Нестерпний зубний біль: Як пережити до ранку?
Ціна від 1 500 грнЗубний біль заважає нормально спати чи займатися повсякденними справами, його неможливо терпіти, а для усунення — обов’язково слід звертатися до стоматолога. Але якщо на дворі — ніч, і отримати медичну допомогу ви не можете, варто знати, чим зняти зубний біль.
Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо і підберемо для вас зручний час прийому.
Больові відчуття завжди з’являються невчасно. Особливо, якщо говорити саме про зубний біль. Найчастіше, зуби починають боліти ввечері, коли ми лягаємо спати і кров приливає до голови, провокуючи посилення запалення та неприємних відчуттів. Розказуємо, що робити в такому випадку та про найбільш ефективний засіб для знеболення в домашніх умовах.
Причини виникнення зубного болю
Розберемося, чому можуть боліти зуби:
- при карієсі: під впливом дії хвороботворних мікроорганізмів починають руйнуватися тверді тканини зуба (спершу емаль, потім дентин), після чого зуб починає реагувати на різні подразники — гаряче, холодне, солодке чи кисле. Якщо не отримати відповідне лікування, проблема посилюватиметься, це призведе до сильної руйнації і втрати зубної одиниці, а також призведе до виникнення ускладнень — пульпіту та періодонтиту;
- якщо з’явився пульпіт — це запалення зубного нерву (пульпи) внаслідок розвитку бактерій у каріозній порожнині. Супроводжується сильним ниючим болем, який може підсилюватись під дією подразнюючих факторів (гаряча чи холодна їжа) та поширюватися по гілках лицьового нерва. Притамувати цей гострий біль надовго не можуть навіть знеболювальні, також у пацієнта може підвищуватися температура чи з’являтися гнійний ексудат;
- при періодонтиті — запаленні, що провокує руйнацію кісткової тканини біля кореня зуба (періодонту) та спричиняє виникнення кореневої кісти чи абсцесу верхівки кореня зуба. Біль сильний, пульсуючий та посилюється при механічному навантаженні на уражений зуб;
- при періоститі (відомий також під назвою флюс): спочатку виникає набряклість ясен, що поступово збільшується разом з наростанням зубного болю. Це запальний процес, викликаний потраплянням інфекції у надкісницю. Розвивається дуже швидко і часто є ускладненням запущених стоматологічних проблем. Біль може поширюватися на половину обличчя, а загальна температура тіла пацієнта може зрости до 38°С і більше та супроводжуватися лихоманкою та загальною слабкістю.
Звісно, при виникненні больових відчуттів та дискомфорту слід знайти змогу та відвідати стоматолога. Але якщо слід протриматися до ранку чи до моменту, коли лікар зможе вас прийняти у клініці, можна спробувати трохи втамувати зубний біль.
Шляхи тимчасового знеболення зубної болі перед візитом до стоматолога
Зверніть увагу, ми пропонуємо саме послабити неприємні відчуття, а не вирішити стоматологічну проблему. Це тимчасова міра, а ніяк не спосіб лікування! Вилікувати саму причину зубного болю може тільки стоматолог, тому слід знайти можливість потрапити до нього на прийом якомога швидше. Наприклад, наша стоматологічна клініка Ukrainian Dentist Club працює з понеділка по суботу, та готова прийняти вас з 9 ранку до 20 години вечора. Наші фахівці неодмінно знайдуть для вас вільний час та допоможуть вирішити будь-яку стоматологічну проблему швидко, безболісно та за розумну ціну.
Використання знеболюючих препаратів для послаблення зубного болю
Найдієвішим та виправданим способом тимчасового знеболення при стоматологічних захворюваннях є відповідні препарати. Майже в кожного з нас в домашній аптечці вони є. Наприклад, анальгін чи парацетамол або ще Фармадол чи Солпадеїн. Щоправда, такі засоби можуть зняти несильний біль, а їх ефект буде короткотривалим. Але цього має бути достатньо, щоб пацієнт встиг заснути та відпочити до ранку.
При сильному болю використовують ліки з іншими діючими речовинами. Наприклад, нестероїдні протизапальні засоби:
- ібупрофен (Нурофен, Таміпул, Імет);
- німесулід (Німесіл, Німедар, Найз).
Інколи пацієнти приймають ліки з діючою речовиною кеторолак (Кетанов, Кеторол), щоправда, ці препарати відпускаються по рецепту лікаря та використовуються для зняття болі іншого походження (при болях у спині чи суглобах).
Також в аптеках продаються зубні краплі з натуральним складом ― ефірна олія м’яти, камфора, настойка валеріани. Для заспокоєння болю треба прикласти шматочок вати, змочений краплями, до хворого зуба. Це також допоможе дочекатися прийому в стоматологічній клініці.
Але перед застосуванням знеболювальних обов’язково детально перечитайте інструкцію, щоб прийняти правильну дозу препаратів та, в разі наявних протипоказань, не наробити собі ще більшої шкоди. До того ж, зловживати таблетками не варто ― нагадуємо, що це тимчасовий засіб, який не позбавить вас причини зубного болю.
Використання народних методів
Якщо в домашній аптечці знеболювальних немає або ви принциповий противник прийому ліків, можна спробувати послабити зубний біль за допомогою народних методів. Але одразу звернемо вашу увагу, що дієвість такої допомоги ― не сильно висока.
- розчин харчової соди для полоскання зубів ― додайте 1 чайну ложку соди на склянку теплої води. Туди ж можна додати 3-5 крапель йоду (якщо немає алергії) та полоскати цією сумішшю ротову порожнину;
- трав’яні настої для зняття болі ― використовують суміші дубової кори, шавлії, ромашки, евкаліпту та звіробою. 1 столову ложку суміші слід залити склянкою окропу та настоювати протягом 30 хв. Далі настій слід процідити та використати для полоскання. Але переконайтеся, що розчин встиг остигнути до кімнатної температури.
Знову ж таки, слід якнайшвидше прийти на огляд до стоматолога та сказати йому, чим саме ви рятувалися від зубного болю напередодні. Щоб лікар зміг достовірно оцінити стан ротової порожнини та призначив оптимальне лікування.
Рекомендації щодо подолання нестерпного зубного болю до настання ранку
Отже, підіб’ємо підсумки. Якщо ви відчули зубний біль і не маєте змоги одразу потрапити до стоматолога, можна трохи полегшити відчуття дискомфорту в очікуванні прийому:
- Обережно почистіть та прополощіть ротову порожнину теплою водою, щоб позбавитись залишків їжі;
- Для полегшення болю можна прийняти знеболювальне, дотримуючись інструкції до препарату;
- Якщо ліків під рукою немає, можна використати содовий розчин або настій лікарських трав;
- Покладіть подушку по вище, щоб зменшити прилив крові до голови, спробуйте зручно лягти та заснути ― це допоможе дожити до ранку.
Але є певні нюанси, які слід враховувати:
- не використовуйте ліки не за призначенням (шматок таблетки, засунутий у каріозну порожнину, не зніме біль, а тільки зашкодить), не перебільшуйте дозування чи кількість прийомів;
- при полосканнях робіть воду кімнатної температури, не більше і не менше;
- при відкритих ранах або виразках на яснах не слід додавати сіль до розчину, оскільки це спричинить ще більше подразнення.
Та найголовніше ― не тягніть час, тамуючи біль домашніми засобами, записуйтесь на консультацію до Ukrainian Dentist Club. Це допоможе швидше та дешевше відновити здоров’я ваших зубів та красу вашої усмішки!