлення функціональності зубного ряду пацієнта. Під час проведення процедури у кісткову тканину щелепи, на місце втраченого зубного кореня, встановлюється штучний імплантат. Саме на нього, згодом, буде встановлено коронку — видиму частину штучного зуба.

Що таке імплантація зубів

Зазначимо, що саме ця методика відновлення цілісності зубного ряду справедливо вважається найкращою та найсучаснішою. Професійне проведення такого стоматологічного втручання має гарантовано успішний результат для абсолютної більшості пацієнтів. Лікарі-стоматологи постійно підвищують свій рівень майстерності у проведенні цієї маніпуляції, а виробники стоматологічних матеріалів невпинно працюють над вдосконаленням своєї продукції задля забезпечення ідеального результату. Тому і не дивно, що інформація про імплантацію зубів цікавить широке коло споживачів.

А що ж таке імпланти? Це штучна конструкція для вживлення в щелепну кістку, яка має замінити зубний корінь. Тому і задачі, які покладаються на імплант, відповідають функціям зубного кореня — це утримання зуба у кістковій тканині. Міцний імплант витримує жувальне навантаження та утримує зубний ряд від зміщення. Саме на цю конструкцію у майбутньому «одягається» коронка, яка і замінить видиму частину зуба. Зверніть увагу на той факт, що сучасні імплантати мають усі особливості зубів, окрім їх недоліків. А саме — виглядають природно, відрізняються міцністю та не схильні до ураження карієсом чи до розвитку інших стоматологічних патологій.

 

Для виготовлення імплантів використовуються сучасні, безпечні та повністю біосумісні матеріали:

  • титан — легкий, нетоксичний, стійкий до корозії матеріал, який найактивніше використовують для виготовлення штучних вживлюваних конструкцій;
  • діоксид цирконію — дуже естетичний, гіпоалергенний та міцний матеріал, який швидко та легко «сприймається» організмом.

Одними з найвідоміших виробників титанових імплантів є південнокорейський бренд MegaGen та компанія Osstem. Цирконієві зубні імпланти випускає така торгова марка, як Straumann Group (Straumann та Neodent). Також імпланти випускають компанії з Ізраїлю, США, Швейцарії, Німеччини, Швеції тощо.

Як відбувається процедура імплантації зуба

Якщо ви вже гуглили «що таке імпланти зубів», то напевно бачили різні зображення цих конструкцій – у вигляді конусів чи циліндрів з різьбою, або такі, що нагадують гірське плато. Одразу зазначимо, що тільки лікар, з огляду на клінічну картину, може визначити, який саме імплант оптимально підійде для кожного пацієнта. До прикладу:

  • імпланти-циліндри з різьбою (або гвинтові) — це найбільш розповсюджений різновид імплантів, який «вкручується» в кістку на місце видаленого зуба;
  • імпланти-плато (або пластини) — це так звані короткі імпланти, у вигляді двох пластин, що «накладаються» одна на одну. Така конструкція «вдавлюється» у кістку;
  • штифти часто плутають з імплантати, хоча насправді штифти вставляються у кореневі канали — для стабілізації ще не втраченої зубної одиниці.

Конструктивно, штучний зуб складається з, власне, імпланту, абатменту та коронки. І якщо імплант — це опорна конструкція (штучний корінь), то абатмент — з’єднувач «кореня» та коронки, який частково занурений у імплант, а верхня частина має з’єднання для фіксації коронки. Це з’єднання може мати різну форму — подібну до шести- чи восьмикутника, у формі конуса Морзе чи з’єднання «Міккі-Маус» (обриси нагадують силует голови мультяшної диснеївської миші). Ну і коронка — видима частина імплантату.

Як відбувається процедура?

Під час консультативного стоматологічного огляду лікар докладно розкаже пацієнту, як саме відбуватиметься операція зі встановлення зубного імпланту, адже все залежатиме від багатьох факторів. Це і стан кісткової тканини, і місцерозташування втраченого зуба, і стан організму пацієнта тощо.

Встановлення формувача ясен

В загальних рисах, імплантація проходить у 3 етапи:

  1. Імплантація штучного кореня і процес загоєння — після ретельної діагностики та складання плану лікування, стоматолог, під дією місцевої анестезії, вживляє імплант у кістку, ушиває ясна та виділяє час на приживлення (остеоінтеграцію) та призначає наступний прийом;
  2. Встановлення формувача ясен — приблизно за 3-6 місяців пацієнту встановлюють спеціальний гвинт, який допоможе сформувати правильну форму ясен під майбутню коронку;
  3. Встановлення абатмента і коронки — відбувається тільки після повного приживлення імпланту. А потім на абатмент фіксується коронка, яку заздалегідь виготовили в лабораторії з відбитків пацієнта.

Після завершення процедури лікар обов’язково надасть пацієнту рекомендації щодо подальшого догляду за ротовою порожниною та імплантати. А також призначить орієнтовну дату наступного візиту — для професійної чистки зубів та профілактичного огляду.

Скільки триватиме загоєння?

Стоматолог знімає шви через 7-10 днів (з огляду на стан пацієнта цей термін може бути і більшим). Сам процес загоєння та приживлення може розтягнутися на 2-4 місяців, і навіть трохи більше — до півроку.

Полегшити свій стан після проведення імплантації допоможуть:

  • знеболювальні препарати (у тих дозуваннях, які визначив лікар);
  • охолоджуючі компреси (щоб зменшити набряк);
  • відмова від зубної щітки на користь ополіскувачів та іригаторів.

Перший прийом їжі краще відкласти до того моменту, поки не пройде дія анестезії. Варто відмовитися від надмірного жувального навантаження — тобто, не споживати ті продукти, які можуть викликати подразнення слизової чи ясен.

приживлення зубного імпланту

У подальшому прискорити процеси приживлення зубного імпланту можливо, якщо дотримуватися наданих лікарем рекомендації щодо ретельного, але дбайливого очищення ротової порожнини.

Чи може імплантація завершитися невдачею?

На думку практикуючих стоматологів, імплантація зубів дозволяє гарантувати майже стовідсоткове приживлення. Відводиться всього 1-3% на невдачу, тобто, мінімум 97 імплантів зі 100 обов’язково приживуться та стануть для пацієнтів «рідними зубами».

Але випадки невдалого проведення імплантації все ж трапляються. Причинами цього можуть бути:

  • помилки в проведенні процедури чи недотримання протоколу операції;
  • низька якість використовуваних стоматологічних матеріалів;
  • алергічні реакції організму;
  • недотримання рекомендацій лікаря.

Саме тому слід довірити проведення імплантації лише надійній клініці з бездоганною репутацією — з відповідною кваліфікацією лікарів та сучасним обладнанням.

Підведемо підсумки

Проведення імплантації зубів — це важливий внесок у своє здоров’я та комфортне самопочуття. І тепер ви знаєте про цю процедуру значно більше. А отже, розумієте, що гарна усмішка — це не тільки про красу, а й про повну функціональність зубного ряду. Не нехтуйте цим та обирайте найкращих фахівців для проведення будь-яких стоматологічних процедур, і імплантації зубів в тому числі. Наприклад, нас — клініку Ukrainian Dentist Club. Записуйтесь на прийом до нашого лікаря-імплантолога та вже зовсім скоро зможете милуватися своєю невимушеною усмішкою!