Що таке відстрочена імплантація

Відстрочена імплантація – процедура, що дає найбільш прогнозований результат та мінімальні ризики відторгнення. Якщо підготовка виконана правильно, а сам пацієнт чітко дотримувався призначень стоматолога під час реабілітаційного періоду, імплант приживається з імовірністю до 99 %.

Визначення терміну «відстрочена імплантація»

Відстрочена імплантація – двоетапна процедура, за якої протезування виконується тільки після повного приживлення титанового штифта в щелепній кістці. Це класичний спосіб відновлення зубного ряду, коли моментальна імплантація неможлива через малий обсяг кісткової тканини, тонкий альвеолярний гребінь, м’якість кістки тощо.

Чим відрізняється відстрочена імплантація від негайної або ранньої

Головна відмінність методів полягає в тривалості курсу лікування та кількості візитів до стоматолога. У разі застосування негайної (одномоментної) методики імплант одразу навантажується протезом, ранньої (одноетапної) – після вживлення штифта чи за 2-3 дні. Пацієнтові залишається тільки замінити тимчасову конструкцію постійною після остеоінтеграції штифтів. За відстроченого способу імплант має повністю прижитися в кістці, а лише потім стоматолог переходить до етапу протезування.

30. Пізня імплантація зубів

Загальний огляд основних етапів

Клініка UDC пропонує безпечний метод класичної двоетапної імплантації. На першому етапі хірург-імплантолог вживляє до щелепної кістки титановий штифт, ушиває м’які тканини, встановлює формувач ясен і заглушку. Потім імплант приживається протягом кількох місяців: від 2 до 6 залежно від клінічної картини та різновиду імплант-системи. На другому етапі, коли вже немає ризиків первинного відторгнення, виконується протезування. Це оптимальний спосіб відновлення зубів, якщо пацієнт має медичні протипоказання, фінансовий чи психологічний бар’єр до одноетапної імплантації.

Показання для відстроченої імплантації

Метод із відстроченим навантаженням має мінімальну кількість протипоказань, тому підходить усім пацієнтам, котрим не заборонені стоматологічні хірургічні втручання. За його допомогою можна відновлювати окремі зуби, лікувати часткову та повну адентію.

Чому відстрочена імплантація може бути кращим варіантом

Технологія відстроченого протезування на імплантах рекомендована у випадках травм, запальних процесів ясен та недостатньої кількості кісткової тканини, коли моментальне навантаження щойно вживленого імпланту може спричинити його відторгнення.

Імплантація · kutsdental

Також двоетапна імплантація – кращий варіант, якщо:

  • у пацієнта слабкий імунітет;
  • кісткова тканина щелепи має ознаки остеопорозу;
  • в зоні імплантації є запалення, несумісні з одноетапною методикою.

Клініка UDC проводить відстрочене протезування на імплантах за показаннями та бажанням пацієнта. Консультація в спеціаліста допоможе підібрати кращу методику.

Клінічні ситуації, коли метод використовується найчастіше

Двоетапна імплантація рекомендована пацієнтам, котрі перенесли складне видалення чи травму з переломом кореня зуба. У таких випадках необхідне відновлення зубної кістки та час на повноцінну остеоінтеграцію штифта. Також найчастіше застосовують саме відстрочену методику, коли потрібно відновити два чи більше зуба або моляри на нижній щелепі, що мають витримувати високе жувальне навантаження.

Одноетапна імплантація неможлива у випадках дефіциту кісткової тканини, коли не обійтися без процедури остеопластики. Якщо вживити імплант у тонку кістку не можна або дуже ризиковано через високу ймовірність відторгнення, треба спочатку наростити кісткову тканину. Коли ця підготовка завершена, встановлюються титанові штифти. Далі знову післяопераційне відновлення, а останнім етапом – протезування.

Детально про етапи відстроченої імплантації

Підготовка до імплантації зубів – перший крок на шляху до відновлення зубного ряду. Клініка UDC пропонує пройти весь підготовчий процес, адже надає комплексні послуги з діагностики та лікування порожнини рота. Консультація в лікаря передбачає огляд, збір анамнезу й обстеження за допомогою безпечних технологій (рентгенографії, КТ). Підготовка включає розробку плану імплантації на основі даних про стан кісткової тканини, професійне чищення, лікування зубів та ясен за показаннями.

