Однак є дві об’єктивні причини, що не дають змоги визначити, які імпланти найкращі. По-перше, майже неможливо перевірити правдивість інформації щодо рівня успішності приживлення штучних титанових коренів. Більшість компаній-виробників заявляють 98-99%, що підтверджується результатами власних закритих досліджень. Це створює проблеми для репрезентативної оцінки групи піддослідних: їхнього віку, стану здоров’я та способу життя, наявності шкідливих звичок та особливих показань тощо.

По-друге, імплантація – порівняно молода стоматологічна технологія, тому їй бракує результатів довгострокових спостережень. Так, зняття контрольних показників часто відбувається після кількох місяців чи впродовж 2-3 років. Однак явище периімплантиту (відторгнення) іноді спостерігається через 5-6 або й 10 років, що не фіксується даними досліджень. Лише деякі виробники, наприклад, Straumann (Швейцарія), мають результати тестів за понад 10 років.

Вибір системи імплантації: самостійно чи за допомогою фахівця

Вибір імплант-системи – важливе рішення, яке варто довірити стоматологу. Фахівець знається на особливостях виробництва різних марок і типів імплантів, має потрібну імплантацісистемкваліфікацію, щоби правильно продіагностувати клінічний випадок і спрогнозувати успішність імплантації за конкретного медичного сценарію. Так, у клініці UDC пацієнту обов’язково підкажуть, які імпланти кращі, відповідно до його проблеми та побажань.

У разі самостійного вибору дентальної системи необхідно витратити багато часу, щоб ознайомитися з характеристиками різних імплантатів, згрупувати та проаналізувати дані. Серед основних параметрів, які потрібно брати до уваги:

  1. Походження бренду та репутація виробника.
  2. Особливості циклу виробництва й унікальні технології.
  3. Рівень сумісності імплант-системи з аналогами.
  4. Відсоток приживлення імплантів, відгуки фахівців і пацієнтів.
  5. Професіоналізм стоматолога в роботі з вибраним типом імплантатів.

Можна скласти таблицю, щоб вносити й аналізувати потрібні показники. Однак легше проконсультуватися з досвідченим стоматологом у клініці UDC, особливо якщо ви хочете зекономити на лікуванні. Найдешевші імпланти далеко не завжди допомагають оптимізувати витрати, адже можуть не підходити до вашого клінічного випадку. Їхнє встановлення призведе до відторгнення і необхідності повторної терапії.

Вибір системи імплантації: самостійно чи за допомогою фахівця

Вплив бренду на вибір системи імплантації: що важливіше

Дентальна імплантація може проводитися з використанням імплантів бюджетного класу, середньої цінової категорії та преміальної якості. Один і той самий виробник часто випускає лінійки в кожній із категорій, тому важливо звертати увагу не тільки на бренд, а й призначення та конкретні характеристики серії.

Мають велике значення і розташування та цикл виробництва. Наприклад, оригінальні імпланти Straumann, відомі в усьому світі преміальністю та швейцарською якістю, не можна порівнювати з брендом Neo Dent, який також належить Straumann Holding AG, але виробляє імплант-системи на заводі в Бразилії. Також відомі корейські імпланти Osstem виготовляються основною та дочірньою (Hiossen Implant) компанією. Вони мають різні параметри та призначення. Однак це не заважає деяким стоматологам вводити пацієнтів в оману щодо бренду та походження дентальних систем.

Тому важливо пошукати інформацію про виробника та зрозуміти, чим відрізняються конкретні лінійки. Або можна проконсультуватися з кваліфікованим стоматологом у клініці UDC, щоб швидко підібрати оптимальний варіант за брендом і вартістю.

Виробництво імплантів: як це впливає на їхню якість

Компанії, що пропонують зубні імплант-системи, можуть мати повний чи неповний цикл виробництва. Перший варіант краще, адже виробник особисто відповідає за контроль на кожному етапі. У другому випадку імпланти можуть виготовлятися на одному заводі, а стерилізуватися на іншому, що впливає на якість дентальних систем і може призвести до зниження успішності приживлення або проблем у майбутньому.

