Що таке керамічні вініри: переваги і недоліки
Установка вінірів — одна із найпопулярніших послуг естетичної стоматології. Як проходить процедура і про переваги установки керамічних накладок розкажуть лікарі UDC.
Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо і підберемо для вас зручний час прийому.
Вініри — тонка (до 0,5 мм) керамічна накладка, яка облягає зубну емаль із зовнішньої сторони, не потовщуючи зуб. Сучасні матеріали гарантують термін експлуатації мінімум 20 років. Накладки із пресованої ортопедичної кераміки (аналогу фарфору) візуально імітують напівпрозорість, колір зубної емалі. Завдяки широкій палітрі відтінків можливо підібрати тон, який максимально підходить під рідні зуби пацієнта.
Використання керамічних накладок на зуби розпочалося ще у 30-х роках минулого століття. Білі зубні пластинки із зображенням ідеально білих зубів прикріплювали так само, як і інші види протезів. Першими клієнтами цього інноваційного методу стали голлівудські зірки. Сучасну технологію фіксації було розроблено у 1982 році, і на сьогодні це стало одним із найбільш популярних та надійних підходів у сфері естетичної стоматології та протезування для збереження молодіжного образу. Результат використання вінірів часто порівнюють навіть із омолоджувальними операціями. Керамічні накладки нарощують висоту зубу, повертають їх білизну та ідеальну рівність.
Показання до встановлення керамічних вінірів
Корекція усмішки керамічними накладками рекомендована пацієнтам із:
- загальним потемнінням емалі;
- флуроозом та “тетрацикліновими” зубами;
- діастемами;
- сколами, дефектами емалі;
- диспропорційністю зубної одиниці або кількох у порівнянні з сусідніми зубами;
- потемніння пломб. Щороку покращується якість матеріалів для пломб. Але ті композити, що використовувались 10, 15 і більше років із часом можуть темніти, жовтіти, що помітно відрізняє реконструйовані ділянки від рідної емалі.
Протипоказання до встановлення керамічних вінірів
Попри абсолютну безпечність, гіпоалергенність накладок є й протипоказання щодо цього способу реконструкції зубної емалі. Вініри не встановлюються пацієнтам у випадках:
- непрорізані зуби;
- запущений карієс;
- дефекти прикусу;
- бруксизм (скреготіння зубами);
- запальні процеси м’яких тканин;
- значне руйнування зуба.
Тому лікарі UDC рекомендують розпочати із консультації.
Як встановлюють керамічні вініри
Початковим етапом перед установкою вінірів є оцінка стану ротової порожнини. Якщо стоматолог сумнівається в надійності пломб у зубі, який закриватимуть накладкою, то можлива заміна пломби. Це необхідно, щоб гарантувати якісну фіксацію вінірів, подовжити термін їх використання, досягти максимально естетичного ефекту.
На етапі моделювання посмішки лікар показує пацієнтові, як будуть виглядати зуби після реконструкції. Лікар роз’яснює всі нюанси роботи та остаточний результат, який можна оцінити та погодити ще до початку лікування. Можна вибрати кілька варіантів протезування, скоригувати форму, колір, розмір і знайти оптимальний вигляд.
Підготовчий етап включає шліфування поверхні зубної емалі. Після цього кріпляться тимчасові вініри із пластику, поки виготовляються керамічні. Це необхідно для захисту обробленої поверхні від перепадів температур, високої чутливості.
Вініри виготовляються двома методами:
- прямі композитні. В стоматологічному кріслі лікар за допомогою інструментів виліплює пластини, закриваючи сколи, дефекти рідного зуба;
керамічні вініри виготовляють в зубній лабораторії. Попередньо лікар знімає відбиток із зубів. Відбиток стає основою для гіпсової форми. На ній спеціаліст із м’якого керамічного блоку формує каркас вініру, покриваючи напівпрозорою глазур’ю. - фрезерування – це один із сучасних методів виготовлення цільнокерамічної накладки. Процес максимально комп’ютеризований. Інноваційний метод дозволяє виготовити якісні мікронакладки швидко, якісно.
Незалежно від способу виготовлення вініру, конструкцію спочатку приміряють. Це необхідно для оцінки комфорту, естетичності керамічної накладки.
Якщо все добре, то додатково полірують поверхню, установлюють вініри, фіксуючи пластинку на спеціальний цемент.
Переваги і недоліки керамічних вінірів
Плюси керамічних реставраційних накладок:
- разючий естетичний ефект. Всього одна процедура докорінно змінить колір, форму зубів у зоні усмішки;
- стійкість до забруднення. Вініри практично не поглинають барвники із високопігментованих продуктів;
- швидкий ефект. Використовуючи вініри, реально досягти голівудської усмішки за один візит, що у десятки разів швидше, ніж використовуючи брекети, пластини або капи;
- універсальність. Вініри підходять для маскування потемніння емалі, щілин в зубному ряді, кривизни зубів.
Як і в будь-якого способу корекції, мінуси мають і вініри. До недоліків цієї конструкції належать:
- необхідність обробки зубної емалі, що може підвищити чутливість зуба;
- неможливість заміни вінірів у разі їх пошкодження;
- неможливо зняти вініри, щоб емаль зуба залишилась така сама, як до обробки.
Також до відносних мінусів відносять високу вартість процедури установки вінірів. Багатоетапний метод реставрації, що докорінно змінює естетику усмішки, вартий того. Сотні пацієнтів клініки UDC вже встановили вініри, і тепер щоразу захоплено дивляться на себе в дзеркалі.
Основні правила догляду за керамічними вінірами
Збереження міцності, білосніжності поверхні вінірів залежить від дотримання рекомендацій. Стоматологи клініки UDC радять утриматися, або значно обмежити вживання їжі та напоїв, які містять велику кількість барвників та загалом мають насичені відтінки. Ці продукти, такі як соуси, ягоди, чай і кава, можуть істотно впливати на забарвлення поверхні, з якою вони контактують.
Особливих вимог щодо догляду зубного ряду із вінірами немає. Достатньо двічі на день чистити зубною пастою, щіткою, користуватися зубною ниткою для додаткового очищення міжзубного простору.