Глибокий карієс: симптоми та особливості лікування
Ціна від 2 500 грнГлибокий карієс – серйозна проблема, яку ні в якому разі не можна залишати без уваги та своєчасного лікування. В цьому випадку ураження зазнає не тільки зубна емаль. Також пошкоджуються глибокі внутрішні м’які та тверді тканини зуба (дентин). Там накопичуються залишки їжі та хвороботворні бактерії, які призводять до гострого болю, котрий віддає в голову.
Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо і підберемо для вас зручний час прийому.
Насправді, це дуже поширене захворювання. Багато людей за звичкою бояться лікарів-стоматологів, бо вважають, що лікування зубів – це страшний біль. Але це не так. Сучасні технології в анестезії зводять нанівець всі ці страхи.
Запам’ятайте раз і назавжди, карієс не можна ігнорувати. А якщо ви вже запустили його до глибокої стадії та відчуваєте дикий біль, то невідкладно записуйтеся на прийом до стоматолога. Лише пігулками проблему не вирішити. Адже наша яскрава та білосніжна усмішка – це запорука успіху та впевненість в собі, це наша гордість та безумовна перевага. Тож надійно бережіть здоров’я своїх зубів та своєчасно звертайтесь за допомогою до лікарів у разі необхідності.
Що таке глибокий карієс зуба
На сьогодні це захворювання особливо поширене через цілий ряд негативних зовнішніх показників, серед яких: погана екологія, спадковість, нездорова їжа, згубні звички, неправильна гігієна ротової порожнини та інше.
Глибокий карієс – це остання стадія хвороби, яка може призвести до втрати зуба. На даній стадії патології утворюється каріозна порожнина, яка знаходиться впритул до пульпарної камери зуба. Це – безпосередня небезпека втратити зубну одиницю, тож не слід доводити до цього.
Також не слід забувати, що така форма карієсу може пробігати мляво, тобто різкий біль швидко зникає і ми наївно продовжуємо ігнорувати існуючу проблему. Крім того, далеко не завжди можна самостійно діагностувати хворобу.
Симптоми глибокого карієсу
Як правило, більшу частину симптомів можна виявити в ході опитування та огляду пацієнта. Але, коли мова йде про складні випадки, може знадобитися спеціальна апаратура, а також рентгенографічні знімки.
В стоматології розрізняють об’єктивні та суб’єктивні симптоми такого виду карієсу.
До об’єктивних симптомів відноситься фактичний стан уражених частин зуба:
- дефекти в структурі зубної емалі, а саме, наявність темних плям;
- розм’якшення дентину;
- утворення порожнин та їх видимість крізь емаль.
До суб’єктивних симптомів глибокого карієсу відносяться больові та емоційні фактори:
- неприємний запах з рота;
- короткочасний різкий біль під час вживання контрастних продуктів та напоїв (холодне-гаряче);
- біль під час жування;
- відколювання або випадання пломби (якщо вона є в наявності).
Класифікація глибокого карієсу
У залежності від симптоматики ця хвороба може мати яскраво виражений характер (гострий глибокий карієс), або протікати на фоні неявних характеристик (хронічний глибокий карієс). У будь-якому випадку, у такій ситуації людині в обов’язковому порядку необхідна допомога фахівців.
- Хронічний глибокий карієс має повільний темп прогресування, під час якого руйнується зубна тканина та характеризується періодично виникаючими ремісіями. Він може протікати безсимптомно, але у разі появи провокуючих факторів захворювання може перейти в гостру форму та призвести до руйнації зуба.
- Гострий глибокий карієс – це патологія, яка розвивається всередині зубної одиниці, викликає руйнування тканин та утворення глибокої порожнини через наявність паразитарних мікроорганізмів. При цій формі захворювання людина внаслідок зовнішніх подразників відчуває постійний біль через глибоке ураження, яке досягає кореневого каналу.
Як діагностують глибокий карієс?
