Особливо складні випадки називаються атипове видалення зуба. Якщо вам потрібне видалення вісімки в Києві, яке пройде безпечно та безболісно, звертайтеся до досвідчених хірургів-стоматологів клініки Ukrainian Dentist Club.

Що таке атипове видалення зуба мудрості

Атипове видалення зуба мудрості – це сплановане хірургічне втручання для екстракції патологічної вісімки (ретинованої, дистопованої, зруйнованої). Складність операції полягає в необхідності розтину м’яких тканин ясен, відшарування слизових оболонок та окістя для доступу до щелепної кістки та використання спецобладнання для її препарування. Для атипового видалення восьмого зуба можуть знадобитися фрези, пилка для кісткової тканини, ультразвукові інструменти тощо. Після екстракції лунку ушивають. Через травматичність операції пацієнтові необхідна медикаментозна підтримка, поки триває відновлення, та контрольні візити до стоматолога.

Атипове видалення зуба мудрості в Києві 🦷 Найвищі стандарти лікування і оптимальні ціни✔️Атипове видалення зуба мудрості | CIS

Якщо вас цікавить, де недорого видалити зуби мудрості, вартість у Києві в клініці UDC дасть змогу зекономити, але не на здоров’ї. Наші досвідчені хірурги проводять безболісні втручання за складного розташування вісімок. Новітні техніки та препарати дають змогу мінімізувати ризики ускладнень, навіть якщо це атипове видалення.

Різновиди аномального розташування зуба мудрості

Атипове видалення 8 зуба призначають, коли він ретинований. Ретенція – повне чи часткове знаходження повністю сформованого зуба всередині щелепної кістки або під м’якими тканинами ясен. Такі вісімки можуть не провокувати хворобливого стану, однак у багатьох випадках дають про себе знати болем, дискомфортом під час мовлення та жування, набряком і почервонінням ясен. Крім того, доведена підвищена схильність ретинованого зуба до інфекцій із ризиком розвитку абсцесу. Щоб дослідити положення вісімки в структурі кісткової тканини альвеолярного відростка, потрібна рентгенографія. Іноді проводиться КТ, щоб краще підготуватися до процедури атипового видалення.

Дистопія – прорізування зуба мудрості в неправильному положенні, що стає прямим показанням до операції з екстракції. Атипове видалення 8-го зуба в разі дистопії необхідне через складність розташування та небезпеку травмування сусідніх молярів. Такі одиниці ростуть з альвеолярного отвору не вгору, а під кутом чи горизонтально до інших зубів, можуть бути нахиленими, повернутими чи виступати за межі зубного ряду. Пацієнт може не знати про існування дистопованого зуба, але часто він призводить до ускладнень: болю через тиск на сусідні зуби та порушень прикусу. Крім того, дистопія провокує карієс і запалення ясен через ускладнену гігієну на цій ділянці.

Безпечно та безболісно видалити зуби мудрості в Києві можна в клініці UDC. Досвід стоматолога мінімізує ризики за атипового розташування та анатомії моляра.

Видалення атипово розташованного зуба в умовах амбулаторної щелепно-лицевої хірургії

Ускладнення після атипового видалення зуба

Операція атипового видалення зуба належить до категорії ускладнених хірургічних втручань, тому потребує ретельної підготовки з боку стоматолога та уважності самого пацієнт упродовж післяопераційного періоду. Саме тому видалення зуба мудрості в Києві в клініці UDC включає комплексну діагностику, консультування та супровід після втручання. Це дає змогу запобігти розвитку ускладнень у більшості випадків.

