Чим All-on-6 відрізняється від класичної імплантації
Ціна від 3 100 грнНезнімне протезування на імплантах – сучасний і найнадійніший метод відновлення зубів навіть у пацієнтів із повною адентією. Але це складна процедура. Для досягнення оптимального результату лікування над кожним випадком працює ціла команда лікарів: стоматолог-терапевт, імплантолог, ортопед. Ще клініка UDC має новітню зуботехнічну лабораторію, що виготовляє протези найвищої якості для естетики та довговічності.
Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо і підберемо для вас зручний час прийому.
All-on-6 – протокол імплантації, що повертає гарну посмішку
All-on-6 (Все-на-шести) – прогресивний протокол імплантації зубів, коли до щелепної кістки вживляють шість титанових штифтів (штучних коренів), після чого фіксують на них незнімний зубний протез. Операція проводиться за індивідуально розробленим шаблоном, що дозволяє врахувати всі анатомічні властивості щелепи.
Принцип роботи: як шість імплантатів підтримують цілий зубний ряд
Два імпланти встановлюються у фронтальній проєкції, а чотири – у бічній. Крайні мають функцію додаткових опор. Їх вживляють в зоні молярів, що дає можливість рівномірно розподілити навантаження на щелепну кістку. Відповідно, жувальна функція відновлюється на 100 %, а протези слугують довше. Для додаткового посилення та стабілізації конструкції може використовуватися спеціальний металевий каркас.
Стоматолог-імплантолог UDC обов’язково розповість, які бувають імпланти зубів, та допоможе підібрати оптимальний варіант, щоби пацієнт отримав бажаний результат відновлення зубного ряду. Для імплантації All-on-6 розробляється хірургічний шаблон за допомогою комп’ютерного моделювання. Це дозволяє зробити протези максимально надійними та естетичними, мінімізувати ризики ускладнень і відторгнення.
Кому підходить метод імплантації All-on-6
Технологія All-on-6 чудово підходить для протезування при повній відсутності зубів і за часткової адентії (втрати декількох зубів підряд). Шість імплантів встановлюються, коли необхідно якнайшвидше відновити зубний ряд чи замінити знімні протези, що не підходять пацієнту за функціональними характеристиками чи естетикою. Вживлення успішно проводиться навіть у складних клінічних випадках, наприклад, коли виявлено резорбцію кістки, втрата зубів відбулася через пародонтит чи треба обійти гайморові пазухи без виконання операції синус-ліфтингу.
Однак метод All-on-6 має протипоказання. Імпланти не встановлюються пацієнтам із захворюваннями ЦНС, декомпенсованим цукровим діабетом (коли рівень цукру в крові високий і нестабільний), системними хворобами, від яких страждає сполучна тканина, патологіями імунної, серцево-судинної чи ендокринної системи.
Що таке класична імплантація
Класичне двоетапне протезування на імплантах – метод, що включає два основних етапи. Спочатку пацієнт проходить діагностику та йому встановлюються імпланти. Для приживлення штучних коренів потрібно 3-6 місяців. За цей час виготовляються постійні незнімні протези, після чого проводиться протезування готовою конструкцією.
Особливості класичної імплантації
Популярність двоетапної імплантації пояснюється прогнозованим результатом. Тканина кістки поступово зрощується з титановим штифтом і тільки після вдалої остеоінтеграції навантажується протезами. Це мінімізує ризики інфікування та відторгнення штучних коренів та дає можливість знизити медикаментозне навантаження. Часто пацієнт не потребує тривалого курсу антибіотиків та протизапальних засобів.
Кому підходить класична методика імплантації
Класичне двоетапне відновлення зубів рекомендоване всім, хто не має протипоказань до вживлення імплантів та хоче зробити постійний незнімний протез. Ця технологія – чудова альтернатива часто незручним і недостатньо естетичним знімним конструкціям. Найкраще метод класичної імплантації підійде пацієнтам, котрі:
- віддають перевагу надійному та перевіреному десятиліттями способу лікування;
- мали складні видалення зубів, коли кісткова тканина була значно травмована;
- бажають, щоб конструкція витримувала великі навантаження (за класичним протоколом протези мають більшу кількість опор);
- не хочуть мостоподібні протези, які встановлюються з обточуванням сусідніх зубів.
Двоетапна методика також дає змогу забезпечувати вищу ймовірність результативного лікування, якщо пацієнт має незбалансоване харчування, ігнорує потребу регулярної та повноцінної гігієни чи палить. Наліт, зубний камінь та шкідливі речовини, що містяться у звичайних та електронних цигарках, негативно впливають на процес остеоінтеграції.
Порівняння All-on-6 та класичної імплантації
All-on-6 – порівняно новий протокол імплантації в стоматології, розроблений компанією Nobel Biocare. Від класичного методу він відрізняється сучаснішими та унікальними технологіями, що дають змогу встановлювати постійний незнімний протез із меншою кількістю опор. Це хороша альтернатива для всіх пацієнтів, котрі прагнуть зменшити вартість лікування, але без втрати якості та довговічності результату.
