Використання синус-ліфтінга при імплантації зубів

Для того, щоб зубний імплантат витримував навантаження під час жування, його довжина має бути достатньою. Під час планування процедури встановлення зубних імплантатів хірург оцінює висоту кістки та порівнює її з довжиною імплантату.

Недостатні обсяги кістки можуть пояснюватися різними факторами:

  • Індивідуальні особливості структури верхньощелепних пазух;
  • Довгий період відсутності зубів перед встановленням імплантату.

 

Види синус-ліфтінга

Що таке синус ліфтинг?Добалвення нової кістки

 

Розрізняють два різновиди кісткової пластики. Вибір робить лікар-імплантолог за наслідками діагностичних досліджень.

 

Закрытый синус-лифтинг

Це хірургічне втручання, коли реконструкція кісткової тканини здійснюється через вертикальний доступ для встановлення імплантату. Лікар обережно піднімає дно гайморових пазух через створену діру та наповнює порожнину спеціальним остеопластичним матеріалом.

Якщо товщина вашої кістки є не меншою за 5 мм, можна розпочати процедуру встановлення зубних імплантатів.

 

Показання для проведення закритого синус-ліфтингу

Ця процедура рекомендується, якщо об’єм кістки становить не менше 7 мм, і в окремих випадках може бути проведена при показнику 5 мм. Рішення про можливість проведення визначається хірургом-імплантологом на основі аналізу ширини та щільності кісткової тканини.

 

Цей метод зарекомендував себе ефективним у випадках, коли пацієнт раніше пройшов імплантацію зубів, але отримані результати виявилися незадовільними. Це може бути пов’язано з відторгненням організмом встановленого імплантату або неправильним його встановленням.

Відкритий синус-ліфтінг

Під час відкритого методу хірург отримує доступ до необхідної області через зріз у ясені. Це дає змогу підняти оболонку пазухи та заповнити пустоту кістковим матеріалом.

Установка імплантату проводиться не раніше, ніж через 3-4 місяці. Рекомендовано відмовитися від встановлення імплантату, якщо висота власної кістки не перевищує 4 мм.

 

Показання для проведення відкритого синус-ліфтінгу

Процедура рекомендована для пацієнтів з об’ємом власної кісткової тканини менше 5 мм. Тонкість кістки може бути результатом видалення зубів упродовж останніх 6-12 місяців або раніше, травм або захворювань ротової порожнини.

Свідченням для відкритого синус-ліфтінгу є розрідження кісткової тканини.

 

Застосування імплантатів одночасно з процедурою.

Процедуру синус-ліфтінгу можна поєднати з використанням імплантатів. Основним критерієм є товщина альвеолярного відростка. Вона повинна покривати стрижень імплантату щонайменше наполовину, тобто бути 4-5 мм.

Одночасне встановлення імплантатів зубів проводиться незалежно від методу регенерації кісткової тканини, з урахуванням лише товщини кістки пацієнта.

Що таке синус ліфтинг?

Синус-ліфтинг із встановленням імпланту