Переваги видалення та лікування зуба під наркозом

Багато людей відкладають лікування зубів через страх болю чи негативний попередній досвід. Однак сучасна анестезія при видаленні зуба чи будь-якій іншій терапевтичній процедурі дає змогу забезпечити комфорт пацієнта, виключити страх, занепокоєння та моральний дискомфорт, запобігти нудоті та блюванню. Препарати для знеболювання з м’яким і нешкідливим впливом допомагають швидко ввести людину в наркоз і знижують ризики побічних дій після пробудження. Крім того, коли пацієнт спокійний, стоматолог може працювати зосередженіше, що підвищує якість лікування.

Лікування Зубів під загальним наркозом у стоматології в Києві

У яких випадках проводиться видалення та лікування зубів під седацією

Терапевтичні процедури чи видалення зубів мудрості під седацією проводяться, якщо в пацієнта виявлена алергія на місцеві анестетики, присутній сильний страх чи навіть паніка в очікуванні будь-яких стоматологічних втручань або підвищена емоційна збудливість не дає змоги спокійно сидіти в кріслі, не заважаючи стоматологу. Також процедури під седацією виконуються в разі вираженого блювотного рефлексу, деяких психічних і неврологічних захворювань. А загальний наркоз часто рекомендують для атипового видалення відразу кількох зубів мудрості зі складною анатомією кореневої системи, адже в цьому випадку тривалість операції складатиме кілька годин.

Седація та наркоз: чи є між ними різниця

Седація (медикаментозний сон) у стоматології – введення спеціальних препаратів, що знижують рівень психоемоційної та фізичної активності пацієнта. Ефект розслаблення досягається зі збереженням або відключенням свідомості залежно від особливості випадку та складності стоматологічних маніпуляцій.

Зазвичай під седацією пацієнт перебуває в стані, схожому на сон, але у свідомості, щоб виконувати вказівки стоматолога за потреби. Проте після закінчення введення препаратів людина доволі швидко повертається до тями, не пам’ятаючи, як проходила стоматологічна процедура. Сучасні седативні засоби не шкодять організму, зокрема дихальній і кровоносній системі, тому лікування зубів під седацією безпечне.

На відміну від терапії чи видалення зуба під загальним наркозом, проведення різних втручань під седацією має кілька важливих переваг:

  • Мінімум протипоказань. Введення седативного дає змогу проводити різні операції у хворих на цукровий діабет, гіпертонію, патології органів дихання.
  • Швидке закінчення дії препаратів. Наркоз потребує більше часу, щоби пацієнт прийшов до тями. У випадку із седацією нормальний стан повертається впродовж 30-40 хвилин після закінчення введення препаратів. У багатьох людей навіть немає тимчасових проблем з орієнтацією, запамороченням чи нудотою.

Наркоз (загальна анестезія) у стоматології – це глибокий медикаментозний сон, коли пацієнт не перебуває у свідомості, відповідно, не відчуває болю та не рухається. До застосування цієї методики часто вдаються в разі потреби атипового видалення зуба мудрості під наркозом. На відміну від лікування під седацією, до якого не потрібно готуватися, загальний наркоз вимагає комплексного обстеження та виконання всіх рекомендацій анестезіолога. Зокрема, за кілька годин не можна їсти та пити.

Загальний наркоз дає більше навантаження на організм, якщо порівнювати із седацією, однак не варто переживати, що він призводить до втрати пам’яті, порушень роботи мозку, серця чи дихальної системи. Якщо препарат і дозування підібрані правильно, в пацієнта не спостерігатиметься тривалого післяопераційного дискомфорту. Видалення зуба мудрості під загальним наркозом проводиться з використанням інгаляційного чи внутрішньовенного методу введення препаратів.

Лікування зубів у сні

Видаляють зуби мудрості чи проводять іншу операцію під наркозом у разі:

  • непереносимості місцевих анестетиків;
  • високої складності та тривалості втручання;
  • складних захворювань у дитини, якщо немає іншого способу лікування;
  • значної травматичності операції (наприклад, якщо зуби мудрості мають глибокі та розгалужені корені);
  • психоемоційної нестабільності із сильним страхом і панікою;
  • сильно вираженого блювотного рефлексу;
  • деяких розладів особистості;

Однак видалення зубів мудрості під наркозом – стоматологічна маніпуляція, яку не можна проводити пацієнтам з анемією, частими епілептичними нападами, хворобами дихальної та серцевого-судинної системи в стані декомпенсації, астмою, діабетом.

Як проходить лікування чи видалення зуба під наркозом

Особливості впливу медикаментів на організм потребують попередньої консультації з лікарем. Спеціаліст індивідуально підбирає препарати та розраховує їхнє дозування, з огляду на вік, вагу, тривалість втручання та інші чинники. Якщо стоматолог має сумніви щодо безпечності лікування під наркозом, він може направити пацієнта до фахівця вузького профілю (кардіолога, невролога тощо) для додаткової діагностики.

Операцію чи іншу процедуру проводять у кілька етапів:

  1. Консультація з анестезіологом та підготовка до наркозу.
  2. Введення індивідуально підібраних препаратів.
  3. Виконання маніпуляцій у запланованому обсязі.
  4. Виведення пацієнта з наркозу.

У клініці Ukrainian Dentist Club є сучасна апаратура, що відстежує показники частоти дихання, пульсу та артеріального тиску. Стан пацієнта впродовж процедури контролює анестезіолог, тому будь-яка терапевтична маніпуляція є безпечною.

Наркоз чи седація: вибір методу анестезії під час видалення зуба мудрості

Видалення зуба мудрості під седацією та загальний наркоз при лікуванні зубів – різні методики знеболення з використанням різних препаратів. Оптимальний варіант у кожному випадку має обирати стоматолог, з огляду на особливості клінічної картини та загальний стан здоров’я пацієнта.

Лікування зубів

Питання-відповідь

Кому не можна лікувати зуби під наркозом?

Протипоказаннями до лікування зубів під наркозом є декомпенсовані захворювання серцево-судинної та дихальної системи, цукровий діабет, часті епілептичні напади, анемія та деякі інші захворювання. Седація має менше обмежень, але також потребує консультації з лікарем на предмет протипоказань.

Чим відрізняється наркоз від седації?

Седація має м’якшу дію на організм, тому пацієнт швидше повертається до звичного стану, а виражений дискомфорт після седативного – одиничні випадки. Під час седації пацієнт зазвичай перебуває у свідомості, тому може виконувати вказівки стоматолога. Під наркозом людина не при тямі, а підготовка до його введення потребує комплексної діагностики, а також відмови від їжі та пиття за кілька годин до процедури.

Чи безпечне видалення зуба під наркозом для здоров’я?

Правильний підбір препарату та дозування, а також контроль із боку анестезіолога за всіма важливими показниками робить процедуру безпечною для здоров’я.