Знову нагадаємо, самолікування тут ніяк не допоможе. Важливо своєчасно звернутися до лікаря. Не зволікайте.
Проте, багатьох людей дійсно цікавить питання, як можна відрізнити глибокий карієс. Насправді правильно діагностувати без допомоги професіоналів складно через схожість показників та скарг. Точний діагноз може поставити лише стоматолог під час огляду та діагностики.
Особливості лікування глибокого карієсу
Зазначимо одразу, якщо лікар під час діагностики виявить, що пульпа зуба не порушена, то нерв видаляти не треба. Проте, далеко не завжди так буває саме через те, що пацієнт несвоєчасно звертається до лікаря.
Процес лікування проходить поетапно.
- Огляд, діагностика та консультація. Спочатку стоматолог проводить обстеження, аналізує отримані дані та розробляє оптимальний план лікування.
- Підготовчий етап. Далі проводиться знеболення та ізоляція проблемного зуба.
- Видалення глибокого карієсу. Наступний етап полягає в безпосередньому препаруванні інфікованих ділянок зуба. Якщо інфекція дісталася до зубних нервів, то будуть необхідні додаткові маніпуляції з чистки та лікування каналів.
- Пломбування. Після видалення всіх проблемних ділянок лікар встановлює фотополімерну пломбу, після чого полірує, шліфує її. Наприкінці перевіряється прикус для уникнення подальшого дискомфорту пацієнта.
Чим небезпечний глибокий карієс?
Якщо хворобу ігнорувати та не лікувати, то це може призвести до усіляких ускладнень через поширення інфекційно-запальних процесів за межі твердих тканин зубів.
Можливі ускладнення після лікування глибокого карієсу:
- Пульпіт. Якщо карієс прогресуватиме, бактерії зможуть проникнути всередину зуба та викликати запалення зубної пульпи. Цей процес супроводжується гострим болем та може призвести до видалення зубної одиниці.
- Пародонтит. При сталому розвитку хвороби запалення може поширитися і на пародонтальні тканини, які оточують зуб. На фініші через це людина може повністю втратити зуб. Такий перебіг подій може навіть призвести до погіршення загального стану здоров’я пацієнта.
- Сепсис. При запущеній формі карієс стає джерелом інфекції. Вона може ширитися іншими органами через кров та викликати сепсис. А це вже небезпечна для життя хвороба. Не допустіть цього, вчасно звертайтеся за допомогою до експертів.
Що треба робити, щоб не допустити розвиток глибокого карієсу
З метою запобігання прогресування карієсу слід дотримуватися нескладних рекомендацій.
- Регулярні профілактичні огляди. Стоматологію необхідно відвідувати мінімум раз на півроку. Також рекомендовано системно ходити на професійну чистку зубів. Це значно знижує ризики розвитку серйозних ускладнень.
- Постійна та коректна гігієна ротової порожнини. Зуби треба чистити два рази на день за допомогою якісної зубної щітки та професійної зубної пасти. Не забувайте також користуватися зубною ниткою за необхідністю.
- Увага до шкідливих навичок. На жаль, деякі наші звички можуть негативно впливати на зуби. Зокрема, це стосується вживання алкогольних напоїв та куріння.
Ukrainian Dentist Club: обирайте стоматологію з розумом, довіряйте здоров’я своїх зубів професіоналам
Стоматологічна клініка UDC пропонує своїм пацієнтам якісні послуги по доступним та прозорим цінам. Не буде ніяких неочікуваних доповнень у рахунках. Лікування проходить на сучасному обладнанні з використанням високоточних діагностичних апаратів. Під час всіх лікувальних маніпуляцій наші фахівці використовують якісні препарати та матеріали від перевірених світових виробників. У складі команди лікарні працюють виключно експерти-стоматологи з великим досвідом роботи. Нам довіряють наші пацієнти.
Обирайте стоматологію з розумом та вчасно звертайтеся за допомогою. Всім здоров’я.