Стоматологи пропонують декілька варіантів відновлення передніх зубів. Варіант №1 — пряма техніка відновлення цілісності та природного зовнішнього вигляду зубів за допомогою фотополімеру. Під час цієї процедури стоматолог нарощує передній зуб, наносячи на нього фотокомпозит різних кольорів і ступенів прозорості шар за шаром.

На відміну від звичайного пломбування, художня фотополімерна реставрація акцентується на досягненні ідеального зовнішнього вигляду, а не лише на функціональності. Цей метод підходить для виправлення невеликих відколів переднього зуба та відновлення зубних тканин після каріозного ушкодження.

Важливо відзначити, що фотополімерне відновлення ефективне лише при невеликих дефектах та аномаліях. При значних ушкодженнях зубних тканин може знадобитися встановлення коронки.

Композитна реставрація за допомогою вінірів представляє собою найестетичніший і найнадійніший метод для досягнення ідеальної і функціонально повноцінної посмішки. Вініри ефективно приховують різноманітні дефекти та плями на емалі, а також дозволяють виправити нерівності між зубами.

У стоматологічній клініці UDC використовуються вініри E-max — тонкі, незнімні зубні накладки, індивідуально виготовлені та закріплені на передній частині зубів. Вони непомітні, мають природний вигляд і легко доглядаються вдома.

Відновлення коронкою може здійснюватися на власних тканинах зуба або на раніше встановленому імплантаті. Застосовуються коронки з кераміки, металокераміки або цирконію для відновлення зламаного переднього зуба або пошкодженого карієсом зуба у зоні посмішки.

У яких випадках без реставрації не обійтися?

Реставрація передніх зубів рекомендована пацієнтам у разі:

  • високого відсотку зношення емалі. Наприклад, з віком вона стирається. Реставрація допомагає наростити висоту, створює потужний омолоджуючий ефект;
  • поява тріщини або сколу зубної коронки;
  • зміна кольору зуба. Іноді через хворобу коренів, прийом антибіотиків колір зубної коронки може безповоротно змінитися. Лише реставрація допоможе вирішити це;
  • флюороз. Патологію провокує споживання води або їжі з надлишком фтору. Проявляється у вигляді смуг коричневого або сірого тону на зубній емалі. З часом вони нікуди не зникають. Відновити красу усмішки допоможе реставрація. 

Особливості відновлення передніх зубів

Щодо художньої реставрації фронтальних зубів, цей процес включає не лише відновлення форми зуба, а й відтворення естетики так, щоб неможливо було відрізнити, де рідні тканини, а де полімер. У зв’язку з цим, відновлення переднього зуба вважається більш складною процедурою, яку навіть охрестили “ювелірною” серед фахівців стоматології.

Як проводять реставрацію

Незалежно від способу відновлення естетики зуба, етапи наступні:

 

  1. Підготовка. Лікар оцінює стан зуба в зоні посмішки. Якщо є показання, то проводить професійну чистку, чистку пародонтальних кишень, лікування ясен та карієсу, якщо він є.
  2. Препарування. Лікар знеболює зуб. Знімає мінімальний шар природної емалі із переднього зуба. Це необхідно для кращої адгезії матеріалів або вінірів.
  3. Реставрація. Проводиться або за рахунок композиційних матеріалів, які стоматолог накладає та закріплює лампою. 

Після цього пацієнта відправляють додому з рекомендаціями щодо догляду. І реставрацію передніх зубів завершена. В клініці UDC щоденно фахівці допомагають пацієнтам знову милуватися усмішкою. Адже ваша радість та задоволення — найвища оцінка якості наших послуг.