Показання до операції з видалення іклів і різців

Ікла та різці – зуби, що виконують функцію відкушування їжі. Вони розташовані у фронтальній проєкції верхньої та нижньої щелепи. Від здоров’я зубів на цій ділянці сильно залежить зовнішній вигляд людини. Ікло та різець – зуб, для лікування якого є велика кількість дієвих методів. Однак іноді видалення не вдається уникнути. Тоді проводиться підготовка до операції та екстракція в плановому чи екстреному режимі.

Планові показання до процедури видалення переднього зуба:

  • ускладнення пульпіту з тотальним інфікуванням кореневої зони, коли лікування ендодонтичними методами неможливе через сильне розгалуження системи;
  • запущений карієс із пошкодженням понад 70 % коронки та тканин кореня зуба;
  • патологічна рухливість зуба 3-4 ступеня через запущений пародонтит;
  • підготовка до ортодонтичного лікування брекет-системою чи протезування (коли потрібне видалення одиниці, що заважає правильному прикусу);
  • наявність дистопованого чи ретинованого зуба, що заважає всьому ряду;
  • надкомплектність різців чи іклів (видалення зайвих одиниць).

Також ікла, різці та кутні зуби не підлягають збереженню у випадках травмування та серйозних уражень. Екстрене видалення призначається, щоб уникнути інфікування навколишніх тканин під час гнійного запалення. Інші показання для видалення: сильний біль, кіста, гранульома, перелом шийки чи кореня зуба, травма із запаленням рани.

▷ Видалення кореня зуба - вартість видалення кореня зуба у Києві, ціни на видалення кореня зуба в Виноградарському районі в стоматології - Дентал центр Ліпінський

Можливі ускладнення для кутніх зубів після процедури видалення різців чи іклів

Ікла, різці та кутні зуби складають злагоджену систему, де кожна одиниця виконує свою функцію. Після процедури видалення передніх зубів збільшується навантаження на всі інші. Пацієнтові доводиться застосовувати для відкушування їжі кутні (жувальні) одиниці, що призводить до їхнього патологічного стирання. Крім того, втрата будь-якого зуба стає причиною зміщення сусідніх із викривленням прикусу.

По завершенню операції з видалення залишається лунка зуба. Їй необхідний догляд і подальше лікування (приймання протизапальних засобів чи антибіотиків, полоскання розчинами за приписом лікаря тощо). При правильному поводженні лунка заживає за кілька днів. Однак відсутній чи поганий догляд після виконання видалення – майже гарантовані ускладнення. Це може бути інфікування рани та тканини ясен, кровотеча з великою втратою крові, альвеоліт (запальний процес), сильний біль.

Низька кваліфікація лікаря – додатковий ризик травмування. Може статися перфорація гайморової пазухи (під час операції видалення зуба на верхній щелепі) чи пошкодження нижньощелепного каналу (в процесі процедури на нижній щелепі).

 

Швидке та безболісне відновлення різців та іклів після процедур видалення

Різці та ікла – зуби, що потребують якнайшвидшого відновлення з міркувань естетики та збереження функціональності зубного ряду. Вони необхідні правильному прикусу. Крім того, дефекти усмішки – часта причина психологічного дискомфорту. Лікування по методу одномоментної імплантації відразу після виконання операції з видалення може стати оптимальним рішенням. Пацієнтові не треба кілька днів чекати заживлення рани, адже титановий штифт відразу вживляється в лунку.

Імплантація зубів в Дніпрі - Ціни - Відгуки | Стоматологія в Дніпрі | БрамаДент

Переваги процедур імплантації після видалення в клініці UDC:

  • догляд і турбота;
  • мінімальні втрати крові;
  • відсутній біль завдяки дієвій анестезії;
  • висока кваліфікація лікаря-імплантолога;
  • можливість відновити зуби (різці, ікла) навіть за атрофії кісткової тканини;
  • використання перевіреного методу імплантації після видалення та кращих імплантів (Osstem, MegaGen, Straumann).

На консультації можна дізнатися все про видалення зубів, догляд за лункою та новітні способи відновлення іклів і різців без крові та болю.