Видалення зуба під седацією
Ціна від 3 500 грнСедація в стоматології – це сучасний спосіб проведення стоматологічних втручань із максимальним комфортом для пацієнта. Лікування зубів відбувається безболісно, адже анестезіологічні препарати блокують ділянки мозку, що відповідають за тривожність, та притуплюють чутливість. Це дає змогу заспокоїтися та поринути в поверхневий сон, однак водночас пацієнт залишається при тямі та самостійно дихає.
Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо і підберемо для вас зручний час прийому.
Що таке седація в стоматології
Седація (з фр. «заспокоєння») – стан повного фізичного й емоційного розслаблення. По іншому його називають «медикаментозний сон». Коли йдеться про лікування зубів уві сні, то в 99 % випадків мається на увазі саме седація. Однак седативні препарати не дають знеболювального ефекту, тому після них вводиться місцева анестезія – ін’єкція в ділянку, де безпосередньо проводитиметься операція.
Седація в стоматології поділяється на три типи:
- Легка (поверхнева). Пацієнт розслаблений, може контактувати з лікарем. Його координація та реакції трохи знижені.
- Середня. Рефлекси та всі функції залишаються в межах норми. Зберігається реакція на тактильні подразники.
- Глибока. Пацієнт не реагує на звуки, а тільки на сильну стимуляцію. Він дихає самостійно, але інколи уривчасто, без змін у роботі серцево-судинної системи.
Лікування зубів під седацією можна назвати легким варіантом наркозу. Наркоз або загальна анестезія не просто занурює людину в сон, а повністю відключає організм. Через це пацієнт не може самостійно дихати та потребує під’єднання до апарату ШВЛ на час проведення операції. Саме тому загальна анестезія рідко використовується в стоматології. Це може бути атипове видалення зубів під наркозом чи інша складна та тривала операція з високою інвазивністю.
Показання до видалення зуба під седацією
Лікування зубів у сні – пряме показання, якщо стоматологічна процедура провокує сильний страх і призводить до стресового стану зі стрибками артеріального тиску. Це також дієвий метод, коли пацієнт має низький больовий поріг чи підвищений блювотний рефлекс. Ще одне показання – тривалість втручання. Зокрема, рекомендується видалення зубів мудрості під седацією, адже зазвичай операція триває від 40 хв до кількох годин. Медикаментозний сон дає змогу максимально притупити чутливість, щоб цей час пройшов непомітно. Це чудова можливість для пацієнта безболісно вилікувати зуби та бути впевненим, що стоматолог зробить усе якісно, адже працюватиме уважно та без поспіху. Та в складних ситуаціях седативні препарати можуть бути недостатньо дієвими, тому проводиться видалення зубів мудрості під наркозом.
Підготовка до процедури
Наявність показання до екстракції зуба під седацією визначає стоматолог на огляді. Він оцінює обсяг втручання, прогнозує його складність та збирає анамнез, щоб визначити, чи не протипоказаний пацієнту медикаментозний сон. Крім рентгену для візуалізації положення зуба в щелепі, знадобляться ще деякі аналізи. Діагностика дасть змогу мінімізувати можливі побічні ефекти, які мають седативні препарати.
Щоби пройти лікування під седацією пацієнт має зробити аналізи крові (загальний і біохімію), ЕКГ, тести на гепатит та ВІЛ. Якщо в анамнезі є хронічні хвороби, необхідна попередня консультація в профільного лікаря з отриманням його дозволу. Також кожен пацієнт відвідує анестезіолога, який підбирає безпечні седативні препарати, з огляду на клінічну картину. Сам медикаментозний сон не потребує особливої підготовки. Головне, не їсти, не пити каву та міцний чай за 4 години до процедури, а також не вживати алкоголь протягом доби перед втручанням.
Як відбувається видалення зуба під седацією
Видалення зуба мудрості під седацією відбувається в кілька етапів. Спочатку лікар обирає спосіб, яким вводитимуться препарати. Основним методом у стоматології залишається інгаляційний. Щоб ввести пацієнта в медикаментозний сон найчастіше використовується закис азоту, але на вибір завжди впливають індивідуальні показання.
Процедура відбувається в чотири основних етапи:
- Пацієнт сідає в крісло та надягає маску для інгаляції.
- Стоматолог пускає киснево-азотну суміш, уважно контролюючи дозування.
- Вводиться місцева анестезія, щоб операція пройшла абсолютно безболісно.
- Лікар виконує втручання в попередньо визначеному й погодженому обсязі.
