Векторна терапія – це безболісний спосіб ультразвукового лікування хвороб пародонту за допомогою сучасного обладнання. Фахівці використовують інноваційний апарат Vector для ретельного видалення будь-яких відкладень та біоплівки на зубних одиницях. На кінчику приладу є спеціальна гідрооболонка, завдяки якій в ході чищення не піддаються травмуванню тверді та м’які тканини зубів.

Насправді таку методику можна назвати непоганою альтернативою хірургічному втручанню. Під час проведення лікувальної процедури дія ультразвукової хвилі та спеціальної суспензії, а саме гідроксиапатиту кальцію, спрямовується на проблемні зубні одиниці. І це, дійсно, дає гарний результат.

Що таке векторна терапія

Як можна безболісно і ефективно боротися з пародонтитом чи гінгівітом? Коли ми говоримо про векторну терапію, то маємо на увазі найощадніший та сучасний метод чищення зубів. В його основі лежить вплив ультразвуку і спеціальної суспензії гідроксиапатиту кальцію. Таке сполучення сприяє підвищенню результативності очищення зубного кореня. Крім того, під час лікування активно обробляється та промивається пародонтальна кишеня. Це відмінна можливість не тільки позбутися підясенних і над’ясенних відкладень, а також подолати запалення м’яких тканин та ефективно відполірувати поверхню кореня зуба.

Вектор-терапія: що це таке та навіщо потрібна

Процедура векторної терапії проводиться при гінгівіті, пародонтиті, профілактиці відторгнення протезів, а також в ході профілактичних заходів до ряду стоматологічних захворювань.

Причинами для проведення такої процедури є наступні стани:

 • кровоточивість ясен;
 • рухливість зубних рядів;
 • печіння або свербіж ясен;
 • схильність до утворення нальоту на зубах.

Переваги лікування

Вектор-терапія має ряд безумовних плюсів, серед яких слід виділити наступні:

 • безконтактна чистка поверхні зубного кореня;
 • видалення підясенного каменю та бактерій без болю;
 • лікування карієсу на початковій стадії без використання бормашини за допомогою використання абразивної суспензії; 
 • зменшення запалювального процесу завдяки антимікробній дії;
 • використання полірування зубних каменів замість вискоблювання (завдяки такому методу не ушкоджуються м’які тканини, корені зубів та пародонт;
 • швидкість: повноцінна процедура проводиться протягом одного сеансу.

Вектор-терапія: що це таке та навіщо потрібна

Відмінність вектор-апарату від звичайного ультразвукового приладу міститься в тому, що глибина здатності очищення зуба складає максимум ні 5 мм, а може заглиблюватись у глибину до 11 мм. Завдяки різноманітним насадкам апарат працює навіть у важкодоступних місцях та сприяє лікуванню з урахуванням особливостей кожного пацієнта. За допомогою цього сучасного приладу стоматолог може видалити всі непотрібні мікроорганізми та оперативно запустити відновлювальні процеси в пародонті.

Показання до векторної терапії

Коли саме у стоматології застосовують вектор-терапію? Це питання цікавить багатьох пацієнтів, котрі ще не знайомі з цим інноваційним та результативним методом лікування. Тож розповідаємо, коли зазвичай лікарі використовують цей метод лікування:

 • на початковому етапі розвитку пародонтиту;
 • після повного пародонтологічного лікування з метою запобігання появи будь-яких рецидивів;
 • при необхідності більш ефективної чистки зубів та ясен, яка потребує також видалення зубного каменю та біоплівки з емалі;
 • в якості одного з етапів комплексних процедур з метою зниження ризиків відторгнення імплантатів;
 • профілактика під час тривалих протезувальних процедур.

Протипоказання для vector-терапії

Багатьох людей також цікавить, як саме надається послуга. Процедура векторної терапії складається з чотирьох етапів.

 1. Діагностика. Спочатку лікар проводить огляд та визначає стадію розвитку захворювань пародонту. Також фахівець складає план подальшого лікування.
 2. Професійна чистка. Щоб максимально видалити зубні відкладення використовується система чистки зубів Air Flow. За допомогою сучасного обладнання стоматолог має можливість впливати на кожну зубну одиницю спеціальною сумішшю, яка складається з води та абразивних речовин. Такий розчин використовують під тиском, видаляючи зубний наліт та камені, а також сліди від вживання їжі та напоїв з фарбуючими елементами.
 3. Глибока чистка кореня. Векторна терапія дозволяє повноцінно очистити та відполірувати кореневі поверхні. Крім того, спеціальна насадка апарату дозволяє провести ретельну чистку між зубними коренями та яснами, а, відповідно, максимально видалити бактерії та токсини.
 4. Контрольний етап. Для перевірки результативності лікування та поточного стану ясен десь через три місяці необхідно прийти на прийом до свого лікаря. Також щопівроку рекомендовано проходити професійну чистку зубів та підтримуючу терапію.

Додамо, що ця процедура повністю безболісна та не викликає ніякого дискомфорту. До речі, послуга займає максимум дві години.

Результати застосування векторної терапії

Використання такої сучасної технології показує відмінні результати в процесі лікування пародонтозу. Зокрема, наступні:

 • завдяки повноцінному чищенню зупиняється оголення шийки зуба; 
 • зменшується глибина пародонтальних кишень;
 • спадає набряклість;
 • припиняється кровотеча з ясен;
 • зникає больовий синдром та неприємний запах з рота.

Після проведення цієї процедури лікар надає рекомендації пацієнтові щодо правильного догляду за ротовою порожниною, щоб закріпити досягнутий результат та уникнути повторних захворювань пародонту.

Вектор-терапія: що це таке та навіщо потрібна

Лікування в клініці Ukrainian Dentist Club – це свідомий вибір киян!

Стоматологічна клініка UDC в самому центрі Києва пропонує своїм пацієнтам високоякісні послуги за адекватними та прозорими цінами. Тут працює команда професійних лікарів з великим практичним досвідом за різними напрямками роботи. Вони готові прийти на допомогу у будь-який момент. Записуйтесь на безкоштовну діагностику до наших лікарів прямо зараз за телефоном 068 123 00 40 або заповнюйте форму онлайн.