Перший етап передбачає:

  1. Санацію ротової порожнини.
  2. Знеболювання безпечними препаратами.
  3. Розріз і відшарування ясен.
  4. Формування кісткового ложа, куди вкручується імплант.
  5. Зашивання ясен.

Далі починається післяопераційне відновлення. М’які тканини гояться 7-10 днів, після чого стоматолог знімає шви. Імплант же інтегрується до кістки набагато довше. Увесь процес триває 2-6 місяців залежно від особливостей клінічного випадку.

Імплантація · kutsdental

На другому етапі відбувається:

  1. Консультація, щоб оцінити, як добре пройшло післяопераційне відновлення.
  2. Видалення заглушки та її заміна формувачем ясен (це важлива підготовка до навантаження протезом).
  3. Післяопераційне загоєння ясен та видалення формувача.
  4. Процедура встановлення абатмента – перехідника між імплантом і коронкою.

Далі починається фінальна підготовка до протезування – зняття відбитків зубів та їхнє відправлення до зуботехнічної лабораторії. Клініка UDC виготовляє довговічні протези за допомогою сучасного обладнання та підганяє абатмент під кожний імплант.

Переваги та недоліки відстроченої імплантації

Перевага відстроченої імплантації – найнижчі ризики відторгнення, адже кістка встигає ущільнитися та повністю загоїтися. Недолік – довга підготовка безпосередньо до етапу протезування, через що швидке відновлення зубного ряду неможливе.

Догляд за ротовою порожниною після відстроченої імплантації

Лікування за допомогою протезів на імплантах надійне та довговічне завдяки якості сучасних імплант-систем та міцності матеріалу коронок. Штучні зуби не потребують спеціального догляду та не накопичують наліт. Однак не можна забувати про щоденну ретельну гігієну, збалансоване харчування та відмову від поганих звичок, що впливають на загальний стан ротової порожнини. Також має стати правилом консультація в лікаря кожних 6 місяців та процедура професійної гігієни. Клініка UDC завжди готова надати повний стоматологічний супровід.

Протезування зубів на імплантах - ціна у Дніпрі | Клініка ДантистЪ

Ускладнення та ризики відстроченої імплантації

Імплантація – хірургічне втручання, тому супроводжується болем, набряком ясен та дискомфортом під час післяопераційного періоду. Якщо виконувати всі призначення стоматолога, ризики ускладнень мінімальні. Однак у разі інфікування та запалення зони імплантації можливі сильний біль, кровотеча, гнійні виділення, висока температура. Це симптоми відторгнення, що зазвичай проявляються на 5-8 день.

Питання-відповідь

Чому в деяких випадках варто чекати перед встановленням імпланту?

У разі захворювань ротової порожнини чи дефіциту кісткової тканини встановлювати імплант не можна через високі ризики відторгнення. Тому спочатку необхідно пройти відповідне лікування чи процедуру остеоінтеграції.

Скільки потрібно чекати перед тим, як встановити імплант?

Якщо немає протипоказань, імплант встановлюється відразу після обстеження та підготовки. А навантаження штифта протезом відбувається за 2-6 місяців залежно від швидкості приживання штучного кореня.

У яких випадках потрібна кісткова пластика?

Кісткова пластика необхідна у випадках недостатнього обсягу тканин для встановлення імпланту, а також вираженої неоднорідності чи м’якості кістки.

Як знизити ризик ускладнень під час загоєння?

Для зниження ризику ускладнень у післяопераційний період необхідно дотримуватися всіх рекомендації стоматолога. Гігієна має бути ретельною, але обережною. Не можна вживати тверду, надто холодну, гарячу, кислу та пряну їжу. Потрібно відмовитися від паління, вживання алкоголю, важких фізичних навантажень, бані та сауни. Обов’язково треба приймати препарати за отриманим від лікаря рецептом.

Як доглядати за ротовою порожниною під час підготовки до імплантації?

Підготовка до імплантації включає ретельну щоденну гігієну з використанням щітки, пасти, зубної нитки, іригатора та ополіскувача. Також необхідно буде пройти процедуру професійного чищення.