Що таке ультразвукове чищення зубів

Кожна людина розуміє, що збереження здорової усмішки напряму залежить від гігієни ротової порожнини. Проте, на жаль, самостійний догляд за станом зубів не здатний в повній мірі очищати всі важкодоступні закутки, боротися з твердим нальотом та зберігати білосніжний колір емалі. Для цього необхідно раз на півроку проводити професійну чистку зубів. Найбезпечніший та не травматичний спосіб — скейлінг.

У багатьох людей виникає питання, чому утворюються зубні камені навіть тоді, коли людина регулярно чистить зуби. Насправді, це обумовлено цілим рядом причин. Серед них можна виділити наступні: неправильне чищення зубів, проблеми з прикусом, наявність пломб та інших ортодонтичних конструкцій. Процедура ультразвукової чистки допомагає у боротьбі з твердим зубним нальотом та каменем. Головні складові цієї технології — вода та ультразвукові вібрації особливого медичного стрижня, так званого скейлера. На кінчику цього апарата формуються мікрохвилі, які направляються безпосередньо на зуби для видалення всіх небажаних частинок з поверхні. 

Ультразвукова чистка зубів: що це таке та як проводиться процедура

Такий вид чистки рекомендують пацієнтам у тих випадках, коли механічний та хімічний впливи не можуть впоратися в обсягом відкладень чи, навпаки, здатні пошкодити емаль.

Показання до ультразвукового чищення зубів

Відповідна послуга рекомендована пацієнтам з метою профілактики наступних захворювань:

 • карієс;
 • гінгівіт;
 • пародонтоз/пародонтит.

Як роблять ультразвукову чистку зубів?

Хід проведення процедури, а саме, перебіг робіт та тривалість процесу, визначає лікар під час проведення огляду та попередньої консультації. Для цього використовується спеціальне діагностичне обладнання для вичислення «індикатора нальоту». Цей крок необхідний, так як відкладення можуть бути явними, тобто знаходитися у видимій зоні, так і неявними. Під неявними маються на увазі ті, що знаходяться в кишенях під яснами. Такі шкідливі відкладення можна виявити лише за допомогою рентгенівського знімка.

Ультразвукова чистка зубів: що це таке та як проводиться процедура

Ультразвукова чистка зубів проходить у декілька етапів:

 1. Спочатку лікар чистить видимі зони у місцях, де накопичилися відкладення.
 2. Після цього стоматолог переходить до процесу видалення каменю на межі емалі та ясен.
 3. Далі проводиться чистка ясенних кишень. Це ті самі відкладення, які складно побачити без попереднього діагностування.
 4. Наступний крок — шліфування та полірування. З поверхні зубів усуваються шорсткості, які утворились в результаті відкладень. Після цього емалі надається гладкість для того, щоб надалі наліту було складніше накопичуватися в проблемних місцях.
 5. Останній етап полягає у зміцненні зубної емалі за допомогою препаратів, які містять фтор.

Зазначимо, що така процедура займає близько 10-20 хвилин. Іншими словами, це дійсно швидка та ефективна стоматологічна процедура, яка дозволяє зберегти здоров’я зубам та ротовій порожнині в цілому.

Чищення зубів ультразвуком: боляче чи ні

Насправді, розмови про біль під час проведення процедури ультразвукової чистки — це банальний міф. Майже у всіх випадках процес професійної чистки проходить для пацієнтів повністю безпечно, комфортно та безболісно. Лише у поодиноких ситуаціях стоматолог може застосувати місцеву анестезію. Це пов’язано з надчутливістю зубної емали. Також легкі відчуття болю можуть виникати під час обробки ясеневих кишень, проте це триває лише кілька секунд.

Зрозуміло, що кожна людина має свій больовий поріг. Під час лікування всі ці фактори стоматолог має врахувати. Саме для цього і проводиться попередній огляд та консультація.

Крім того, в нашій клініці чистка проводиться на сучасному апараті NSK Varios Combi Pro, на якому ми можемо регулювати потужність ультразвуку, щоб зробити максимально процедуру комфортною.

Переваги та недоліки ультразвукового чищення зубів

Техника ультразвукової чистки має ряд переваг, серед яких можна виділити основні:

 1. Швидкість. Надання послуги займає від 10 до 20 хвилин та не потребує ніякої попередньої підготовки від пацієнта.
 2. Комфорт. Процедура проходить майже без болю та дискомфорту, а у разі потреби лікарем застосовується місцева анестезія.
 3. Ефективність. Апарат показує відмінні результати при видаленні великих твердих відкладень на поверхні зубів.
 4. Якість. Ультразвуковий прилад спроможний працювати навіть у таких важкодоступних місцях, як ясенні кишені.
 5. Безпека. Під час проведення чистки методом ультразвуку виключені ушкодження твердих та м’яких тканин.
 6. Профілактика. Регулярне проведення такої чистки (раз на півроку) — це дієва запобіглива процедура, яка в рази нівелює появу карієсу та інших стоматологічних захворювань.
 7. Доступна ціна. Вартість всіх послуг, які пропонує стоматологічна клініка UDC своїм відвідувачам, повністю прозора, справедлива та конкурентна.  

Ультразвукова чистка зубів: що це таке та як проводиться процедура

Що стосується недоліків, то зазначимо лише одне протипоказання — наявність у пацієнта кардіостимулятора старого покоління. 

Наслідки несвоєчасного видалення зубного каменю

Як думаєте, що буде, якщо не чистити зубний камінь? Ми вам розповімо.

 • Через 12 годин мікроби, які є в нальоті, розпочинають свою руйнівну дію на зубну емаль.
 • Якщо декілька днів не чистити зуби, то наліт почне ущільнюватися та «укріплювати» свої позиції.
 • Далі — бактерії починають виробляти кислоту, яка негативно впливатиме на емаль зубів та сприятиме розвитку карієсу.

UDC: оптимальний вибір для професійної ультразвукової чистки зубів

Довіряйте догляд за своїми зубами справжнім професіоналам. Лікарі київської стоматології Ukrainian Dentist Club — це фахівці своєї справи з великим практичним досвідом. Лікування проводиться на сучасному діагностичному та лікувальному обладнанні. Під час всіх процедур без виключення наші стоматологи використовують високоякісні матеріали та медичні препарати від перевірених світових виробників. 

Довіряйте експертам стоматології. Записуйтесь на прийом прямо зараз по телефонами 068 123 00 40 та 0 800 33 97 27, або заповнюйте онлайн-форму. Консультації в клініці UDC проводяться безкоштовно для всіх бажаючих. Додамо, що цінова політика стоматології більш ніж толерантна. Тож, не зволікайте. Потурбуйтесь про стан своїх зубів своєчасно. Ваша усмішка гідна того, що сяяти кожного дня!