Багатьох людей цікавить питання, чи можна виправити прикус та вирівняти зуби у сталому віці. Ясна річ, що це краще робити якомога раніше, проте ніколи не пізно. Допоможуть у цьому трейнери. Це сучасний, інноваційний та доступний метод, який застосовують у дитячому та дорослому віці.

Що таке трейнери?

Трейнери – сучасна методика, котру використовують для виправлення аномалій прикусу та вирівнювання зубних рядів. Якщо говорити за тип стоматологічних конструкцій, то мова йде за поліуретанову ортодонтичну капу на зуби, яка має еластичні властивості. Завдяки цьому вони швидко адаптуються майже до всіх особливостей щелепи та не викликають дискомфорту під час використання. Носити таку конструкцію, яку ще називають силіконовим тренажером, треба одну-дві години вдень та вночі.

Трейнери для зубів: що це таке, принцип роботи та види трейнерів

Переваги ортодонтичних трейнерів для зубів

У більшості випадків відгуки стосовно такої технології гарні, як для дітей, так і для дорослих. Цей вид лікування став популярним завдяки наступним перевагам:

Крім своєї основної функції трейнери також використовують для усунення першопричини, яка викликає патології.

Серед переваг такого лікування також слід зазначити наступні:

  • допомога в знятті надлишкового тиску щелепно-лицьових м’язів на зуби;
  • можливість за допомогою трейнерів наново «навчити» пацієнта правильно дихати носом та коректно розташовувати язик;
  • для дітей – це можливість позбутися таких шкідливих звичок, як смоктання пальців та іншого;
  • також це гарна можливість виправлення дефектів дикції.

Показання до застосування трейнерів

Для чого саме потрібні такі ортодонтичні конструкції?

1. Виправлення різноманітних типів патологій прикусу, а саме:

  • мезіальний і дистальний прикус (коли виступає нижня чи верхня щелепа вперед);
  • відкритий прикус (коли не замикаються бічні чи передні зуби);
  • глибокий прикус (у разі, коли верхні різці сильно перекривають нижні).

2. Скупченість зубів.

3. Патології, пов’язані з ковтанням та жуванням, а також звички дихати не носом, а ротом.

4. Також трейнери використовують, коли немає можливості встановити брекети через наявність алергії до матеріалів, з яких виготовляють брекет-системи. 

Серед протипоказань до застосування ортодонтичних зубних трейнерів слід зазначити наступні фактори:

  • перехресний прикус чи складні аномалії в ньому;
  • психічні проблеми.

Види трейнерів для зубів

Зубні трейнери можуть виступати не тільки основним методом лікування. Досить часто такі конструкції використовують в якості додаткової терапії, щоб закріпити позитивні результати виправлення прикусу після зняття брекетів.

При класифікації дані ортодонтичні вироби розрізняють за призначенням та жорсткістю конструкції.

  1. Початкові трейнери для зубів. Їх роблять з м’якого силікону, тому вони мінімально тиснуть на зуби. Лікар призначає їх на початковому етапі корекції. Курс лікування – від 6 до 8 місяців.
  2. Завершальні трейнери виготовляються з дещо щільнішого силікону та вони  більше тиснуть на зуби. Їх використовують, щоб усунути головну причину патологій та вирівняти зубні ряди. Як правило, термін їх носіння складає також 6-8 місяців, проте тут все залежить від індивідуальних особливостей пацієнта.
  3. Ретенційні конструкції, або, як їх ще називають, ретейнери. Вони допомагають закріпити досягнуті результати носіння брекет-систем та запобігти появі будь-яких рецидивів. 

Крім того, ортодонтичні трейнери для зубів бувають дитячими та дорослими, а також можуть бути різних моделей.

Трейнери для зубів: що це таке, принцип роботи та види трейнерів

Правильний догляд за трейнерами для зубів

Насправді за такими знімними конструкціями дуже легко доглядати. Для успішного лікувального процесу достатньо просто дотримуватися декількох стандартних правил під час їх використання.

  1. Після кожного використання апарат необхідно промити під теплою водою (не можна це робити холодною чи занадто гарячою рідиною), а потім треба помістити трейнери у спеціальний контейнер для безпечного зберігання.
  2. Періодично необхідно чистити свій ортодонтичний виріб за допомогою зубної щітки.
  3. Важливо дотримуватися щоденного графіку носіння трейнерів та не пропускати жодного разу.
  4. Дбайте про свої зубні трейнери: не кидайте, уникайте будь-яких механічних подразнень. Якщо виріб все ж таки був пошкоджений, то віднесіть відразу його своєму ортодонту. Він грамотно усуне наявні пошкодження.
  5. Раз на один-два місяця слід відвідувати стоматолога, щоб той проводив огляд та у разі необхідності коригував процес лікування.
  6. Також, ще один важливий момент – під час безпосереднього носіння трейнерів не можна: 
  • розмовляти, 
  • відкривати рота, 
  • намагатися виштовхнути пристрій язиком;
  • кусати чи жувати конструкцію;
  • дихати ротом.

Трейнери для зубів: що це таке, принцип роботи та види трейнерів

Ukrainian Dentist Club: доступне та якісне лікування зубів у центрі столиці

Маєте будь-які проблеми із зубами, прикусом чи щось ще? Рекомендуємо записатися на прийом до наших лікарів. До речі, отримати безкоштовну консультацію стоматолога може кожен пацієнт. Записатися можна за телефоном 068 123 00 40, або заповнюйте онлайн-форму прямо на сайті.

Стоматологічна клініка UDC в Києві – це команда високопрофесійних фахівців з великим досвідом у проведенні лікувальних процедур будь-якої складності та напряму. Всі лікувальні та діагностичні послуги проводяться на високоточному обладнанні, використовуються якісні матеріали та препарати від надійних світових виробників. 

Пам’ятайте, не можна відкладати здоров’я своїх зубів «до кращих часів». Чим далі, тим довшим та дорожчим буде процес лікування. Тож, якщо, у вас є наявна проблема, то її необхідно вирішувати одразу. Наші лікарі завжди готові прийти вам на допомогу. До зустрічі у нашій клініці.