Метод лікування

Найдешевше коштує терапія типового захворювання, як карієс, адже будь-яка клініка пропонує процедури для боротьби з каріозними ураженнями та їхніми ускладненнями. Проводиться діагностика та консультація, після чого стоматолог пломбує зуб із максимальним збереженням здорових тканин. Якщо ж карієс досяг пульпи та кореня, спеціаліст застосовує метод ендодонтичного лікування пульпіту чи періодонтиту. Далі важливі регулярні огляди та профілактика для контролю повторного ураження тканин.

Серед розповсюджених захворювань, які спричиняє не карієс:

  • флюороз;
  • ерозія тканин;
  • клиноподібні дефекти.

Їхню терапію також пропонує кожна клініка, але вартість послуги буде вищою, ніж коли діагностують карієс. Причина – потреба в комплексному підході та проведенні процедури естетичного відновлення зубів. На витрати впливає метод реставрації. Так, стоматолог може порадити вініри чи протезування коронками, якщо спостерігається значне руйнування тканин через захворювання.

Традиційно найвищі ціни стоматологія встановлює на імплантацію, ортодонтичні та ортопедичні послуги. Процедури вживлення імплантів потребують високої кваліфікації стоматолога, дослідження кісткових тканин і використання дорогих дентальних систем. Протезування – майже завжди лікування захворювання, що призвело до втрати зубів, і якісні матеріали, що не можуть коштувати надто дешево. Вирівнювання прикуса – це обов’язкова консультація та діагностика на кожному етапі, а також поточні процедури (чистка, заміна лігатур тощо), які стоматолог виконує впродовж корекції. Крім того, самі брекети та капи можуть бути дорогими (наприклад, прозорі брекети).

Лікування зубів

Як тяжкість проблеми впливає на вартість лікування

Ціни на лікування зубів прямо залежать від складності проблеми. Якщо пломбування невеликої дірки, яку спричинив карієс, робиться швидко та без ускладнень протягом однієї процедури, то складні захворювання потребують багато часу та ресурсів. Так, найскладнішими вважаються атипове видалення вісімок, відновлення втрачених зубів (особливо, за тотальної адентії), нарощування кісткових тканин та випадки порушень прикуса, коли стоматолог надає пацієнтові ортодонтичні послуги впродовж 2-3 років. Тут на результат впливає кваліфікація, яку має спеціаліст, комплексна діагностика та консультація, якісний сервіс, новітні технології та матеріали. Тому ціна відповідна.

Матеріали, які використовує стоматолог

Сучасна стоматологія – це не тільки послуги, а й великий набір дентальних конструкцій. Зараз кваліфікований стоматолог має у своєму розпорядженні кращі пломбувальні матеріали, естетичні коронки, ефективні ортодонтичні апарати та імпланти із високими показниками остеоінтеграції. Відповідно, щоб якісно вилікувати карієс, краще обрати міцну фотополімерну пломбу замість дешевої цементної. А ще спланувати витрати так, щоб одразу поставити довговічні та природні на вигляд керамічні чи цирконієві коронки, а не металокерамічні, які спеціаліст мінятиме вам уже за 5-7 років.

Досвід і кваліфікація, які має стоматолог

Щоб надавати якісні послуги та проводити складні процедури, стоматолог навчається не лише у фаховому виші, а і протягом усієї практики. Стоматологічна сфера змінюється дуже динамічно. Навіть метод лікування типового захворювання, як карієс, постійно вдосконалюється. Тому спеціаліст має підвищувати кваліфікацію на курсах, стажування в закордонних клініках тощо. Відповідно, ціна лікування зубів включає і ці витрати.

Лікування зубів

Клініка: розташування та репутація

Ціни в стоматології залежать від регіону, де розташовується клініка. Наприклад, у Києві вилікувати карієс буде на 20-50 % дорожче, особливо, якщо це клініка в центрі чи елітному районі. Також прайс формує сервіс і репутація. У популярних серед пацієнтів закладах працює не один висококваліфікований стоматолог, уважні адміністратори, професійні асистенти тощо. Усі вони потребують гідної оплати праці, тому клініка встановлює відповідні ціни на послуги лікування та естетичні процедури.

Вплив сучасних технологій

Новітні технології – це високоточна діагностика, оптимальний метод терапії в кожному клінічному випадку та дієва профілактика будь-якого захворювання. З ними спеціаліст надає якісні послуги, проводить усі процедури безболісно та комфортно для пацієнта. Але для цього необхідні великі витрати на дороге імпортне обладнання: КТ-сканери, цифрові рентгенапарати, 3D-принтери, лазери тощо.

Вартість супутніх послуг

Консультація, анестезія, діагностика, накладання кофердама тощо – супутні послуги в кожній клініці, що також формують ціни на стоматологію. Варто згадати і про витрати на утилізацію біоматеріалів (видалених зубів, тканин тощо) без шкоди для довкілля, якою займаються спеціалізовані компанії.

Лікування зубів

Питання-відповідь

Чи можна заощадити на лікуванні без втрати якості?

Дієві способи заощадити, одночасно отримавши якісні стоматологічні послуги – це акції та знижки в клініках для залучення нових клієнтів, корпоративне страхування, особисті медичні поліси, що включають стоматологію, оплата лікування дебетовими картками чи кредитками з кешбеком.

Чи варто обирати менш дорогі матеріали?

Зазвичай не має сенсу обирати дешеві матеріали, з огляду на їхню недовговічність. Ви заплатите меншу суму в моменті, однак потім переплатите вдвічі-втричі за повторне лікування. Та можна звернути увагу на середній ціновий сегмент. Наприклад, керамічні коронки обійдуться дорожче, ніж металокерамічні, але відчутно дешевше за цирконієві.

Які помилки варто уникати під час вибору стоматологічних послуг?

Не варто обирати сумнівну клініку, що має багато негативних відгуків від пацієнтів.

Чи впливають методи лікування на довговічність зубів?

Правильно вибраний метод – запорука ефективності терапії та її тривалого результату.

Як часто пацієнти повинні проходити профілактичні огляди для уникнення високих витрат?

Профілактика – найефективніший спосіб економити на стоматологічних послугах, адже запобігти захворюванню чи вилікувати його на ранній стадії завжди дешевше. Тому треба відвідувати стоматолога не рідше, ніж 1 раз на 6 місяців.