Коли процедура закінчена, стоматолог зупиняє подачу закису азоту. Пацієнт виходить із сонного стану поступово. Швидкість залежить від особливостей організму. Інколи людині треба «доспати» 15-20 хвилин, щоби препарати припинили свою дію. Повністю пацієнт приходить до тями через 30-40 хвилин, відчуваючи себе, як після тривалого сну. Коли закінчується седація, наслідки та побічні дії найчастіше проявляються слабкістю, сповільненими реакціями, зниженими рефлексами, дезорієнтацією, сонливістю. Тому медикаментозний сон – це завжди обмеження на керування авто впродовж наступних 10-12 годин.
Переваги видалення зуба під седацією
Багато пацієнтів, що мають показання до видалення зуба (особливо, до атипового), відчувають тривогу та страх. Іноді виникає справжній психологічний бар’єр, подолати який допомагає тільки медикаментозний сон. Це актуально як для дорослих, так і дітей. Процедура відбувається абсолютно безболісно та не залишає неприємних спогадів.
Переваги видалення зубів під седацією:
- Уникнення страху та стресу в пацієнтів із дентофобією.
- Максимальний комфорт і безболісне лікування зубів.
- Точність маніпуляцій, адже стоматолог працює без поспіху.
- Мінімальне медикаментозне навантаження, бо препарати для седації мають щадну дію на організм і не спричиняють тяжкі побічні ефекти.
- Можливість збільшити обсяг втручання, наприклад, щоби провести видалення з моментальною імплантацією.
- Безпека в будь-якому віці, адже консультація анестезіолога обов’язкова.
Якісні седативні препарати та професіоналізм стоматолога – можливість вилікувати зуби безболісно та безпечно. Усе це гарантує клініка UDC.
Седація: протипоказання та обмеження
Можливі побічні ефекти під час седації – нав’язливий кашель за інгаляційного способу введення препарату (зникає після коригування дозування газу), підвищення активності та комунікабельності. Якщо робиться ін’єкція, то часто пацієнт відчуває біль у зоні уколу. Рідко медикаментозний сон спричиняє ейфорію, озноб, головний біль, нудоту, блювання, кашель, тахікардію, підвищення температури, а ще рідше – тимчасову втрату свідомості після припинення дії препарату.
Протипоказання до лікування зубів у медикаментозному сні:
- гепатит;
- епілепсія;
- вагітність;
- туберкульоз;
- вік до 3 років;
- алергія на препарати;
- деякі психічні розлади;
- нещодавно перенесений інфаркт;
- наркотична та алкогольна залежність;
- хвороби дихальних шляхів, що заважають інгаляції;
- серцево-судинні захворювання, зокрема артеріальна гіпертензія.
Загалом же седація – це комфорт, безпека та можливість безболісно вилікувати зуби. Головне – консультація в анестезіолога, проходження діагностики та вибір препарату під індивідуальні показання.
Відновлення після видалення зуба
Після лікування зубів під медикаментозним сном важливо обмежити активність та повноцінно відпочити. Відновлення організму відбувається поступово, особливо, якщо була проведена операція з атипового видалення зуба. Упродовж наступних кількох днів не можна займатися важкою фізичною працею, тренуватися, переохолоджуватися та перегріватися, вживати алкоголь та піддаватися стресу. Хоча екстракція відбувається безболісно, після закінчення дії анестезії з’явиться біль, тому потрібно приймати знеболювальні. Якщо він не зникає, довго тримається температура чи турбують інші ускладнення, необхідна консультація лікаря. Клініка UDC – це завжди своєчасна допомога та турботливий підхід до пацієнтів.
У яких випадках не обійтися без седації під час видалення зуба?
Без седації не обійтися, якщо пацієнт має сильний страх перед процедурою, низький больовий поріг чи підвищений блювотний рефлекс. Крім того, медикаментозний сон – пряме показання за високої складності та значної інвазивності екстракції.
Скільки коштує видалити зуб під седацією?
Вартість залежить від складності випадку, тривалості операції та типу седації. Тому для точного розрахунку потрібна консультація в стоматолога.
Скільки часу триває наркоз під час видалення зуба?
Тривалість дії седативних препаратів складає 1-2 години. Все залежить від дозування та індивідуальної реакції організму на медикаментозний сон.
Який наркоз обрати для видалення зуба?
Щодо типу седації потрібно проконсультуватися зі стоматологом та анестезіологом.
Кому протипоказана процедура седації?
Седація показана всім пацієнтам, хто боїться лікувати зуби, має низький больовий поріг чи високий блювотний рефлекс. Також це розумне рішення, щоб перенести тривалу процедуру видалення зуба безболісно та з максимальним комфортом.