Кількість імплантатів
У разі вибору технології All-on-6 пацієнтові завжди встановлюються шість дентальних імплантів: два – у фронтальній проєкції вертикально, чотири – у бічних відділах під індивідуально виміряними кутами для досягнення максимальної площі прилягання до кісткової тканини. Так, протези залишаються стабільними з невеликою кількістю опор.
Класична імплантація за тотальної адентії передбачає вживлення від 8 до 12 імплантів, що визначається відповідно до особливостей клінічної картини. Вони встановлюються вертикально, хоча деякі можуть розташовуватися під індивідуально визначеним кутом. Більша кількість опор дає змогу краще розподілити навантаження та знизити ризики розхитування штифтів, особливо, якщо це бюджетні моделі без біоактивного покриття.
Тривалість лікування
Кісткова тканина зрощується зі штучними коренями зубів 2-4 місяці на нижній щелепі та 4-6 місяців – на верхній. Метод імплантації не впливає на терміни. Головні чинники – марка та різновид імплант-системи. Зокрема, щоби прискорити процес остеоінтеграції, багато виробників покращують первинну фіксацію імплантів, роблять їхню поверхню шорсткою та наносять на штифти гідрофільні покриття. Також на тривалість лікування впливає стиль життя (харчування, наявність поганих звичок тощо) і те, наскільки сумлінно пацієнт виконує рекомендації лікаря в післяопераційний період.
Ціна та економічність
Вартість лікування залежить від того, скільки коштує зубний імплант. Можна обрати титанові штифти середньої цінової категорії, наприклад, Osstem, чи віддати перевагу преміальним Straumann. Якщо пацієнт хоче зекономити, стоматолог часто рекомендує імплантацію All-on-6, адже вона передбачає вживлення меншої кількості імплантів.
Інвазивність та складність процедури
Імплантація – інвазивна хірургічна процедура. Вживлення імплантів часто проводиться малотравматично, коли штифт просто вкручується в тканину ясен і кістки за допомогою різьби. Однак у низці клінічних випадків необхідне відшарування ясенного клаптя та подальше накладання швів після інтеграції титанового штифта в щелепу. Інвазивність і складність підвищується, якщо пацієнт потребує нарощування кісткової тканини.
За класичної методики видалення хворих і зруйнованих зубів проводиться заздалегідь. Після екстракції кісткова тканина має стабілізуватися та загоїтися перед вживленням імплантів. Технологія ж All-on-6 дає можливість проводити одномоментну імплантацію, коли штучні корені розміщуються в лунках щойно вирваних зубів. Після цього відразу встановлюються адаптаційні протези, які потім замінюються постійними.
Переваги та недоліки методів
Імплантація All-on-6 допомагає швидше відновити посмішку та знизити вартість терапії. Однак має вищі ризики відторгнення та часто потребує медикаментозної підтримки, аби запобігти інфікуванню тканин у зоні вживлення імпланта.
Класична методика в разі тотальної адентії потребує довшого лікування, зате дає прогнозованіший результат. Протези виходять стабільнішими завдяки більшій кількості опор. Водночас це підвищує вартість відновлення посмішки.
Ключові відмінності All-on-6 і класичної імплантації
Імплантація All-on-6 – сучасна, швидка, доступна для більшої кількості пацієнтів, але має довший перелік протипоказань. Класична двоетапна – надійна, перевірена роками та підходить усім (якщо немає протипоказань до імплантації в принципі). Клініка UDC пропонує консультацію та обстеження для вибору оптимального способу відновлення зубів та послуги талановитих терапевтів, імплантологів, ортопедів для успішної терапії.
Питання-відповідь
Кому підійде All-on-6, а кому класична імплантація?
Імплантація All-on-6 підійде пацієнтам, що прагнуть зменшити вартість лікування без втрати якості та довговічності результату. Це варіант для тих, кому необхідно відновити посмішку в найкоротші терміни, зокрема, коли немає протипоказань до одноетапного чи одномоментного протезування. Класична ж імплантація рекомендується пацієнтам, що прагнуть до максимально прогнозованого результату та мінімальних ризиків.
Яка процедура швидша: All-on-6 чи класична імплантація?
Остеоінтеграція займає однакову кількість часу, незалежно від методу імплантації. Але технологія All-on-6 передбачає можливість виконання одноетапного протезування, якщо немає медичних протипоказань.
Які питання варто обговорити з лікарем перед вибором методу?
Для вибору оптимального методу імплантації необхідно обговорити зі стоматологом стан здоров’я, показання та протипоказання, а також свої очікування щодо результату, тривалості та вартості лікування.
Скільки імплантатів використовується в кожному методі?
All-on-6 – система на 6 імплантах, тоді як класична методика передбачає вживлення від 8 до 12 штучних коренів залежно від особливостей клінічної картини. Також класична імплантація використовується для відновлення одного чи декількох зубів, коли немає потреби робити всю щелепу.
Чи є різниця в кількості візитів до лікаря?
Зазвичай класична імплантації потребує більшої кількості візитів до стоматолога, але все індивідуально.