Показання до операції з видалення молярів

Моляри – зуби, розташовані наприкінці зубного ряду після премолярів. Усього їх по три з кожного боку верхньої та нижньої щелепи – шістки, сімки та вісімки. Вони виконують жувальну функцію. Та будь-який лікар-стоматолог скаже, що зуби мудрості – рудимент. Сучасній людині більше не потрібно пережовувати жорстку, сиру, тверду їжу, що еволюційно призвело до зменшення розміру щелеп. Відповідно, для третіх молярів, що ростуть набагато пізніше від інших зубів, уже не вистачає місця. Тому їхнє прорізування часто супроводжується сильним болем і різними патологіями.

Основні показання до операції з видалення молярів:

  • Травматичні. Перелом коронки, поздовжній перелом зуба чи його кореня, коли лікування з відновленням анатомії одиниці неможливе чи буде неефективним.
  • Терапевтичні. Сильне руйнування коронкової частини зуба з ураженням тканин кореня, перфорація кореня чи порожнини зуба через помилку лікаря, анатомічні особливості зубних каналів (непрохідність, значне викривлення).
  • Ортодонтичні. Ретенція, дистопія чи неправильне розміщення молярів, через що травмується слизова, зміщується зубний ряд чи виникають інші ускладнення.
  • Пародонтологічні. Патологічна рухливість зуба (3 та 4 ступеня), вихід одиниці з альвеоли з оголенням кореня та супутніми симптомами (болем, травмуванням навколишніх тканин, розвитком інфекції, неможливістю протезування).

Також часте показання до операції з видалення зубів в ортодонтії – надкомплектність (гіпердонтія). Зайві одиниці не тільки порушують прикус, а й спричиняють косметичні недоліки. Варто зазначити, що велика кількість випадків видалення молярів – результат руйнування зуба через карієс та його ускладнення, коли відсутній належний догляд за ротовою порожниною. Лікування сильних пошкоджень коронки та кореня можливе не завжди, тому в лікаря немає виходу, крім як провести процедуру екстракції одиниці.

Видалення зубів — Атипове та звичайне видалення зуба, показання та рекомендації

Що необхідно знати перед видаленням молярів

Видалення зуба за призначенням лікаря – це завжди ретельне планування операції, щоб уникнути ризиків чи максимально знизити їх. Будь-яке хірургічне втручання може мати ускладнення, особливо, коли йдеться про видалення складних зубів мудрості. Багато залежить від кваліфікації стоматолога, але й пацієнту треба бути уважним.

Готуючись до операції з екстракції зуба, треба:

  • виключити важкі навантаження та теплові процедури;
  • відмовитися від вживання алкоголю та паління за декілька днів до видалення;
  • поїсти за пару годин перед прийомом, щоб легше перенести анестезію.

Моляри залишають після себе велику лунку, яка зазвичай ушивається. Щоб уникнути потрапляння інфекції, важливий ретельний післяопераційний догляд та приймання протизапальних препаратів чи антибіотиків за рецептом стоматолога.

Як проводять процедуру видалення молярів

Рішення про видалення приймає лікар після загального огляду та діагностики. Верхні моляри легше виривати, як порівняти з нижніми, з огляду на меншу товщину щелепної кістки. У будь-якому разі процедуру проводять під наркозом, щоби пацієнт не відчував болю. Тип анестезії підбирається індивідуально відповідно до особливостей випадку. Після її введення хірург обов’язково впевнюється, що знеболення подіяло.

Метод проведення операції з видалення зуба визначається його розташуванням та поточним станом. Наприклад, патологічно рухливі одиниці просто витягуються з лунки. Верхні шістки та сімки розхитуються щипцями з подальшою екстракцією. Нижні моляри, ретиновані та дистоповані вісімки часто потребують складного втручання з розкриттям тканини ясен, вилученням зуба частинами та накладанням швів. Оброблення рани після видалення може включати закладання ліків у лунку.

Видалення зубів — Атипове та звичайне видалення зуба, показання та рекомендації

Можливі ускладнення після операції з видалення молярів

Набряк, біль, підвищення температури до 38°, незначна кровотеча – нормальна реакція організму на хірургічне втручання. Ці симптоми спостерігаються до 3-5 днів, після чого зникають. Для покращення стану можна прикладати холодні компреси, пити більше води, забезпечити собі спокій, приймати ліки за рецептом. Якщо ж хворобливий стан зберігається довше чи посилюється, треба звернутися до лікаря.

Серед можливих ускладнень після видалення молярів:

  • сильна кровотеча;
  • альвеоліт (запалення лунки);
  • оніміння через травмування нерва.

Якщо процедуру провели правильно, а післяопераційний догляд був ретельним, ризик негативних явищ після видалення мінімальний.

Безболісне видалення зубів у стоматології UDC

Лікування в клініці UDC проводиться під якісною анестезією. Препарати безпечні для організму та мають швидку дію, тому пацієнти не відчувають болю. Досвідчені хірурги видаляють ікла, різці, моляри за новітніми техніками, щоб мінімізувати всі ризики.