Нарощування зуба на штифті ― зуб як новий
Ціна від 2 500 грнНарощування зуба на штифті ― це швидка та безболісна процедура, що дозволить відновити сильно зруйнований зуб. В чому особливості та переваги такого методу реставрації ― детально розповідаємо.
Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо і підберемо для вас зручний час прийому.
Можливості сучасної стоматології дозволяють відновити красу усмішки при будь-якому стані ротової порожнини. Навіть якщо коронкова частина повністю зруйнована і від зуба лишися тільки корінь. Просто, у такому випадку лікар-стоматолог рекомендує вдатися до процедури нарощування зуба на штифті. Зібрали всю інформацію про таку методику відновлення в одній статті.
Поставлення штифта ― порятунок для зуба
Навіть якщо від зуба лишилася тільки половина, або взагалі ― тільки один, але міцний корінь, можна врятувати його за допомогою процедури нарощування на штифті. Таким чином, можна домогтися відновлення не лише зовнішньої привабливості зуба, а й відновити його функції.
Роль штифта у відновленні зубів
Штифт для відновлення зуба ― це штучна, міцна опора з безпечного для організму матеріалу, яка слугує опорою для пломбувального матеріалу. Така опора імплантується у зубні корені, а вже потім на штифти наноситься композит, з якого формують верхню частину зуба. Штифти можна порівняти з протезами, тільки для зубів. Вони рівномірно розподіляють жувальне навантаження, сприяючи тривалості служби відновленого зуба.
Матеріали для виготовлення штифтів
Ми вже говорили про те, що зубні штифти виготовляють з міцних та безпечних матеріалів. Важливо, щоб такий стрижень не окислювався, не піддавався корозії та не викликав небажаних реакцій зі сторони організму, витримував значні навантаження, будучи при цьому в міру гнучким. Також вони можуть відрізнятися по формі та будові. А саме:
- титанові ― високоміцні опорні конструкції, які найчастіше використовують для встановлення у жувальні зуби, що забезпечити витривалість та стійкість до механічних навантажень;
- скловолоконні ― безбарвні опори, без різьби, з чудовими експлуатаційними характеристиками та зручні у встановленні чи вилученні, за потребою. Активно використовуються для нарощування частин зубів у зоні усмішки;
- вуглецевоволокнисті ― максимально наближені по зовнішньому вигляді до зубної емалі, витривалі, а також відтворюють її еластичність. Незамінні у тих випадках, коли існує ймовірність кореневого перелому;
- гутаперчеві ― схожі на каучук, встановлюються у кореневі канали під час лікування та видалення нервів. Слугують для ущільнення пломбу вального матеріалу, щоб виключити ймовірність утворення порожнин чи повітряних бульбашок всередині зуба.
Також існують анкерні штифти з різьбою, виготовлені зі сплавів золота, платини та паладію. Їх вкручують у кореневий канал і встановлюють пломбу. Такі опори дуже міцні, але не зовсім естетичні, оскільки «просвічуються» через коронку. Раніше їх застосовували для відновлення сильно зруйнованих жувальних одиниць, але зараз така методика справедливо вважається застарілою.
Показання для нарощування зуба на штифті
Сучасна стоматологія спрямовує максимум зусиль для збереження природних зубів пацієнта. Саме тому технологіями реставрації зубів приділяється максимум уваги фахівців.
Коли варто встановлювати штифт:
- якщо верхня частина зруйнована на 50% і навіть більше, але при цьому корінь лишився здоровим та неушкодженим;
- якщо у пацієнта діагностується сильне ураження дентину, що унеможливлює встановлення пломби;
- якщо є потреба у відновленні зубної одиниці під протез
Також обов’язковою умовою штифтування є повне видалення нерва з кореневого каналу. Також лікар має пролікувати інші стоматологічні захворювання (кісти та гранульоми, карієс) та позбавитися запальних процесів у ротовій порожнині (наприклад, запалення пародонту).
Етапи процедури встановлення штифта
- Обстеження та планування.
Будь-яке стоматологічне втручання починається з детального огляду, збору анамнезу та оцінки стану ротової порожнини. Лікар призначає додаткові обстеження (рентген), складає план лікування та обирає спосіб встановлення штифта ― пасивний чи активний. За першого способу штифт просто «саджають» на цемент, а за другого способу конструкцію треба вкрутити в кореневий канал.
- Підготовка кореневого каналу.
Кореневий канал ретельно прочищають та розширюють, видаляють нерв та підгодовують до встановлення опорного штифта.
- Вибір типу та установка штифта.
Штифт обережно встановлюється у кореневий канал, фіксується цементом та заливається композитним матеріалом.
- Нарощування верхньої частини зуба.
Лікар використовує міцний, щільний пломбувальний матеріал для реставрації верхньої частини зуба. А також, полірує та шліфує його, щоб досягти максимально естетичного результату та відновлення коронки.
Якщо ж відновлення проводиться для подальшого протезування, то на штифт одягається коронка ― спершу тимчасова, а потім і постійна, виготовлена у зуботехнічній лабораторії.
Післяопераційний період та реабілітація
Після проведення штифтування пацієнт не відчуває дискомфорту чи болю. Оскільки матеріал застигає одразу, то і обмежень щодо прийому їжі чи споживання напоїв ― немає. Однак, якщо процедура проводилась під анестезією, слід дочекатися закінчення її дії, щоб ненароком не травмувати язика чи щоку при жуванні. Також стоматолог має порадити знеболювальні препарати та рекомендувати відповідні дози прийому препарату ― на випадок, якщо пацієнта турбуватиме зубний біль після лікування зубів чи видалення нерва. Зазвичай, больові відчуття можуть відчуватися протягом 2-4 днів після проведення процедури.
Реабілітаційний процес теж полягає у дотриманні правил догляду за ротовою порожниною та корегування харчових звичок ― не варто кусати відновленою коронкою надто міцні та крихкі продукти харчування. Також варто замінити жорстку зубну щітку на більш м’яку та використовувати для чищення якісну зубну пасту.
Також потрібно регулярно приходити до стоматології на профілактичний огляд та чистку ― це допоможе вчасно виявити розвиток хвороб та швидко їх вилікувати.
Переваги та недоліки нарощування зуба на штифті порівняно з іншими методами реставрації зубів
Це ― сучасна та результативна методика відновлення зуба, яка дозволяє швидко та ефективно вирішити проблему відсутності зубної одиниці без необхідності проведення дорого вартісної та кропіткої імплантації.
Процедура нарощування зуба на штифті має низку аргументів на свою користь:
- повне відновлення естетичності зубного ряду;
- нарощування зуба дає йому змогу відновити свою функціональність;
- встановлена коронка отримує додаткову опору;
- процедура безболісна та виконується буквально в 1 прийом;
- зуб після процедури може прослужити ще мінімум 10 років, за умови правильного догляду та чистки.
Вартість процедури
В порівнянні з імплантацією, нарощування зуба на штифті ― більш проста та доступна процедура. Але прорахувати її зможе тільки спеціаліст, що виконуватиме штифтування. Оскільки підсумкова цифра залежить від обсягу та складності проведеної роботи, виборі матеріалів для опори та коронки, необхідності додаткових маніпуляцій чи лікування тощо.
Саме тому пропонуємо записатися на прийом до наших лікарів у Ukrainian Dentist Club та задати їм усі питання щодо процедури.