Більшість клінічних випадків – запущені стадії запалення зубного нерва, симптоми якого проявляються як біль (гострий чи ниючий), дискомфорт під час жування та змикання зубів, сильна реакція на холодне та гаряче. У випадках ураження сполучної тканини (пульпи) спостерігається також потемніння емалі, почервоніння та виражений набряк ясен.

Що таке лікування каналу зуба

Мета лікування каналів зуба – усунення запального процесу, запобігання повторному розвитку інфекції, збереження та відновлення функцій одиниці. Якщо тканина пульпи та зубного нерва уражена частково, запалення знімається за допомогою препаратів. У складних випадках хворі зуби депульпуються. Також клініка захворювання потребує чистки та пломбування кореневих каналів.

Що включає процедура лікування кореневих каналів

Ендодонтична терапія – комплекс заходів, що передбачає проведення діагностичних процедур, знеболювання, ізоляцію та препарування хворої одиниці, часткову чи повну депульпацію, оцінку довжини каналів із подальшою механічною та медикаментозною обробкою, пломбування каналів зуба та контрольну рентгенографію.

Лікування Каналів Зубів у Києві ᐉ Пломбування Каналів 🦷 Astra Dent

Показання для проведення ендодонтичної терапії

Лікування каналів необхідне, щоб врятувати уражений корінь, відповідно, запобігти видаленню одиниці. Стоматолог усуває запалення, очищаючи порожнину від каріозних елементів та інфікованих тканин, та виконує пломбування каналів. Якщо пацієнт звертається по допомогу своєчасно, це дає змогу уникнути сильного руйнування зуба з розвитком пульпіту, періодонтиту тощо.

Лікувати запалення кореня зуба необхідно в таких клінічних випадках:

  • глибокий карієс (зазвичай потрібне видалення нерва);
  • гострий чи хронічний пульпіт;
  • періодонтит.

Також ендодонтичне втручання проводиться в процесі підготовки до протезування за допомогою коронок чи інших різновидів протезів. Клініка UDC пропонує повний спектр терапевтичних процедур, щоб відновити зуби. Але є випадки, коли лікувати канали та намагатися зберегти корінь недоцільно. До інших варіантів терапії лікар змушений вдаватися в разі вертикального перелому кореня, незворотного руйнування одиниці чи запущеного ураження пародонту (це тканина, що оточує та утримує зуби).

Як проходить процедура лікування зубних каналів

Зазвичай пацієнт потрапляє на прийом, коли канали та весь корінь сильно уражені. Це проявляється інтенсивним болем і набряком ясен, що спричиняють дискомфорт не тільки під час жування, а й у стані спокою. Відповідно, стоматолог мусить діяти дуже швидко, аби зупинити розвиток захворювання. Клініка UDC використовує новітні методи, щоб зберігати корінь і зуби. Також лікар подбає про супровід після процедур та надасть відповідну допомогу, якщо болить зуб після пломбування каналу.

 

Підготовка до лікування: обстеження та рентгенографія

Щоб визначити, як лікувати запалення кореня зуба, необхідно провести діагностику. Стоматолог оглядає пацієнта, збирає анамнез та призначає рентгенографію. Це просте та безболісне дослідження дає змогу визначити, наскільки уражені канали та чи можна зберегти зуби за допомогою консервативних методів. Якщо ж відновлення одиниці неможливе, клініка пропонує новітні способи імплантації та протезування.

Основні етапи ендодонтичного лікування зуба

Щоб вилікувати канали, зазвичай необхідні два візити до лікаря. Прийом починається зі знеболювання, щоби пацієнт не відчував біль і дискомфорт у процесі терапевтичних маніпуляцій. Хворі зуби ізолюються за допомогою еластичного латексного матеріалу (кофердаму). Тоді до робочої зони не потрапляє слина, яка може спричинити деякі ускладнення під час пломбування. Зокрема, через неї можуть утворитися порожнини, через які болить зуб після лікування каналів.

Пломбування каналів зуба в Дніпрі - ціни пломбування кореневих каналів і ендодонтичного лікування в клініці доктора Міщенко

Основні етапи на першому прийомі:

  1. Видаляється стара пломба (якщо вона є) та вся пошкоджена тканина.
  2. Чистяться кореневі канали (як чистять зубні канали залежить від анатомії кореня та поширеності патологічного процесу).
  3. У корінь закладаються ліки (коли запалення часткове).
  4. Ставиться тимчасова пломба (на кілька днів).

Якщо препарати допомогли та запальний процес зупинився, то під час другого візиту стоматолог стерилізує канали та встановлює постійну пломбу. Спосіб, як ставлять пломбу на зуб, обирається з огляду на клінічну картину. Також пацієнт може висловити свої побажання щодо матеріалу, адже вони відрізняються за довговічністю та ціною.

Якщо ж ліки не дають бажаного результату, клініка UDC пропонує видалення нерва з подальшою чисткою, стерилізацією, просушуванням та пломбуванням каналів. Коли збережено корінь, але коронкова частина зруйнована на 60 % чи більше, відновлення зуба виконується за допомогою встановлення штучної коронки.

Методи пломбування кореневих каналів:

  • Рідка гутаперча. Дає змогу запечатувати канали без порожнин.
  • Паста. Підходить для вузьких і викривлених каналів, але не має 100 % гарантії.
  • Штифтування. Використовують пасту разом зі штифтом, який розподіляє її по стінках рівномірно, не допускаючи формування порожнин.
  • Термофіл. Надійно запечатує кореневі та дентинні канали завдяки унікальним властивостям термопасти.

