Що таке сапфірові брекети

Брекети сапфірові – ортодонтична система, що виготовляється зі штучних сапфірів (монокристалів оксиду алюмінію) медичного призначення. Камені вирощуються за тією ж технологією, що і для використання в ювелірній і годинниковій сфері. Однак сапфіри для брекетів виходять не синіми, а прозорими, що дозволяє забезпечувати високу естетичність у процесі ортодонтичного лікування.

Чому сапфірові брекети відрізняються від інших типів

За принципом впливу на зуби сапфірова брекет-система не відрізняється від аналогів. Головна відмінність полягає в зовнішньому вигляді. Сапфірові та керамічні брекети належать до естетичної категорії ортодонтичних апаратів. Це спеціальні конструкції для тих пацієнтів, які соромляться чи не хочуть носити звичайні металеві брекети з інших міркувань. Вони гігієнічні, природні за виглядом і достатньо міцні, щоб витримувати щоденне жувальне навантаження. Однак, якщо керамічні різновиди маскуються під колір емалі, то сапфірові надають естетичного блиску та виглядають, як прикраси. Щоб елемент дуги не привертав зайвої уваги, її фарбують у відтінок зубів.

Встановлення сапфірових брекетів | Стоматологія в Києві ⭐ ЖК Комфорт Таун

Особливості сапфірових брекетів

Спеціально вирощені синтетичні сапфіри – надійний матеріал для брекет-систем, зважаючи на високу твердість. Кристали гіпоалергенні, безпечні для організму людини та не спричиняють неприємного присмаку в роті, на відміну від металевих аналогів. Вони не вступають у хімічну реакцію зі слиною, харчовими кислотами, тютюном і спиртними напоями. Гладенька поверхня матеріалу запобігає активному відкладанню зубного нальоту, що значно зменшує ризики розвитку карієсу на ділянках кріплення брекета до емалі. Ще одна особливість, яку мають сапфірові брекети – вартість, що помітно вища, якщо порівнювати з металевими та керамічними аналогами.

Переваги сапфірових брекетів

Сапфірові брекет-системи мають численні переваги для пацієнтів. Вони підходять, щоб замаскувати процес ортодонтичного лікування та не відчувати дискомфорту щодо вигляду усмішки з апаратом. Під час виготовлення конструкції для вирівнювання прикусу кристали проходять процедуру термічного полірування, що дозволяє зробити кожен брекет міцним, округлим і гладеньким.

Основні переваги сапфірових брекет-систем:

  • обтічна форма без гострих кутів для швидкого звикання і зручного носіння;
  • висока естетичність завдяки невеликому розміру та природному блиску;
  • мінімальний ризик пошкодження м’яких тканин після полірування;
  • ефективність лікування навіть за складних дефектів прикусу;
  • оптимальне розташування, що не впливає на дикцію;
  • 100 % гіпоалергенність і біосумісність;
  • комфорт носіння.

Сапфірові брекети чудово підходять, щоб вирівнювати прикус у дорослому віці. Вони не заважають публічній і медійній діяльності, не змінюють зовнішність і не привертають увагу оточення. Також встановлення таких брекет-систем рекомендується підліткам, що соромляться носити звичайні металеві ортодонтичні конструкції.

Сапфірові - брекети

Недоліки сапфірових брекетів

Перед початком лікування зубів в ортодонта важливо зважити не тільки на переваги, а й недоліки апаратів зі штучних кристалів. Часто пацієнтів підкупає те, що вони непомітні. Однак такий ефект досягається тільки зі світлою емаллю зубів. Якщо її колір жовтий, краще віддати перевагу аналогічним за відтінком керамічним брекетам. Також серед мінусів сапфірових ортодонтичних систем називають підвищені вимоги до гігієни, необхідність корекції раціону, щоб запобігти фарбуванню конструкції, і високу вартість.

Вибір сапфірових брекетів

Обираючи систему для корекції прикусу, варто зважати, що сапфірові брекети мають середній рівень тиску на зуби, що збільшує термін лікування. Також важливо правильно визначитися з типом дуги, що з’єднує брекети та змушує зубні одиниці рухатися в потрібному напрямку. Щодо цього варто враховувати рекомендації стоматолога.

За типом кріплення дуги розрізняють брекети:

  • Лігатурні. Фіксація здійснюється за допомогою лігатур (невеликих гумок). Для корекції рівня натягу та розташування дуги необхідне регулярне відвідування ортодонта, який міняє старі та розтягнуті лігатури.
  • Самолігуючі (безлігатурні). Наявність на кожному брекеті спеціальних замочків для кріплення дуги дозволяє обійтися без гумок.

Акуратний вигляд самолігуючих систем спонукає багатьох пацієнтів робити вибір на їхню користь. Крім того, такі брекети не потребують частого відвідування стоматолога. Щоб контролювати стан зубів, достатньо одного візиту на 1,5-2 місяці.

Брекети і їх види. Переваги і недоліки.

Процес встановлення та адаптації

Аби пацієнт міг похвалитися чудовими результатами корекції прикусу, важливе правильне встановлення брекетів. Для цього необхідно пройти комплексну діагностику та підготовку. Обстеження включає ортопантомограму – панорамний знімок щелеп, за яким визначається положення зубів, зокрема, тих, що не прорізалися.

