Відновлення цілісності зубного ряду за допомогою імплантації — це високорезультативна методика, яка привертає все більше уваги серед широкого кола пацієнтів. І абсолютна більшість з них, напевно, гуглили «скільки коштують імпланти зубів», бо вартість процедури — це саме той фактор, який найбільше хвилює цільову аудиторію. І часто — відлякує пацієнтів. Але чи правильно шукати відповідь на це питання саме з такого джерела? Наскільки коректною буде цифра, яку ви побачите в рекламі стоматологічних клінік? І які ж фактори впливають на остаточний цінник? Давайте розберемось разом!

В чому проблема формування ціни на імплантацію зубів?

Спойлер: ніхто не може сказати, скільки коштують імпланти, без повної діагностики стану ротової порожнини пацієнта. І ця ціна буде справедливою лише для цього конкретного випадку. А вже інший пацієнт має бути готовим до зовсім іншої кінцевої вартості відновлення зуба — у відповідності до його клінічної ситуації. І це зовсім не тому, що стоматологам ліньки розписати прайс на послуги, бо вони «ціни собі не складуть». І не тому, що клініки намагаються заробити на своїх пацієнтах усі можливі гроші. А виключно тому, що у кожної людини унікальний стан ротової порожнини. А отже — і стоматологічні проблеми. І, відповідно, методики вирішення цих стоматологічних проблем.

В чому проблема формування ціни на імплантацію зубів?

 

Бачити «неозброєним оком», що саме потрібно для вживлення штучного зуба, наші імплантологи ще не навчилися. Саме тому їм на допомогу приходять різні методи дослідження. На основі комп’ютерної томографії лікарі роблять висновки щодо оптимального алгоритму проведення імплантації. А також визначають, які саме процедури, окрім основних етапів, мають бути проведені у даному конкретному випадку. Все це і є ціноутворюючими факторами.

Ще один важливий момент: слід розуміти, що ціна імплантату не дорівнює вартості імплантації, тому що процес вживлення штучного зуба передбачає ще багато додаткових маніпуляцій.

Чинники, які впливають на вартість імплантації

Давайте проговоримо, які ж фактори мають вплив на утворення ціни для такого стоматологічного втручання, як імплантація зубів.

Особливості ротової порожнини

Оскільки всі ми — різні, то і наші організми мають свої індивідуальні особливості. Ротова порожнина — не виключення. Зважаючи на анатомічну форму, положення і розміри зубів, які потребують відновлення, а також зважаючи на загальний стан кісток щелепи, ясен і навіть здоров’я інших зубних одиниць — все це може вимагати від стоматолога додаткових маніпуляцій. Які також мають свою вартість.

Консультація та формування плану лікування

Щоб розібратися в проблемі та оцінити стан ротової порожнини, лікар обов’язково проводить попередній огляд та консультацію. На основі зібраного анамнезу складається і план подальших дій, тобто — план лікування (додаткові обстеження, чистка, лікування зубів тощо).

 

Чинники, які впливають на вартість імплантації

Консультація не зобов’язує пацієнта негайно продовжувати лікування саме в цьому кабінеті, і може стати лише першою ланкою у виборі клініки та фахівця для проведення імплантування. Адже завжди цікаво почути та співставити думки різних лікарів.

З іншої сторони, на первинну консультацію, в разі проведення подальшого лікування, клініки можуть зробити хорошу знижку або провести її безкоштовно.

Комп’ютерна томографія (КТ-знімок) та її важливість

Комп’ютерна томографія — це тривимірний знімок щелепи, у різних проекціях та з різних сторін. Таке дослідження дає змогу ретельно вивчити особливості будови щелеп, розташування гайморових пазух та нервових закінчень, визначити стан та кількість кісткової тканини, виявити якісь порушення чи патології розвитку. На підставі всієї цієї інформації і складається протокол імплантації.

Вартість імпланта зуба: вплив бренду та способу імплантації

В інтернеті можна побачити рекламу на кшталт «зубний імплант за 3000 грн!». І коли люди приходять до стоматології і чують цифру, набагато більшу, за ту, що була вказана в такій рекламі, в них виникає відчуття, що їх дурять. В певному роді — це правда. Собівартість імпланту — вища за вказану в подібних оголошеннях. А собівартість якісного, сертифікованого імпланту від надійного світового бренду з високими показниками приживлення — в рази вища! І це — нормальна практика, адже для виготовлення такої високоякісної продукції використовуються сучасні матеріали, інноваційні розробки та технології, отримані в результаті кропітких досліджень тощо.

До речі, не соромтесь попросити лікаря показати вам сертифікат на імплантанти. Якщо це дійсно брендові продукція, то має бути і відповідний документ, який це підтверджує.

Вартість імпланта зуба: вплив бренду та способу імплантації

 

Найбільшою популярністю у стоматологічних клініках користуються такі виробники, як MegaGen, Straumann, Bauer’s Implants, Nobel Biocare, Osstem та багато інших. Гарна репутація у компаній зі Швеції, Ізраїлю, США. Німеччини та інших країн. Можна обрати як бюджетні варіанти, так і продукцію преміум-сегменту.

