Відкрита, щира усмішка завжди привертатиме до себе увагу. Але якщо зубний ряд нерівний, а прикус — далекий від ідеального, на допомогу прийдуть ортодонтичні конструкції. Наприклад, брекети. Соромитесь вигляду такої конструкції на своїх зубах? Не біда, адже можна встановити брекет-систему не на зовнішню, а на внутрішню поверхню зубів. Такі брекети називаються лінгвальними, вони користуються значною популярністю, оскільки поєднали в собі ряд переваг та високу ефективність.

Що таке лінгвальна брекет-система?

Лінгвальні брекети — це інноваційна ортодонтична конструкція для вирівнювання зубного ряду чи виправлення прикусу, яка встановлюється на внутрішню сторону зубів. Це допомагає виправляти проблеми прикусу, непомітно для оточуючих і без дискомфорту для пацієнта.

Лінгвальні брекети: що це таке, переваги та недоліки брекет-системи

 

Влаштування та будова лінгвальних брекет-систем така сама, як і у вестибулярних. Такий ортодонтичний апарат складається з:

  •       пластин, які кріпляться до зубної поверхні;
  •       дуги, що проходить крізь усі пластини та забезпечує вирівнювання зубів;
  •       лігатур, що утримують дугу в місцях кріплення з пластинами;
  •       кілець або замків, які утримують усю конструкцію у певному положенні;
  •       еластику, що встановлюється за показаннями на окремі зуби і створює на них додатковий тиск.

Стоматологи відслідковують рух зубів під дією брекетів та коригують його положення за потреби. Однак треба розуміти, що з огляду на місце розташування, встановлення лінгвальних брекетів виконується лікарем буквально на дотик. Тому проведення такої процедури слід довірити тільки надійному та досвідченому фахівцю.

Для чого потрібні лінгвальні брекети?

Як і класичні брекети, лінгвальні або внутрішні покликані виправляти дефекти прикусу. Однак встановлені лінгвальні конструкції може побачити на зубах тільки стоматолог під час огляду. Такою непомітністю для оточення характеризуються ще капи для вирівнювання зубів, тобто елайнери. Однак, лінгвальні брекети, на відміну від елайнерів, зможуть «впоратися» з більшою кількістю проблем зубного ряду чи прикусу.

Лінгвальні брекети: що це таке, переваги та недоліки брекет-системи

Також лінгвальні брекети частіше встановлюють спортсменам, які можуть отримати травми обличчя під час тренувань. Або музикантам, що грають на духових інструментах. Публічним персонам, що активно фотографуються, знімаються чи просто виступають перед великою кількістю людей.

А от самі пацієнти в першу чергу обирають такі брекети саме за естетичною ознакою — щоб не приховувати свою усмішку від навколишніх. Наприклад, якщо в найближчій перспективі планується якийсь важливий захід — випускний, весілля, ювілей тощо.

Переваги та недоліки лінгвальних конструкцій

Окрім естетичності, лінгвальні брекети характеризуються іншими переконливими перевагами. І найголовніша — це стовідсоткова ефективність. За допомогою таких апаратів виправляються патології зубного ряду різної складності.

До аргументів на користь встановлення лінгвальних брекетів також слід віднести:

  •       менший термін лікування за рахунок більшого тиску на зубний ряд, що обумовлено особливостями розташування конструкції;
  •       відсутність негативного впливу на м’які тканини ротової порожнини;
  •       мінімальний вплив на зубну емаль (при чому — тільки з внутрішньої сторони);
  •       швидке звикання до встановленої конструкції.

За свідченнями стоматологів, лінгвальні брекет-системи набагато ефективніші при виправлені глибокого прикусу. До того ж, лікарю легше оцінювати поточні результати лікування.

Але перед вибором такого методу ортодонтичного лікування також варто знати і про певні нюанси, пов’язані з внутрішніми брекетами. Вони дорожчі за класичні конструкції, вимагають довшого прийому під час встановлення, в перші кілька днів створюватимуть дискомфорт і можуть негативно вплинути на дикцію на період адаптації. Також потрібно не менш ретельно ставитися до чищення зубів та догляду за брекетами, не пропускати візити до стоматолога, щоб він підкручував конструкцію та слідкував за перебігом лікування.

Показання та протипоказання у виборі лінгвальної брекет-системи

Існує переконання, що класичні брекети частіше рекомендують пацієнтам, оскільки вони дешевші, легше та швидше встановлюються, і за ними простіший догляд. Насправді, це не зовсім так — лінгвальні брекети не менш популярні та так само активно пропонується пацієнтам.