Можливі ускладнення при видаленні зубів атипового характеру:

  • Альвеоліт (суха лунка). Після екстракції зуба на ділянці альвеолярного отвору формується кров’яний згусток, що виконує захисну функцію та сприяє загоєнню рани. Якщо неправильно чистити, полоскати чи травмувати лунку, цей згусток руйнується з розвитком запалення через проникнення бактерій всередину ясен і кісткової тканини. Симптоми: неприємний запах із рота, присмак гною, біль та підвищення температури. Залежно від стадії розвитку альвеоліту лікування вимагатиме видалення уражених тканин і закладання ліків у лунку.
  • Кровоточивість. У нормі невелика кровоточивість може спостерігатися впродовж 2-4 годин після атипового видалення зуба. Зупинити її допомагає прикладання холодного компресу до щоки та накушування ватного тампона. Однак якщо кров не зупиняється понад 4 години, необхідно звернутися до стоматолога.
  • Ушкодження сусіднього зуба. Пошкодження сусідньої сімки можливе під час атипового видалення повністю ретинованої вісімки. Симптом таких ускладнень – гострий біль, але, якщо немає вивиху чи перелому, він проходить самостійно.
  • Перелом щелепи. Перелом щелепної кістки рідко фігурує серед ускладнень, але можливий у разі дуже складної екстракції в людей старшого віку та дітей.
  • Запалення через чужорідне тіло в лунці. Для атипового видалення характерне розділення зуба на частини з видаленням кожної окремо. Якщо лікар погано почистив лунку від фрагментів розвивається набряк і запалення тканин.

Якщо ж операція по видаленню зуба мудрості пройшла успішно, лунка загоюється за 10-14 днів. Щоб мінімізувати ризики ускладнень, варто проконсультуватися з лікарем і підібрати оптимальний час для втручання. Пацієнт має бути повністю здоровим. Також варто потурбуватися про зміцнення імунітету перед втручанням. Для жінок сприятливі дні для видалення зубів зазвичай будуть у середині циклу, коли гормональний фон стабільніший, а больовий поріг вищий.

Що не можна робити після операції з видалення зуба

Після операції не можна різко спльовувати слину та кров, поки на ділянці втручання не сформувався стабільний кров’яний згусток. Упродовж 2 годин забороняється їсти та пити, щоб не подразнити свіжу рану. Пацієнтові треба утримуватися від полоскання рота, механічного подразнення лунки (торкання язиком, зубочисткою тощо), паління та фізичних навантажень. Після атипового видалення зуба накладаються шви. Щоб вони не розійшлися, не можна активно артикулювати, багато говорити, широко відкривати рота, чіпляти лунку щіткою під час чищення.

Якщо ви вирішите видалити зуб мудрості в Києві в клініці UDC, стоматолог дасть детальні рекомендації та буде на зв’язку, якщо виникнуть питання щодо догляду.

Видалення зуба мудрості без болю у Центрі Ізраїльської Стоматології| CIS

Прискорення регенерації та відновлення кісткової тканини

Значне травмування кісткової тканини в процесі атипового видалення вісімки зумовлює довге загоєння рани. Прискорити відновлення допомагає плазмоліфтинг – введення пацієнту його власної плазми, що містить білки, гормони росту та вітаміни. Терапія пришвидшує регенеративні процеси та знижує ризики ускладнень. Від плазми не буває алергії, а ріст нових клітин кісткової тканини пришвидшується в кілька разів.

Плазмоліфтинг включає такі етапи:

  1. Огляд ротової порожнини.
  2. Забір венозної крові в пацієнта.
  3. Вилучення плазми за допомогою центрифуги.
  4. Очищення матеріалу та ін’єкційне введення в пошкоджену ділянку.

Плазмоліфтинг після видалення атипового зуба мудрості в Києві за ціною може дорівнювати вартості самої операції. Однак витрати виправдані швидким одужанням і зниженням медикаментозного навантаження на організм.

Переваги видалення зуба мудрості в стоматології UDC

Фахівці клініки UDC професійно виконують атипове видалення зуба в Києві. Серед наших переваг безболісне видалення зуба, турботливе ставлення персоналу, повний комплекс послуг із відновлення зубів (імплантація, протезування), швидке та безпечне розв’язання найскладніших проблем.

Яка вартість видалення зуба мудрості (атипового)

Актуальні ціни на операцію та додаткові послуги завжди вказані на цільовій сторінці сайту. Однак точну вартість видалення зубів мудрості в Києві в клініці UDC лікар зможе назвати тільки після огляду та рентгенографії. Видалення зубів – хірургічне стоматологічне втручання. Його метою є екстракція зуба, що має патологічну анатомію, заважає сусіднім зубним одиницям, не може виконувати свої функції через значне руйнування або сильне травмування.