Пломбування як найдоступніший метод реставрації зуба

Пломбування коронкової частини зуба – це заповнення порожнин і дефектів твердих зубних тканин за допомогою спеціального пломбувального матеріалу. Пломбою лікар відновлює анатомічну форму та функції пошкодженого зуба. Мета пломбування зуба – герметизація внутрішніх структур, що запобігає впливу негативних зовнішніх чинників та перешкоджає прогресуванню каріозного ураження. Ще проводиться профілактичне пломбування, ціль якого не реставрація, а герметизація ділянок, найбільше схильних до руйнування від карієсу – фісур жувальних зубів.

Пломбування зубів

Показання до пломбування зуба

Пломбування зубів – процедура, що проводиться в стоматолога найчастіше. Вона необхідна в разі виявлення карієсу – хвороби, що призводить до руйнування емалі та коронкової частини зуба. Без своєчасного лікування та реставрації пломбою інфекція поширюється в глибокі шари дентальних тканин і навіть на корені зуба, призводячи до інтенсивного больового синдрому та повної втрати функціональності одиниці.

Крім карієсу, пломбування зубів необхідне в таких клінічних випадках, як:

  • біль під наявною пломбою;
  • необхідність відновлення чи заміни старої реставрації;
  • тріщини, відколи зуба та інші дефекти, що не потребують коронки;
  • підвищена чутливість до термічних чинників через пошкодження емалі.

Зазвичай відновлення зуба пломбою – це пряма реставрація. Метод популярний серед пацієнтів, адже потребує одного візиту до стоматолога та забезпечує якісний результат. Сучасні матеріали вдало імітують емаль за виглядом, відповідно, пломба непомітна на зубах. За правильного вибору пломбувальних матеріалів пряма реставрація гарантує 100 % відновлення функціональності коронки зуба та його захист від подальшого руйнування карієсом.

Особливості пломбування зубів

Серед сучасних пломбувальних матеріалів найбільшу популярність має лікування фотополімерною пломбою, з огляду на високі показники міцності та естетики. Метод підходить як для пломбування передніх зубів, так і молярів (жувальних). Полімери – одні з найзручніших пломбувальних матеріалів для стоматолога, адже вони тверднуть тільки під дією світла спеціальної лампи. Відповідно, процедуру можна проводити без поспіху, ідеально відновлюючи пломбою анатомічну форму коронки зуба.

Склоіномерні матеріали зазвичай використовуються для пломбування тимчасових зубів у дітей. Вони забезпечують надійне зчеплення з дентальними тканинами, однак із часом втрачають міцність і починають кришитися. Особливість цих пломбувальних матеріалів – поступове виділення пломбою фтору, який добре впливає на зуби.

Лікування та пломбування зуба: ціна у Києві

Процес пломбування зуба включає такі етапи:

  1. Очищення тканини від карієсу чи/та видалення старої реставрації.
  2. Формування порожнини під подальше пломбування.
  3. Вибір матеріалів, з огляду на характер клінічної картини.
  4. Відновлення коронки пломбою відповідно до обсягу руйнування.
  5. Шліфування реставрації та її підганяння під природну форму зубів.

На фінальному етапі стоматолог дає всі подальші рекомендації та пояснює, як часто треба змінювати пломбу.

Правильний догляд за пломбою

Після постійного пломбування гігієна порожнини рота не потребує змін. Головне, щоб догляд був регулярним та ретельним. Стоматологи рекомендують:

  • чистити зуби двічі на день із використанням зубної нитки та ополіскувача;
  • уникати різких перепадів температури та надмірно твердих продуктів;
  • не чіпати пломбу зубочисткою, щоб не пошкодити реставрацію;
  • обирати зубну пасту зі вмістом фтору 1450 ppm;
  • обмежити, а краще повністю виключити куріння;
  • полоскати рот після кожного приймання їжі.

Важливо не ігнорувати потребу лікування, пам’ятати про регулярні візити до лікаря та робити професійну чистку зубів кожних 6 місяців.

Пломбування зубів у Києві 🦷 | CIS

Питання-відповідь

В яких випадках ставлять пломби?

Пломбування зуба – необхідна процедура в разі карієсу та невеликих пошкоджень зубної коронки (тріщин, відколів тощо).

Чи можна ходити без пломби?

Ігнорування необхідності встановлення пломби призводить до значного руйнування зуба та його втрати із часом. Відповідно, набагато легше та дешевше поставити пломбу, ніж потім робити коронку чи проходити процедуру імплантації.

Як часто треба замінювати пломби?

Залежно від матеріалу середня тривалість служби пломби складає від 3 до 7 років. Але за гарного догляду якісні пломби можуть служити від 10 років. Про необхідність заміни реставрації вам обов’язково повідомить стоматолог на профілактичному огляді.

Чи є гарантія на пломби?

Гарантійний термін на пломби, встановлений МОЗ України, складає від 6 до 12 місяців залежно від типу пломбувального матеріалу та розміру реставрації.