Клініка UDC – це відповідальна турбота про ваші зуби. Тому після лікування стоматолог обов’язково перевіряє, наскільки добре запломбований корінь за допомогою рентгену. Ми подбаємо про повне відновлення зубів після ендодонтичного лікування.

Можливі ускладнення після пломбування: чутливий зуб, біль, дискомфорт

Пацієнти часто цікавляться, чому болить зуб після пломбування каналів, адже вважають, що дискомфорт має зникнути відразу. Для більшості це ускладнення через некомпетентність стоматолога. Але помірні неприємні відчуття та чутливий зуб після пломбування – варіант норми.

Відповідаючи на питання, чому болить зуб після лікування пульпіту, спеціалісти зазначають, що організму потрібен деякий час, щоб адаптуватися до пломбувального матеріалу. Особливо, якщо тканина була сильно уражена, тому знадобилася велика пломба. Після пломбування чутливий зуб та легкий біль можуть спостерігатися ще кілька днів, після чого дискомфорт зникає самостійно.

Складніше процес відновлення протікає в разі лікування періодонтиту, якщо кістка, у якій тримається корінь, стала пухкою та стоншеною. У цьому випадку, коли болить зуб після лікування каналів, не потрібно намагатися зменшити навантаження на нього. Навпаки, повноцінне жування сприятиме нормалізації кровообігу, відповідно, тканини регенеруватимуть швидше, тому й повне одужання не забариться.

Лікування кореневих каналів - Стоматологічна клініка "EstetDent"

Про ускладнення ж ідеться, коли:

  • періодично виникає сильне запалення ясен;
  • постійно та довгий час болить зуб після лікування каналів;
  • клініка захворювання включає кісту чи гранульому, що оточує корінь;
  • пломбувальний матеріал значно вийшов за верхівку кореня;
  • залишилися уламки інструментів у каналі;
  • проліковані зуби змінили колір;
  • корінь було перфоровано.

Відповідаючи, чи може бути температура після лікування зуба, лікарі зазначають, що іноді організм реагує температурою до 38° впродовж 1-2 днів. Якщо ж вона вище чи тримається довше, можна констатувати ускладнення. Клініка UDC пропонує послуги дієвої терапії, якщо у вас болить зуб після пломбування каналу.

Як уникнути ускладнень

Після процедури стоматолог пояснює, чи може боліти зуб після пломбування каналів. Щоб уникнути ускладнення, пацієнту не можна вживати їжу, доки не мине дія знеболювання, переохолоджувати та перегрівати організму протягом подальших трьох днів та ігнорувати приймання призначених ліків. Якщо ж зуби болять сильно чи дуже довго (понад тиждень), необхідне повторне відвідування лікаря.

Значення своєчасного лікування каналу зуба

Сильне руйнування потребує видалення нерва зуба, наслідки якого – ймовірна втрата одиниці за 3-5 років, адже до неї перестають надходити поживні речовини. Також за пізнього звернення до стоматолога часто не вдається врятувати корінь, що є найкращою основою для встановлення коронки. Тоді доводиться вживлювати імплант.

Клініка UDC – постійна турбота про ваші зуби

Щоб не допустити незворотного руйнування зуба карієсом, пульпітом, періодонтитом, треба регулярно проходити огляд у стоматолога. Оптимальна періодичність відвідувань для більшості людей – 1 раз на 6 місяців. Зокрема, клініка UDC пропонує професійну чистку зубів для підтримання їхнього здоров’я та білизни. Наші лікарі використовують лише перевірені матеріали й інструменти, виконуючи декілька варіантів пломбування коренів, серед яких пацієнт може обирати найбільш прийнятний за ціною.

Що робити в разі появи ускладнень?

У разі ускладнень треба якомога швидше звернутися до лікаря для виявлення їхньої причини та проведення відповідного лікування.

Які переваги лікування каналу зуба, якщо порівнювати з іншими методами?

Лікування каналів дає змогу зберегти корінь і повністю відновити анатомію та функції зуба за допомогою пломби, вкладки чи коронки. Така одиниця прослужить ще багато років, а терапія обійдеться набагато дешевше, ніж імплантації та протезування.

Чому може виникати біль після лікування?

Організмові необхідний час для загоєння тканин та звикання до пломби, тому 3-5 днів може спостерігатися помірний ниючий біль.

Яких рекомендацій варто дотримуватися після процедури?

Пацієнтові не можна їсти, поки не скінчиться дія анестезії, протягом подальших трьох днів перегрівати та переохолоджувати організм, вживати надто тверду, кислу та гостру їжу, пити алкоголь. Однак не потрібно уникати нормального жувального навантаження на пролікований зуб. Це навпаки сприятиме швидкому одужанню.

Як регулярно потрібно відвідувати стоматолога після лікування?

Бажана періодичність відвідування кабінету стоматолога – 1 раз на 6 місяців.

Чому важливо лікувати зуб, а не видаляти його?

Збереження зубної одиниці сприяє здоров’ю всієї ротової порожнини. Відсутність навіть одного зуба загрожує порушеннями прикуса та руйнуванням інших різців і молярів. Щоб уникнути цього доведеться робити дорогу імплантацію з подальшим протезуванням.