Коронки на зуби: які краще ставити на жувальні і передні зуби
Зубні коронки – це одне з найпопулярніших рішень для проблемних зубів. Це незнімний протез, завдяки якому можна зберегти зуб, приховати всі дефекти та захистити зубну одиницю від руйнування.
Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо і підберемо для вас зручний час прийому.
Зубні коронки – це оптимальний спосіб повернути собі здорову усмішку. Це ортодонтична конструкція, яку «одягають» на обточену зубну емаль та фіксують цементуючим розчином. Коронка повністю імітує анатомічну форму та колір рідних зубів. Використовують таке протезування в разі, якщо зуб має руйнування на 50-70%, чи він багато разів вже перепломбовувався та існує ризик того, що той просто розсиплеться.
Які коронки краще поставити на жувальні зуби
Для жувальних зубів використовують міцні та більш доступні за ціною протези. Їх можуть виготовляти з наступних матеріалів: металокераміка, металопластмаси, діоксид цирконію.
Найчастіше для протезування корінних зубів застосовують діоксид цирконію. До того ж це самий оптимальний варіант за своєю ціною та якістю.
Які коронки краще поставити на передні зуби
Коронки ставлять не тільки на жувальні зубні одиниці, але і на передні зуби. І якщо у першому випадку в пріоритеті стоїть міцність, то в другому – естетика.
Для установки фронтальних коронок існують більш високі вимоги, ніж на жувальні, а саме:
- Конструкція не повинна виділятися в зубному ряді, тому вона уважно підбирається лікарем за формою та кольором. Вона повинна в повній мірі імітувати натуральний зуб.
- Для передніх зубів їх роблять з кераміки Emax або на основі діоксиду цирконію.
Які бувають види зубних коронок?
Існують різні типи зубних конструкцій:
- з металу;
- з металопластику;
- цільнокерамічні;
- з металокераміки;
- з оксиду цирконію.
Перші два види коронок, а саме, металеві та металопластикові, зараз майже не використовуються у практиці. Такі технології вже відійшли у минуле. Сьогодні в тренді натуральність та естетика. Більшість стоматологів відмовляється від використання металу через його помітність та схильність до окислення.
-
Металокерамічні коронки для зубів
Металокераміка – один з найпопулярніших способів протезування. Такі зубні коронки лікарі рекомендують встановлювати у разі, коли головним критерієм є міцність. Зокрема, їх встановлюють в якості основи для зубопротезного моста.
Серед переваг таких конструкцій: довговічність та надійність, естетика, а також оптимальне співвідношення «ціна-якість». Що стосується недоліків, то для установки коронок з металокераміки необхідно сильно обточувати поверхневі тканини зуба.
-
Керамічні коронки на зуби
Установка конструкції з безметалевої кераміки – це один з кращих методів сховати зовнішні дефекти рідних зубних одиниць пацієнта. Зовні конструкція ідентична природній емалі. Крім того, цей вид протезів не потребує депульпування.
-
Цирконієві коронки
Оксид цирконію – це ще один сучасний матеріал, який користується популярністю серед стоматологів. Коронки з цирконію відрізняються своєю міцністю, естетичністю, щільністю фіксації на зубній емалі та яснах, а також не потребують значного обточування. Їх використовують на передніх та на бічних зубах.
Зубні коронки: показання до встановлення
Металокераміка рекомендована при наступних станах:
- коли в наявності значні каріозні ураження твердої зубної тканини;
- якщо проблемні зуби мають неправильну форму;
- коли змінюється колір емалі;
- при втраті одного-чотирьох зубних одиниць в ряді;
- коли у пацієнта зуби сильно стираються.
Кераміку лікарі рекомендують, коли:
- необхідна естетична корекція передніх зубів;
- коли потемніла емаль, або у людини є інші аномалії кольору зубної одиниці;
- якщо треба захистити тверді тканини, які руйнуються;
- якщо необхідно поставити протез на рухливі зуби.
Цирконієві коронки застосовують у наступних випадках:
- щоб приховати наявні дефекти рідних зубів;
- при каріозних поразках та травмах;
- в якості основи для мостів під зубні протези;
- щоб захистити тверді тканини від подальшого руйнування.
Протипоказання до протезування коронками
Існують деякі ситуації, коли не можна застосовувати такий вид лікування.
- важкі хронічні хвороби у стадії декомпенсації;
- руйнування зуба більше, ніж на 90%.
Як ставиться коронка на зуб?
Спочатку проводиться огляд, діагностика та складається план подальших дій. При необхідності перед протезуванням лікують та відновлюють опорний зуб.
Протезування проходить поетапно.
Перший етап. Підготовка включає в себе ряд процедур, а саме:
- пломбування уражених зубних одиниць, видалення зубного нальоту;
- депульпування зуба та пломбування каналу;
- препарування зубної одиниці.
Проте всі підготовчі процедури індивідуальні та безпосередньо залежать від стану зубів кожного пацієнта окремо.
Другий етап. Далі лікар робить відбиток зуба та виготовляє тимчасову коронку. На той період, поки техніки виготовляють протез, на зуб «одягають» цю коронку. Це допомагає захистити обточені тканини від зовнішнього впливу, виключити дискомфорт під час їжі та відіграє свою естетичну роль.
Третій етап. Через 7-14 днів, якщо у пацієнта немає ніяких скарг, лікар встановлює постійну коронку.
Як правильно доглядати за коронками
Доглядати за коронками в домашніх умовах нескладно. Головне – робити це регулярно та ретельно. І тоді вони будуть служити вам вірою та правдою багато років.
- Чистіть зуби двічі на день. Якою зубною пастою користуватись, краще уточнити у вашого стоматолога.
- Під час чищення зубів не забувайте приділяти увагу проміжкам між протезом та рідними зубами. Саме в цих місцях можуть накопичуватися залишки їжі. Щоб цього уникнути, слід користуватися зубною ниткою чи іригатором.
- Після прийому їжі треба полоскати рота. До того ж це краще робити не тільки водою, а й ополіскувачем.
- Також рекомендовано відмовитися від занадто твердої їжі, щоб не з’явилися подряпини та сколи.
- Не забувайте й про чистку язика, це допоможе уникнути появи неприємного запаху з рота через скупчення мікроорганізмів.
UDC – обирайте стоматологію з розумом!
Стоматологічна клініка Ukrainian Dentist Club – це команда професійних лікарів з багаторічним досвідом роботи. Це лікарня, яка повністю оснащена сучасним обладнанням та високоточними діагностичними апаратами. Під час стоматологічних процедур наші фахівці використовують високоякісні матеріали та медичні препарати від перевірених світових виробників. Ціни на послуги – доступні та прозорі. Записуйтесь на прийом до наших лікарів прямо зараз. Консультація безкоштовна.