Сьогодні значний відсоток дорослих українців мають певні проблеми з зубами та мріють про здорову та сяючу усмішку. Завдяки методиці вінірування ― це і можливо, і доступно! Треба лише звернутися до кваліфікованого лікаря та обрати, з якого матеріалу ви б хотіли собі нову усмішку.

Щоправда, слід одразу прояснити: якщо ми говоримо про вініри, то вони бувають лише керамічні. З композиту вінірів не виготовляють, а виконують пряму художню реставрацію зубів пацієнта. Однак, все одно давайте порівняємо ці дві ефективні методики відновлення зовнішнього вигляду зубного ряду.

Переваги керамічних вінірів

Керамічні вініри виготовляють зі склокераміки ― жорсткого та витривалого матеріалу, який має чудові експлуатаційні властивості.

Переваги керамічних вінірів

 

Особливості керамічних накладок на зуби:

  • виготовляються індивідуально для кожного пацієнта, на основі цифрового (або силіконового) відбитка;
  • непомітні на зубах, ідеально підходять за формою та розміром, допомагають відновити функціональність зубних одиниць;
  • можна вибрати один з багатьох відтінків, щоб усмішка виглядала природно, а відреставровані зуби не виділялися;
  • не фарбуються, не темніють, зубні відкладення не накопичуються.

Такі накладки «наклеюють» на зуби, що потребують відновлення. А сама технологія малотравматична та високорезультативна.

Чому обирають композитні вініри?

Ми вже звертали вашу увагу на той факт, що композитні вініри ― не зовсім вірне поняття. Композит ― це пластичний матеріал, з якого роблять пломби, а потім «висушують» за допомогою спеціальних УФ-ламп. Якщо йдеться про відновлення зуба, то композитні накладки «виліплюють» прямо під час прийому безпосередньо на зубах пацієнта. Це ― чудовий метод відновлення зуба з невеликим відколом чи тріщиною.

Чому обирають композитні вініри?

 

 

Особливості композитних накладок-вінірів:

  • формуються і встановлюються прямо під час візиту до лікаря, нагадують установку фотополімерної пломби;
  • темніють з часом, на їх поверхні можуть накопичуватися зубні відкладення і пігменти.

Процедура встановлення композитних накладок абсолютно безболісна та доступна. ЇЇ обирають саме через низьку ціну та швидкість виконання.

Порівняння за факторами

Якщо прискіпливо порівняти усі особливості керамічних вінірів та композитних накладок на зуби, то можна визначитися, яка ж з двох методик вам підходить.

Термін служби

Якщо керамічні вініри встановлюють з чітким дотриманням технології, з якісних матеріалів, а пацієнт потім ретельно та дбайливо щоденно за ними доглядає та не нехтує регулярними профілактичними візитами до стоматології, то термін служби оновленої усмішки розтягується на усе життя. Але в середньому ― це не менше 10-15 років, залежно від кількох факторів (сам матеріал, якість наклеювання та особливості догляду у подальшому).

Композитні накладки, зважаючи на сам матеріал, служать значно менше – приблизно 3-5 років, потребують регулярного оновлення (окрім професійної чистки у стоматолога ― ще й полірування). Але за умови ретельного догляду та використання якісного матеріалу та правильного «висушування» композиту, такі накладки цілком можуть простояти від 7 до 10 років.

Тривалість установки вінірів

Ми вже говорили, що встановлення вінірів ― малотравматична та безболісна процедура, не вимагає сильного препарування зубів. Але, перед тим, як її проводити, лікар може призначити лікування та професійну чистку.

Тривалість установки вінірів

Подальший перебіг процедури дещо відрізняється, в залежності від обраного матеріалу:

  • керамічні вініри встановлюються в кілька відвідувань стоматологічної клініки, адже лікар має отримати відбитки зубів пацієнта та отримати готові накладки з лабораторії;
  • композитні вініри встановлюються в один візит, формуються вже на зубах пацієнта, а їх зовнішній вигляд та природність повністю  залежать від майстерності лікаря.

Якщо пацієнт хоче отримати революційні зміни одразу ― звісно, слід зупинитися на другому варіанті, тобто вінірах із композиту.

Особливості догляду за вінірами

Обидва типи вінірів вимагають ретельної щоденної гігієни та бережного ставлення. