All-on-6: встановлення шести імплантатів для підтримки повного зубного ряду

Імплантація зубів на 6 імплантатах передбачає вживлення до кісткової тканини щелепи шести титанових штифтів – опор, на яких триматиметься постійний незнімний протез. Терапевтичний протокол All-on-6 виглядає так:

  • два імпланти розміщуються вертикально на місці центральних різців;
  • два штучних корені імплантуються за іклами у вертикальному положенні;
  • остання пара вживляється в бічному відділі ряду під індивідуально визначеним кутом, що дає змогу рівномірно розподілити навантаження на кістку.

Ця схема встановлення імплантів зубів забезпечує високу стабільність конструкції та дає змогу проводити одноетапну імплантацію, коли навантаження штучних коренів виконується відразу. Спочатку стоматолог ставить тимчасовий протез, а вже за кілька місяців після успішної остеоінтеграції пацієнт отримує постійний.

Чем отличается имплантация зубов All-on-4 от All-on-6

Переваги імплантації All-on-6, як порівнювати з іншими методами

Технологія імплантації All-on-6 – доволі новий спосіб відновлення функцій зубного ряду в стоматології. Але все більше людей обирають саме його, з огляду на велику кількість переваг, як порівнювати з іншими методиками. Процедура дає змогу швидко провести лікування повної та часткової адентії з отриманням якісного результату.

Багатьох пацієнтів цікавить, скільки коштує імплантація All-on-6. Вартість технології буде дещо вищою, ніж встановлення імплантів за протоколом All-on-4. Однак система на шести штучних коренях завжди виходить надійнішою та стабільнішою. Відповідно, це менший ризик відторгнення та триваліший термін служби. Якщо ж порівнювати з класичною імплантацією, процедура All-on-6 стане чудовою альтернативою для пацієнтів, що хочуть зменшити вартість лікування тотальної адентії.

Показання для імплантації All-on-6

Для встановлення імплантів, до яких потім кріпиться протез, мають бути показання. Зазвичай це тотальна або часткова адентія. Однак вибір на користь технології All-on-6 пацієнт може зробити з інших міркувань.

Втрата більшості чи всіх зубів

Протез All-on-6 ефективно використовується в ситуаціях, коли функції та естетика зубного ряду порушені через втрату всіх зубів. Процедура допомагає, якщо кілька одиниць збереглися, однак вони сильно зруйновані, тому їхнє лікування недоцільне. До протоколу All-on-6 стоматолог може вдаватися, коли пацієнт втратив зуби лише з однієї сторони щелепи, а відновлювати кожен окремо вийде надто дорого.

Неможливість класичної імплантації

Класичне двоетапне встановлення імпланта підходить усім, хто не має протипоказань до хірургічного втручання. Однак багато людей шукають альтернативу через високу вартість та неможливість моментального навантаження. Тому технологія All-on-6 стає кращим рішенням, щоб зменшити вартість лікування або якнайшвидше відновити зубний ряд завдяки одномоментній фіксації конструкції.

Бажання уникнути знімних протезів

Протезування зубів на імплантатах – найкраще рішення, коли пацієнт не хоче носити знімний протез. Причиною може бути низька естетика та інші чинники:

  • необхідність періодично замінювати протезувальну конструкцію новою через поступове зношування (на імпланти зазвичай діє довічна гарантія);
  • страх перед випаданням знімного протеза під час сміху чи активного мовлення;
  • небажання змінювати раціон через те, що знімний протез не може витримувати значне жувальне навантаження.

Серед важливих переваг технології All-on-6 – максимальна природність вигляду. Протез може комплектуватися керамічними або цирконієвими коронками, що за прозорістю та кольором ідеально імітують натуральну зубну емаль.

Погіршений стан зубного ряду

Втрата зубів можлива не тільки через вікові зміни чи травму. Часто до цього призводять запущені захворювання тканини ясен та кістки щелепи. Зокрема, процедура All-on-6 дає змогу відновити зуби, коли пацієнт хворіє на пародонтит. Унікальні параметри технології та використання спеціальних імплантів допомагає обійтися без нарощування кісткової тканини, якщо кістка стоншена, пориста чи неоднорідна.

Літній вік пацієнта

Відновлення зубів за методикою All-on-6 чудово підходить людям старшого віку, що мають тотальну адентію. Встановлення шести штифтів забезпечує вищу стабільність конструкції, якщо порівнювати з All-on-4. Відповідно, зменшується ризик відторгнення, а протез буде зафіксований міцно та не розхитуватиметься із часом. Крім того, можна використати спеціальні імпланти, що враховують вікові зміни кісткової тканини.

Імплантація зубів All-on-6 у Києві ᐉ Ціна у Скайклінік

Протипоказання до імплантації All-on-6

Встановлення зубних імплантів All-on-6 можливе не у всіх клінічних випадках. Якщо пацієнт має тимчасові протипоказання, необхідно провести відповідне лікування чи звернутися до стоматолога за деякий час (наприклад, після вагітності та завершення грудного вигодовування). Коли ж хірургічне втручання неможливе, треба шукати інші варіанти протезування.

Наявність серйозних захворювань

Імплантація зубів за системою All-on-6 не проводиться в разі тяжких захворювань внутрішніх органів у стадії декомпенсації (зокрема, цукрового діабету, метаболічного синдрому, ішемічної хвороби тощо), порушень згортання крові, психічних розладів, що призводять до агресивної, неспокійної чи загрозливої поведінки.

