Люмініри та вініри часто плутають між собою. Хоча це різні способи незнімної корекції усмішки. Люмініри — надтонкі (всього 0,2 мм) пластинки із керамічного матеріалу. Широка палітра відтінків білого, варіанти прозорості та напівпрозорості дозволяють ідеально відтворити натуральну зубну емаль пацієнта. Тому вони не помітні.
У випадках, коли професійна чистка зубів не дозволяє потужно відбілити емаль, або додатково пацієнт має проблему зі щілинами в зубному ряду, незначними дефектами прикусу, то йому рекомендують люмініри.

Іноді коронкова частина може мати непрезентабельний вигляд, і для його покращення використовуються накладки. У випадку наявності зубів із злегка відхиленою позицією, що негативно впливає на естетику посмішки, можна скористатися цими адаптаціями для поліпшення зовнішнього вигляду. Також накладки допоможуть у тому випадку, коли висота зубної емалі значно сточена з віком. У таких випадках використання вінірів або люмінірів може ефективно замаскувати ці проблеми.

Показання до застосування люмінірів

Керамічні ультратонкі накладки рекомендують пацієнтам у випадках:

  1. Коли край зуба відколений або має неправильну форму, або на зубах є тріщини та сколи.
  2. Діастеми (щілини між зубами).
  3. Флюрооз – це зміна кольору емалі, яка проявляється у вигляді плям коричневого відтінку. Патологію провокую споживання води із підвищеним вмістом фтору. Нажаль, зміна відтінку емалі незворотня. Тому люмініри допоможуть повернути естетику посмішки.
  4. При наявності старих пломб, які виглядають недбало.
  5. Нерівність зубного ряду, де зуби мають різні розміри, форми, висоту, або вони можуть бути скупченими чи мати великі щілини між ними, що також впливає на зовнішній вигляд посмішки. В цих випадках використання вінірів або люмінірів допоможе вирішити ці проблеми і покращити естетику усмішки.
  6. У випадках, коли зуби зміщені або мають неправильне положення.
  7. Коли зуби сильно стираються внаслідок абразії.
  8. Якщо передні зуби істотно відрізняються за розміром від бічних.

Протипоказання до застосування люмінірів

Існують ситуації, коли встановлення люмінірів стає неможливим або важким завданням, а саме:

  1. Відсутність навичок проводити правильну та регулярну гігієну ротової порожнини.
  2. Індивідуальна непереносимість окремих компонентів композиту.
  3. Сильне викривлення зубів.
  4. Запалення ясен з каріозними ураженнями зубів.
  5. Бруксизм (нічне стискання зубів).
  6. Виражені аномалії прикусу.
  7. Стертість зубів, що потребує іншого способу корекції
  8. Занадто велике випирання фронтальних зубів.

Якщо протипоказання відсутні, то лікар призначає дату консультації. Також оцінюється стан окремих зубів, їхній розмір, форма та ступінь прозорості емалі.

Особливості та відмінні риси люмінірів

Унікальними функціонально-технічними характеристиками керамічних накладок є:

  1. Товщина лише 0,2 мм. Це більш, ніж у два рази тонше за вініри.
  2. Виготовлені з міцного матеріалу, що надійно захищає від тріщин та відколів.
  3. Застосування спеціальних технологій моделювання дозволяє створювати накладки, що повторюють форму та колір природного зуба.
  4. Добре прилягають до зуба, ефективно запобігаючи утворенню щілин, які можуть допустити забруднення і розмноження мікробів, сприяти руйнуванню емалі.
  5. Встановлення накладок не вимагає спилювання зубної емалі, що робить процедуру абсолютно безболісною. Кріплення пластин до зуба виконується за допомогою спеціального розчину, який містить фтор, зміцнюючи зуб.
  6. Тривалість експлуатації більше 10 років.

Переваги та основні мінуси використання люмінірів

Люмініри: що це таке, переваги та мінуси

Пацієнти обирають саме цей спосіб корекції завдяки значним плюсам:

  • зуби не обточуються. Ультратонкі керамічні накладки накладаються на зубну емаль без додаткових підготовчих операцій на поверхні. Тому процедура доволі комфортна;
    оперативність. Корекція люмінірами проводиться всього за два візити, а не за місяці, як у варіанті з брекетами;
  • безболісно, без крові й реабілітації. Люмініри не відчуваються на зубах, не здійснюють додаткового тиску на щелепу, як це буває із брекетами;
  • відсутність спеціального догляду. Все як зі звичайними зубами, достатньо зубної пасти та щітки;
  • не змінюється відтінок люмінірів з роками. Накладки керамічні не міняють тон через контакт із вином, чаєм, кавою та іншими інтенсивно пігментованими продуктами;
  • універсальність. Варіант підходить для корекції діастеми, кривизни зубів, незначних дефектів прикусу.

Мінус у керамічних накладок — висока вартість. Процес виготовлення, примірки, установки потребує високої кваліфікації стоматолога.

Як проходить процедура установки люмінірів

  1. Консультація. Лікар оцінює стан ротової порожнини. За потреби проводить її санацію. Обов’язково зуби, на які планують ставитися люмініри, проліковуються. Не зайвим буде і проведення чистки пародонтальних кишень, при наявності показань.Під час першого візиту до клініки, стоматолог визначить бажану форму та колір майбутніх накладок.
  2. Лікар знімає альгінатний зліпок, який буде слугувати формою люмінірів. Накладки виготовляють із композиційних матеріалів, запікають індивідуально під форми.
  3. Примірка. Лікар прикладає люмініри до зубів. Якщо немає зауважень до відтінку, форми, то конструкції закріпляють. На відміну від вінірів, ці накладки не потребують обточування.

Тому процедура відбувається без дискомфорту для пацієнта.

Догляд після встановлення люмінірів

Щоб забезпечити тривалий бездоганний вигляд ваших накладок, важливо правильно доглядати за ротовою порожниною, дотримуючись наступних рекомендацій:

  1. Чистіть зуби двічі на день за допомогою звичайної щітки та пасти.
  2. Обов’язково полоскати рот після кожного прийому їжі та очищайте важкодоступні місця іригатором, ниткою. Використання зубочисток не рекомендується.
  3. Регулярно відвідуйте стоматолога для профілактичних оглядів та попередження ускладнень і захворювань ротової порожнини, таких як пульпіт.
  4. Уникайте твердих та жорстких продуктів, таких як тверді фрукти, овочі, м’ясо та горіхи.
  5. Утримуйтеся від екстремальних видів спорту, оскільки це може призвести до швидкого пошкодження накладок.
  6. Не зважаючи на бездоганний зовнішній вигляд накладок, основний їх недолік пов’язаний з високою ціною. Це обумовлено використанням дорогоцінних матеріалів та складною процедурою виготовлення, оскільки товщина виробу становить 0,2-0,3 мм. Корекція посмішки за допомогою цих технологій може бути доволі витратною.
    Для якісної та безболісної установки накладок рекомендуємо звертатися до нашої стоматології в Києві— клініки UDC. Тут кваліфіковані фахівці гарантують професійний огляд для виключення протипоказань, правильне виготовлення зліпка для отримання ідеально накладок та кваліфіковану установку, щоб результат перевершив ваші очікування.