Складне видалення зубів у Києві в клініці UDC
Ціна від 1 800 грнВидалення зуба – хірургічне втручання, що найчастіше проводиться в стоматологічній практиці. Маніпуляції мають свої ризики та потребу в реабілітаційному періоді. Тому успіх операції залежить не тільки від досвідченості стоматолога-хірурга, а й ретельності пацієнта у виконанні післяопераційних рекомендацій. А особливої уваги від обох сторін потребує складне видалення зуба, зокрема, зубів мудрості.
Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо і підберемо для вас зручний час прийому.
Що таке складне видалення зубів
Ускладнення під час видалення зубів спричиняють різні анатомічні особливості щелепи та зубного ряду, атипова форма, розмір чи положення зуба, проведені раніше терапевтичні втручання, глибоке залягання та розгалуження зубних коренів. Складне видалення – це екстракція зуба мудрості та довготривалі маніпуляції, що потребують додаткових інструментів, крім щипців, елеватора чи періотома. Також це видалення лікованих раніше одиниць та тимчасових молярів зі сформованим коренем.
Складне видалення зуба призначають, коли діагностовано:
- зрощення кореня з кістковою тканиною щелепи (заріс корінь зуба);
- неправильне положення чи значне руйнування зуба мудрості;
- деструкцію чи відгалуження кореня зуба;
- ретенцію (часткове прорізування) зуба;
- велику кісту, абсцес, свищ.
Також під визначення «складне видалення зуба» підпадають усі випадки, коли треба провести екстракцію моляра з 2-3 коренями. Втручання проводиться в декілька етапів. Спочатку лікар обережно відокремлює ясна від зуба, щоб не пошкодити тканини. Далі накладає, змикає та фіксує щипці. Потім розхитує одиницю, витягає її з альвеоли та обробляє лунку. Якщо ж до зуба немає вільного доступу, проведення операції буде схожим на складне видалення кіст та абсцесів. Маніпуляції потребуватимуть більше часу та розсічення м’яких тканин із накладанням швів після завершення лікування.
Чинники, що відрізняють складне видалення зуба від простого:
- використання сильнодійних препаратів для анестезії;
- багатоетапність та тривалість приблизно 1 годину (або й більше);
- приймання протизапальних засобів, щоб уникнути запалення після процедури;
- можливість видалення кореня зуба зі складною і розгалуженою анатомією;
- застосування додаткових інструментів, щоб відшаровувати й розтинати ясна;
- накладання швів, адже складне видалення зуба потребує глибоких надрізів.
Після екстракції сильно зруйнованої чи одиниці з патологічною анатомією, а також видалення зуба мудрості реабілітація триває довше – від 7-10 днів до кількох тижнів. Під час цього періоду потрібно ретельно виконувати призначення стоматолога. Від правильного догляду залежить швидкість одужання та мінімізація ризиків інфікування та запалення. Зазвичай складне видалення зуба потребує курсу антибіотиків.
Потенційні ускладнення та наслідки після складного видалення зубів
Складне видалення зуба – повноцінне хірургічне втручання, пов’язане із порушенням цілісності тканин. Від майстерності стоматолога-хірурга та правильності виконання операції залежить збереження структури щелепної кістки. Це необхідно, щоби пацієнт міг розпочати маніпуляції зі встановлення імпланта та штучного зуба.
Складне видалення зуба завжди пов’язане з тривалим загоюванням. Зокрема, після видалення зуба мудрості наслідки у вигляді доволі сильного болю спостерігаються впродовж 3 днів і поступово зникають через 7-10 діб. Тому перших кілька днів треба приймати знеболювальні медикаменти за рецептом стоматолога для полегшення стану. Також у нормі спостерігається набряк м’яких тканин. Ясна та щока можуть бути припухлими ще декілька днів. Зменшити ці прояви допомагає холод.
Після видалення зуба в лунці формується кров’яний згусток – бар’єр, що запобігає інфікуванню та розвитку запального процесу. Його важливо зберегти, тому пацієнтові забороняється вживати гарячу їжу та напої впродовж кількох годин після екстракції зуба, гріти та полоскати лунку протягом першої доби, жувати тією стороною щелепи, де було проведене видалення. Недотримання цих рекомендацій призводить до проблем.
Ускладнення після видалення зуба мудрості чи іншої складної одиниці:
- тривала й інтенсивна кровотеча після екстракції зуба;
- неприємний запах із рота, спричинений нагноєнням лунки зуба;
- температура тіла понад 38°, що тримається впродовж 2-3 днів;
- сильний біль в області зуба, що не зникає за 3-5 днів або посилюється.
Такі симптоми можуть свідчити про неправильне проведення операції з видалення зуба мудрості чи альвеоліт – запалення лунки. Ці стани потребують повторного лікування. Часто воно буває складне та тривале. Залежно від стадії альвеоліту може знадобитися кілька відвідувань стоматолога для чищення лунки зуба та закладання протизапальних препаратів. Оніміння язика, ясен та щоки може свідчити про травму нижньощелепного нерва під час хірургічного втручання з видалення зуба мудрості. Цей стан також потребує терапії. Крім того, можливе розходження швів, якщо широко відкривати рота після операції, багато розмовляти, зачіпати ділянку під час чищення зубів.
Різновиди складного видалення: видалення зуба мудрості чи кореня зуба, екстракція зуба з новоутворенням
Головний різновид – складне видалення зуба мудрості. Ці маніпуляції проводяться тільки після комплексної діагностики та призначення стоматолога. Метод втручання залежить від розташування зуба мудрості, кількості коренів і типу патології. Видалення верхніх вісімок зазвичай проходить легше, зважаючи на меншу товщину кістки, якщо порівнювати з нижньої щелепою. Крім того, набагато частіше трапляється дистопія та ретенція саме нижніх зубів мудрості. Вони можуть бути частково чи повністю занурені в ясна, прорізуватися під кутом чи рости горизонтально в напрямку сусідніх молярів.
Як і складне видалення 8 зуба, складне видалення коренів зубів – втручання, яке не можна відкладати, щоб не погіршити стан порожнини рота та здоров’я загалом. Лікар призначає хірургічні маніпуляції в таких клінічних випадках, як:
- повне руйнування коронки зуба із сильними патологічними змінами коренів;
- патологічна рухливість зуба через запущений пародонтит;
- тріщина чи перелом кореня зуба.
Складне видалення зуба мудрості чи іншої одиниці призначається, коли діагностовано кісту чи гранульому, яку не можна прибрати без екстракції зуба. Ще один різновид – це маніпуляції з видалення одиниці із сильно зруйнованою коронкою, коли лікар спочатку виконує розпилювання зуба на частини, потім витягує кожну окремо та ретельно чистить лунку з подальшим накладанням швів на ясна.
Ціна на складне видалення зубів у Києві в клініці UDC
Вартість на складне видалення зуба мудрості чи іншої патологічної одиниці залежить від особливостей випадку. Ціна різних типів операції завжди вказана на сайті клініки, але потрібно звернутися до стоматолога UDC для діагностики, консультації та точного розрахунку вартості лікування. Треба зважати, що рентген, анестезія, накладання та зняття швів оплачуються окремо. Крім того, після екстракції зуба можуть знадобитися подальші маніпуляції: імплантація, протезування, встановлення брекет-системи тощо.
Висока кваліфікація стоматологів-хірургів клініки Ukrainian Dentist Club, використання сучасних інструментів і безпечних анестетиків – запорука безболісного видалення зуба з мінімальними ризиками ускладнень та негативних наслідків.