Двоетапна імплантація vs одноетапна

Процес імплантації може проводитися двома способами:

  • одноетапна імплантація передбачає, що всі потрібні маніпуляцію будуть проводитися в один прийом. Спершу пацієнту видалять зуб, потім вставлять імплант, а вже на нього одразу встановлять коронку;
  • двоетапна імплантація — більш поширений спосіб, за якого між усіма етапами проведення процедури проходить певний проміжок часу. Наприклад, відводиться час на остеоінтеграцію, потім встановлюється формувач ясен, абатмент і вже наостанок — встановлюється коронка, виготовлена за відбитками у лабораторних умовах. Також можливий варіант, що перед встановленням імпланту потрібно буде наростити кісткову тканину.

Визначити спосіб проведення стоматологічного втручання може тільки лікар і тільки після ретельного діагностування стану ротової порожнини пацієнта.

Видалення зубів і його вплив на вартість

Якщо перед встановленням імплантату потрібно видалити зуб, то вартість цієї процедури теж треба вписувати в прайс наданих послуг. Видаляють сильно зруйновані, рухливі зубні одиниці, або ті, що заважають встановленню імпланта.

Якщо мова йде про ускладнене видалення (атипове), то і його вартість буде вищою за звичайну процедуру.

Створення хірургічного шаблону і його роль

Для визначення більш точних параметрів імплантації (глибина чи кут нахилу імпланту), лікар може призначити виготовлення хірургічного шаблону. Це така полімерна конструкція, виготовлена за індивідуальними відбитками за допомогою комп’ютерного моделювання та планування.

Виготовлення такого шаблону дозволяє виконати встановлення імпланту з найбільшою точністю та спрогнозувати результат проведення цієї процедури. Як наслідок, час остеоінтеграції значно скорочується, також виключається вірогідність допущення помилки чи виникнення ускладнень.

Анестезія та її вплив на вартість

Усі стоматологічні втручання, і імплантація теж, проводяться під дією анестезії. А деяким пацієнтам для проведення складних та трудомістких хірургічних втручань може бути рекомендований навіть медикаментозний сон.

На вибір препарату для анестезії впливають тільки індивідуальні особливості організму пацієнта — переносимість, вірогідність розвитку алергічних реакцій тощо.

Відповідно, у різних препаратів різною є і ціна.

Установка формувача ясен та варіанти цього етапу

Після приживлення імпланту, лікар встановлює тимчасовий формувач ясен — такий гвинтоподібний елемент з циліндричною верхньою частиною, що відповідає розмірам майбутньої коронки. Цей етап потрібен для формування відповідного контуру ясен під штучний зуб і триватиме він, залежно від особливостей організму, від 10 до 20 днів.

Установка формувача ясен та варіанти цього етапу

 

Якщо ж пацієнт відмовиться від встановлення цього формувача, то результат імплантування може виглядати неприродно. Формувач ясен допомагає сформувати так званий навколо зубний валик, який додає протезу максимальної схожості з природним зубом. Це особливо важливо при відновленні зубів у зоні усмішки.

Кількість ортопедичних етапів

Ортопедичний або завершальний етап передбачає встановлення заздалегідь виготовлених коронок. Ще на попередніх етапах лікар отримує відбитки майбутніх коронок, обговорює з пацієнтом їх матеріал, підбирає відтінок, максимально наближений до кольору зубної емалі. Після зняття формувача ясен коронка встановлюється на імплант (точніше, на вкручений в імплант абатмент з відповідним з’єднанням).

В залежності від вибору матеріалу коронок чи потребі у встановленні різних ортопедичних конфігурацій (це може бути міст на імпланти чи протезування щелепи All-on-4/6) кількість таких етапів може змінюватися. А отже, збільшуватиметься і кінцева вартість усієї процедури.

Додаткові етапи і вартість професійної чистки зубів

Також можуть знадобитися додаткові етапи, без яких імплантація буде менш результативною або і зовсім невдалою. До таких допоміжних процедур відносять:

  • професійна чистка зубів від м’якого нальоту та зубного каменю — це допомагає зменшити ризик розвитку запальних процесів та інфікування місця встановлення імпланту;
  • терапевтичне лікування ротової порожнини — це також запорука швидшого приживлення штучного кореня, оскільки гарантує мінімізацію виникнення джерел інфекції у ротовій порожнині;
  • ортодонтичне лікування проводиться у випадку зміщення зубних одиниць — за потреби, лікар може призначити встановлення брекетів чи елайнерів для «повернення» зубів на свої місця
  • синус-ліфтинг або нарощування кісткової тканини — особливо актуально для вживлення імпланту на верхній щелепі або якщо втрата зуба відбулась досить давно, а кістка під цим місцем встигла значно витончитися.

Ці додаткові етапи проводяться лише у випадках крайньої необхідності — жоден кваліфікований фахівець не стане проводити щось з вище наведеного списку, просто так, «аби було».

До речі, рекомендується проводити професійну чистка зубів від нальоту з певною періодичністю — раз на 6-12 місяців.

Замість висновків

Як ви самі бачите, процес імплантації — це складна та багатоетапна процедура, перебіг якої залежить від багатьох факторів. Щоб досягти ідеального результату і отримати дійсно відновлену, красиву та здорову усмішку — довіртесь професіоналам. Сучасній, надійній стоматологічній клініці з кваліфікованими спеціалістами, відповідним оснащенням та бездоганною репутацією. Наприклад, нам — клініці Ukrainian Dentist Club.

процес імплантації

Не слід боятися вартості імплантації — адже це внесок у перспективу, у ваше здоров’я та навіть імідж. Тим більше, співпрацюючи з нашою клінікою, можна розраховувати на індивідуальний підхід до вирішення ваших проблем з ротовою порожниною, оптимальний результат та унікальні цінові пропозиції (знижки, акції, бонуси).