Недостатня кількість кісткової тканини навіть для All-on-6

Технологія All-on-6 може використовуватися в разі стоншеної та пухкої кістки. Однак за значної резорбції необхідна процедура нарощування кісткової тканини, адже без неї не вдасться досягти надійної фіксації імплантів.

Гострі інфекційні захворювання ротової порожнини

Якщо пацієнт страждає на карієс, пульпіт, гінгівіт, пародонтит чи інші захворювання інфекційної етіології, потрібно спершу пройти відповідне лікування. Коли ж не зробити цього, ризик інфікування та відторгнення штучного кореня буде дуже високим.

Інші загальні медичні протипоказання

Методика All-on-6 протипоказана вагітним і дітям до 18 років. Також імплантація не проводиться, якщо пацієнт має алергію на компоненти імплант-системи. Однак таке трапляється дуже рідко, адже титанові сплави демонструють високу гіпоалергенність.

Імплантація зубів: етапи відновлення посмішки системою All-on-6

Технологія All-on-6 має чіткі та послідовні клінічні етапи імплантації. Це забезпечує прогнозований результат та успішність проведеного лікування.

Консультація та діагностика

Якщо пацієнт хоче встановити імпланти All-on-6, етапи консультації та огляду стануть першим кроком до відновлення зубного ряду. Стоматолог огляне ротову порожнину, збере анамнез і розповість, як проходить процедура All-on-6.

Проведення комп’ютерної томографії для визначення стану кісткової тканини щелепи

Етапи імплантації обов’язково включають комп’ютерну томографію, що дає точну інформацію про стан та обсяг кістки щелепи. За цими показниками визначається, чи можна проводити імплантацію, чи спочатку необхідна процедура нарощування.

Імплантація зубів All on 6 (усі на 6 імплантах) Ціна на протезування зубів на 6 імплантах у Києві | Healthy Dent

Розробка індивідуального плану лікування

Щоби процес імплантації зуба пройшов успішно, дані КТ обробляються спеціальною програмою для визначення правильного положення імплантів та точок змикання зубів, аби уникнути патологічного навантаження на суглоби щелепи. На основі комп’ютерної моделі виготовляється індивідуальний шаблон – капа зі спеціальними отворами, через які встановлюють штифти, щоб досягти максимальної точності їхнього розміщення.

Підготовчі процедури

Підготовка може включати видалення залишків зруйнованих зубів і лікування хвороб ясен. Для санацій ротової порожнини проводиться процедура професійного чищення. У разі вибору одномоментної технології All-on-6 на цьому етапі виготовляється протез.

Як проходить імплантація зубів All-on-6

Коли підготовка завершена, виконується імплантація зуба. Штучні корені вживляються малоінвазивно через невеликі проколи в яснах. Для комфорту пацієнта стоматолог вводить йому анестезію. Клініка UDC використовує перевірені препарати, що не мають негативних ефектів. Імплантація по технології All-on-6 зазвичай триває 2-3 години.

Тимчасовий протез встановлюється на імплантах одразу або за 2-3 дні. Надійність фіксації та оптимальний розмір коронок забезпечують комфорт з перших днів. Лікар дасть усі рекомендації на час заживлення тканини та остеоінтеграції штучних коренів. Контрольні огляди та заміна протеза постійним – фінальні етапи імплантації зубів.

Терміни відновлення при All-on-6 індивідуальні, адже залежать від типу імплантів, способу життя пацієнта та здатності його організму до регенерації. У середньому на реабілітацію потрібно 4-6 місяців. Методика малотравматична, тому біль та набряки після втручання зникають уже за декілька днів.

Клініка UDC – це високопрофесійні стоматологічні послуги та якісні зубні імпланти All-on-6, ціна яких варіюється від середньої до преміальної категорії.

Чи підходить метод для пацієнтів із втратою всіх зубів?

All-on-6 – один із найкращих і найнадійніших способів для відновлення зубного ряду в пацієнтів із тотальною адентією (відсутністю всіх зубів).

Чи є медичні стани або захворювання, які заважають проведенню All-on-6?

Проведення імплантації за протоколом All-on-6 неможливе в разі патологій згортання крові, психічних розладів із небезпечною девіантною поведінкою та декомпенсованих захворювань ендокринної, імунної, серцево-судинної та інших систем.

Скільки часу займає приживлення імплантатів?

Залежно від типу імплантів та особливостей організму пацієнта повне приживлення займає 4-6 місяців. З огляду на більшу товщину кістки, остеоінтеграція штучних коренів у нижній щелепі відбувається швидше, ніж у верхній.

Що таке тимчасовий протез і коли його встановлюють?

Тимчасовий протез – конструкція, необхідна для звикання та відновлення зубного ряду на період остеоінтеграції. У разі використання технології All-on-6 протез встановлюється одразу після вживлення імплантів або через 2-3 дні.

Які рекомендації щодо догляду за ротовою порожниною після процедури?

Точні рекомендації дає стоматолог, з огляду на особливості клінічної картини. Загальні поради: ретельний, але обережний догляд за ротовою порожниною, заборона на паління, вживання алкоголю, переохолодження та перегрів організму в наступні кілька днів. Для зняття болю треба приймати ліки за отриманим рецептом.

Які можливі ускладнення та як їх уникнути?

Найважчі ускладнення – інфікування тканин у зоні втручання та відторгнення штучного кореня. Щоб їх уникнути, треба відповідально ставитися до рекомендацій стоматолога, особливо, у післяопераційний період. Для підвищення шансів успішного приживання імпланта можна вибрати різновид із високою первинною стабільністю та спеціальним покриттям, що сприяє зрощенню штифта з кісткою щелепи.