Тимчасова пломба: що це таке та навіщо потрібна
Тимчасова пломба – це проміжний, але у деяких випадках необхідний етап лікування, який дозволяє лікарю вирішити ряд невідкладних стоматологічних проблем. Так, це можливість фахівцю ліквідувати сильне запалення, забезпечити тканинам зуба захист від попадання бактерій та мікробів, а також убезпечити зубну одиницю від видалення нерва, чи, навпаки, підготувати зуб до видалення пульпи.
Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо і підберемо для вас зручний час прийому.
Тимчасову пломбу встановлюють у разі необхідності складного двоетапного лікування. На цьому етапі стоматолог має можливість контролювати стан пацієнта та відслідковувати хід процесу заживлення.
Що таке тимчасова пломба
Далеко не завжди лікар може відразу встановити постійну пломбу. І на те є багато причин: наявність запальних процесів, невпевненість у подальшій «поведінці» нервів, якщо їх вдалося зберегти, тощо.
Лікування в стоматологічній клініці UDC – це гарантія встановлення тимчасової пломби по доступній ціні.
Види та типи тимчасових пломб, матеріали виготовлення
Насправді, тимчасові пломби класифікуються досить складно. Все залежить від цілей, які планує досягти стоматолог. Призначення таких пломб відрізняється відповідно до термінів носіння. Також розрізняють і матеріали для пломбування. Так, для цього виду пломбування лікар може використовувати наступні матеріали:
- штучний дентин (цей матеріал використовують для нарощування тканин, яких бракує ураженому зубу);
- полімерні матеріали;
- цементи, в складі яких є спеціальні елементи.
Властивості матеріалів, які використовують для тимчасових пломб
Навіть під час проміжних етапів лікування фахівці використовують якісні та перевірені матеріали та медичні препарати. Так, пломби, які ставлять лише на час лікувального процесу, мають свої особливості. Проте їх складові завжди мають спільні властивості, серед яких можна виділити наступні:
- Гіпоалергенність. Це дозволяє уникнути будь-яких алергічних проявів, котрі можуть призвести до подальших ускладнень.
- Легкість в маніпуляціях після видалення тимчасової пломби. Ми говоримо про проміжний етап в лікуванні, де пломбу на деякий нетривалий час встановлюють на запалені тканини. Саме тому можливість подальшого проведення всіх необхідних процедур швидко та акуратно – це важливий фактор.
- Відсутність будь-яких взаємодій з ліками. Під час лікувального процесу необхідно виключити всі можливі побічні реакції.
- Герметичність, яка забезпечує щільний захист та не допускає проникнення до проблемної зони бактерій, слини та інших подразників.
- Швидке затвердіння пломбувального матеріалу.
- Достатній рівень міцності. Це необхідно, щоб забезпечити захист ураженої зони, незважаючи на нетривалий час носіння такої пломби.
При підборі матеріалів для таких пломб лікар враховує ряд факторів, серед яких основними є наступні:
- Якщо тканини зуба сильно уражені карієсом, то в цьому випадку зберегти нерви вкрай складно. Проте, якщо шанс є, то стоматолог обов’язково спробує це зробити. Завдяки встановленню тимчасової пломби це й можна вияснити, чи буде з нею пацієнт відчувати біль чи ні.
- При наявності кісти чи сильного запалення таке пломбування застосовують з метою лікування. Так, лікар під пломбу кладе необхідні ліки, які допомагають усунути запалення та підготувати канали для лікування.
- У будь-яких найскладніших ситуаціях лікар робить все можливе, щоб врятувати пацієнтові зуб. Навіть, якщо зуб майже повністю зруйнований, проте карієс ще не встиг зачепити корінь, залишається можливість встановлення культової вкладки для подальшого протезування. У цьому випадку треба ретельно почистити та вилікувати зубні канали, щоб повністю нівелювати розвиток карієсу в подальшому.
Як ставлять тимчасову пломбу
Не слід вважати, що якщо мова йде про тимчасове пломбування, то це не важливо. Це зовсім не так. Насправді, ця процедура досить складна та багатоетапна.
- Спочатку видаляється каріозна тканина. Це, як правило, робиться механічним шляхом з використанням сучасного обладнання.
- Наступний етап – антисептична обробка проблемної зони. Це необхідно для забезпечення стерильного середовища, щоб повністю виключити появу будь-яких бактерій.
- Далі стоматолог додає до ураженої порожнини необхідні ліки. Які саме – вирішує сам лікар. Все залежить від поставлених цілей (необхідність наростити дентин або усунути запалення).
- Останній крок – пломбування. Так, за допомогою пломбувального матеріалу лікар «утрамбовує» лікарські препарати та ізолює їх від впливу навколишніх факторів.
Коли час використання тимчасового пломбування спливає, стоматолог замінює пломбу на постійну. Ця процедура проходить безболісно та комфортно для пацієнта.
Скільки тримається тимчасова пломба: термін служби
Що стосується терміну використання тимчасової пломби, то це вирішує лікар в кожному випадку окремо. Крім того, пацієнту слід врахувати деякі стандартні рекомендації:
- По-перше, треба уточнити, скільки часу не можна їсти після встановлення пломби. Як правило, цей термін складає мінімум дві години.
- По-друге, під цей час необхідно виключити з раціону занадто тверду їжу (горіхи, тверде м’ясо та інше).
- По-третє, зуби не можна чистити жорсткою щіткою.
Лікар призначить час наступного відвідування для видалення тимчасового пломбування та встановлення постійної пломби, або ж коронки. Проте зазначимо, що у деяких випадках пацієнту слід звернутися до лікаря і раніше. Причини для цього – наступні:
- Через наявність сильного болю. Він може виникнути через поширення запалення або залишки інфекції, ліки чи індивідуальні реакції.
- У разі розширення пломби. Така ситуація може трапитися через вину самих пацієнтів.
Термін служби тимчасової пломби напряму залежить від дотримання пацієнтом рекомендацій, а також від професіоналізму стоматолога.
Якісні послуги та доступна ціна: кияни обирають лікування в стоматології Ukrainian Dentist Club
Жителі та гості столиці бажають отримувати якісне стоматологічне обслуговування не «за всі гроші світу». Стоматологічна клініка UDC, яка розташована у самому центрі Києва, пропонує своїм пацієнтам високоякісні послуги та результативне лікування за доступними та прозорими цінами. Тут завжди напоготові професійна команда лікарів з великим практичним досвідом роботи. Клініка повністю забезпечена сучасним високоточним обладнанням, а під час лікування використовуються оригінальні медичні препарати від світових виробників.
Відчуваєте зубний біль? Записуйтесь на прийом до лікаря. Знаєте про наявність проблем з зубами? Записуйтесь, не відкладайте. Навіть, якщо впевнені, що все гаразд, раз на півроку обов’язково ходіть на профілактичний огляд, щоб своєчасно виявити проблеми та нівелювати всі загрози. Бережіть себе та нехай ваша усмішка сяє здоров’ям.