Встановлення відбувається за такою схемою:

  1. Підбір оптимальної системи за результатами діагностики.
  2. Професійне чищення зубів і поточне лікування (зуби не можуть мати осередків інфекції: карієсу, запалення ясен чи інших уражень).
  3. Зняття відбитків для індивідуального виготовлення конструкції.
  4. Встановлення з кріпленням брекетів до зубів і фіксацією дуги.

Прозорі сапфірові брекети не тільки непомітні, а й безпечні для слизових оболонок. Вони не травмують тканини та не порушують дикцію. Однак це чужорідний елемент у ротовій порожнині, до якого доведеться звикати 1-2 тижні. Якщо система встановлена правильно, то забезпечить комфорт ортодонтичного лікування після адаптації.

Догляд за сапфіровими брекетами

Сапфірові брекети можуть змінювати колір під дією барвників у їжі та напоях, тому вимагають ретельного догляду та корекції раціону. Важливо відповідально ставитися до питання гігієни, адже відкладення нальоту та каменю – ризик розвитку карієсу.

Загальні рекомендації, щоби бути задоволеним результатами корекції прикусу:

  • чищення зубів після кожного приймання їжі та перекусу;
  • використання спеціальної щітки, йоржика, зубної нитки й іригатора;
  • заборона вживання надто твердих, в’язких і продуктів з активними барвниками (кави, чаю, кольорових солодких газованок, соків, червоних ягід і фруктів тощо);
  • регулярне професійне чищення зубів і брекетів у стоматолога.

Завдання ортодонта – докладно розповісти пацієнтові, як доглядати за конструкцією. Якщо сумлінно дотримуватися всіх правил, можна уникнути дискомфорту та швидше почати насолоджуватися результатами проведеного лікування.

Лінгвальні брекети: установка у Києві | CIS

Часті запитання про сапфірові брекети

Нас запитують: Що буде краще: керамічні чи сапфірові брекети?

Відповідь: Вибір оптимального варіанту естетичних брекетів залежить від побажань пацієнта й особливостей випадку. Наприклад, до білої емалі краще пасують прозорі сапфірові брекети, до жовтуватого відтінку зубів – матові керамічні апарати.

Нас запитують: Кому підходять сапфірові брекети?

Відповідь: Сапфірові брекети, як і звичайні металеві, не мають обмежень за віком і типом прикусу, тому підходять усім. Особливо вони рекомендуються пацієнтам, що потребують тривалого лікування та/або шукають естетичну ортодонтичну систему.

Нас запитують: Скільки коштують сапфірові брекети, порівнюючи з металевими?

Відповідь: Вартість сапфірових систем буде вищою в 1,5-2,5 раза, якщо порівнювати з металевими. Це зумовлено використанням дорогих матеріалів та необхідністю тонкої роботи для індивідуалізації конструкції. Водночас переваги естетичних брекетів на 100 % виправдовують витрати.

Рекомендації щодо вибору брекет-системи

Найкращу пораду щодо того, якою ортодонтичною системою виправляти прикус, дасть стоматолог після діагностики. Лікар-ортодонт визначить тип проблеми, розкаже все про сапфірові брекети (плюси та мінуси, особливості догляду, термін носіння тощо) та запропонує оптимальні варіанти лікування.

Питання

Чи можуть сапфірові брекети фарбуватися?

Сапфірові брекети можуть змінювати колір під дією харчових барвників і тютюну. Тому варто виключити паління, надмірне вживання кави, кольорових газованок, червоних соусів (кетчупу тощо), ягід (чорниці, вишні, полуниці) та деяких інших продуктів.

Чи болісно носити сапфірові брекети?

Полірування кожного брекета зі штучних кристалів значно знижує ризик травмування слизових оболонок, якщо порівнювати з металевими аналогами. Однак адаптація після встановлення пов’язана з дискомфортом, адже організмові необхідно звикнути до чужорідного елементу в ротовій порожнині. Поступово неприємні відчуття будуть зменшуватися, поки не зникнуть за кілька тижнів.

Як довго триває процес лікування з використанням сапфірових брекетів?

Тривалість носіння брекет-системи – завжди індивідуальний параметр. Стандартно процес усунення дефектів прикусу триває 1-2 роки. Після цього настає ретенційний період, коли для закріплення результатів потрібно носити спеціальні капи – ретейнери.

Чи можна займатися спортом із сапфіровими брекетами?

Встановлення брекетів не є протипоказанням для спортивної активності. Однак у разі занять контактними видами спорту треба подбати про цілісність конструкції та усунути ризики травмування порожнини рота. Для цього використовуються спеціальні захисні капи, що одягаються зверху на брекети.

Чи можна їсти будь-яку їжу із сапфіровими брекетами?

Після встановлення ортодонтичної системи лікар видає пацієнтові список заборонених продуктів. Під час виправлення прикусу сапфіровими брекетами треба уникати надто твердої їжі (наприклад, не кусати ціле яблуко, а різати тонкими скибочками), солодощів, що липнуть до зубів (карамелі, ірисок), волокнистого м’яса, овочів і фруктів тощо. Також треба прибрати з раціону продукти з барвниками, щоб система не змінила колір.