Лінгвальні брекети: що це таке, переваги та недоліки брекет-системи

Такий апарат встановлюють, якщо у пацієнта:

  •       видима кривизна окремих зубних одиниць;
  •       патології прикусу — глибокий чи перехресний прикус;
  •       аномальне змикання щелеп;
  •       скупчення зубів або наявні проміжки між ними.

Ще одним показанням до вибору саме таких ортоапаратів є дуже тонка зубна емаль.

Як і будь-яке інше ортодонтичне лікування, встановлення невидимих брекетів не проводять при наявності гострої запальної інфекції у ротовій порожнині. Пацієнт має бути старшим 11-12 років (щоб зубощелепна система вже встигла остаточно сформуватись). Ще одним протипоказанням до встановлення лінгвальних брекетів є невеликий розмір зубів та вузька щелепа.

Підготовка до встановлення лінгвальних брекетів

Будь-яка стоматологічна процедура починається з консультації фахівця. Перед встановленням брекетів потрібно пройти огляд у ортодонта. Лікар може призначити додаткові обстеження — рентген, КТ чи панорамний знімок. Це особливо важливо при виправленні прикусу підлітків, щоб виключити можливість прорізування нових зубів.

Після визначення оптимального плану ортодонтичного лікування і узгодження його з пацієнтом, лікар приступає до підготовки ротової порожнини: проліковує карієс і інші запальні процеси у ротовій порожнині, проводить чистку зубів, отримує відбитки. Після ретельної діагностики можна перейти до встановлення брекет-систем.

Як встановлюють лінгвальні брекети?

Ми вже зазначали, що процес встановлення внутрішніх брекетів дещо складніший порівняно з класичними конструкціями. Тому наполягаємо на звертанні саме до кваліфікованого спеціаліста. Наприклад, до Ukrainian Dentist Club.

Лінгвальні брекети: що це таке, переваги та недоліки брекет-системи

Наші лікарі детально обстежують пацієнта та обирають найефективніший варіант лікування. Якщо таким є саме використання лінгвальних брекетів, то наші спеціалісти діють за певним алгоритмом:

  1. Брекети виготовляються індивідуально, повторюючи анатомію зубів і встановлюються так само, послідовно;
  2. Стоматолог кріпить пластини на зуби за допомогою спеціального клею;
  3. Потім на пластинки встановлюється дуга і закріплюється за допомогою замків або лігатур.

Якщо треба встановлювати систему не тільки на одну, але й на другу щелепу, процедуру зазвичай розбивають на два візити. Встановлення однієї брекет-системи може зайняти 2-3 години.

Скільки потрібно носити лінгвальні брекети?

Тривалість ортодонтичного лікування визначає лікар, в залежності від складності патології та індивідуальних особливостей пацієнта (ступеню викривлення зубів чи ступеню порушення прикусу). В одних ситуаціях достатньо буде 6-12 місяців, а в інших випадках — брекети мають знаходитись на зубах до 2-3 років.

До того ж. на терміни лікування впливає досягнення проміжного результату. Саме тому лікар чекатиме пацієнта щомісяця для коригування конструкції та фіксації руху зубного ряду.

Особливості догляду

Рекомендації щодо догляду за невидимими брекетами нічим не відрізняються від правил, які стосуються догляду за звичайними конструкціями. А саме:

  •       ретельна щоденна гігієна ( не менше 2 разів на день, а краще — після кожного прийому їжі);
  •       приділяти максимум уваги очищенню міжзубних проміжків та простору між брекетами та дугою;
  •       утримуватися від твердої, волокнистої, жорсткої чи в’язкої їжі.

Лінгвальні брекети: що це таке, переваги та недоліки брекет-системи

Після встановлення брекетів краще дотримуватися дуже щадної дієти — споживати пюре, рідкі страви, йогурти, щоб полегшити процес звикання до встановлених конструкцій. Також потрібно завести спеціальні щітки, йоржики та зубну нитку для ретельного та дбайливого очищення.

Де краще встановлювати лінгвальні брекети?

Наша основна порада — звертатись до перевірених фахівців. У клініці Ukrainian Dentist Club є всі умови для успішного проведення такої стоматологічної процедури — команда досвідчених спеціалістів, сучасне обладнання та використання новітніх технологій діагностування для встановлення точного діагнозу.

До того ж, з огляду на частоту відвідин стоматолога, беріть до уваги зручність місця розташування. Ми знаходимось усього в 5 хвилинах від станції метро Палац Україна — до нас можна приїздити будь-яким транспортом, громадським чи особистим.

А ще — ми запропонуємо кожному нашому пацієнту доступний та результативний план лікування та догляду за ротовою порожниною. Записуйтесь і приходьте до нас на прийом, адже ваше здоров’я того вартує!