Виробництво імплантів: як це впливає на їхню якість

Сумісність імплантів: чи можна комбінувати різні системи

Встановлення дентальних систем для відновлення зубів ускладнюється тим, що деякі види імплантів несумісні між собою. Тому в разі виходу бренду з ринку може знадобитися заміна вживленого раніше імпланту. Відповідно, вибираючи зубні конструкції, важливо переконатися в їхній сумісності з аналогічними системами.

Довіра до стоматолога: альтернативний підхід у виборі імплантів

У клініці UDC працюють кваліфіковані стоматологи, що розуміють важливість довіри пацієнта до лікаря. Тому терапевтичний процес відбувається максимально відкрито: з поясненнями та попереднім погодженням кожної процедури. Підбір і встановлення імплантатів відбувається в кілька етапів, що дає змогу пацієнтові зважити всі «за» та «проти». Фахівець пояснює, які бувають імпланти зубів, професійно оцінює поточний стан ротової порожнини та фізіологічні характеристики кісткової тканини. На основі цих даних пацієнт спільно зі стоматологом обирає оптимальний варіант імплант-системи, з огляду на індивідуальні особливості організму та клінічну картину.

Поради при виборі імплантів: на що звертати особливу увагу

Вибираючи зубні імпланти, важливо звертати увагу на вартість. Вона не може бути значно нижче середньої ринкової. Якщо вам пропонують преміальні Straumann за 10 тисяч грн, це вказує на підробку або бажання зробити вас «піддослідним кроликом». Коли стоматолог рекламує імпланти нового виробника, що тільки вийшов на ринок, треба поставити питання щодо ризиків встановлення та приживлення, якості імплантації. Так ви побачите, чи зможе лікар обгрунтувати свою рекомендацію стосовно вибору.

Найкращі імпланти: як їх вибрати

Рейтинг зубних імплантів часто очолює преміальна продукція Straumann. Перевагами імплантів називають найвищу серед аналогів міцність завдяки запатентованому сплаву Roxolid та поверхню SLActive, що значно прискорює приживлення та знижує ризики периімплантиту (відторгнення титанового штифта). Серед унікальних розробок виробника варто згадати технології Bone Control Design (різьба штучного кореня, що запобігає зменшенню об’єму м’яких і кісткових тканин) і CrossFit (кріплення для нерухомості та стабільності дентальної системи).

У середній ціновій категорії цікаво виглядають різні види імплантів від виробників із Південної Кореї, США, Ізраїлю, Німеччини й інших країн. Багато схвальних відгуків збирають зубні імплант-системи Osstem та MegaGen (Південна Корея). Перший бренд випускає імпланти понад 30 років і добре відомий у багатьох країнах світу. Друга компанія – відносний новачок на ринку (приблизно 7 років), однак має вже понад 2000 найменувань у каталозі стоматологічної продукції. Більшість лінійок обох брендів взаємозамінні, мають важливі плюси та підходять для різних типів кістки.

Найкращі імпланти: як їх вибрати

Серед конкурентних переваг:

  • малотравматичне встановлення;
  • зручність і простота застосування;
  • хороші показники стабілізації конструкції;
  • надійне з’єднання, що демонструє високий рівень герметизації;
  • естетичність і природний вигляд систем з протезами (коронками, мостами);
  • гарантія на встановлення імплантатів (за правильного догляду та регулярних візитів до стоматолога зубні конструкції можуть служити довічно);
  • можливість вирішення типових і складних проблем, наприклад, відновлення зубів у випадках значного дефіциту кісткової тканини;
  • професійний контроль виробництва на всіх етапах;
  • приживлення на рівні 98-99%.

Однак не варто покладатися лише на гарну репутацію бренду та схвальні відгуки, адже для успіху імплантації та приживлення треба враховувати індивідуальні показання та фізіологічні особливості організму. Тому перед остаточним вибором системи важливо проконсультуватися з кваліфікованим стоматологом. Фахівець проведе комплексну діагностику та запропонує оптимальний варіант імплантатів зі свого арсеналу.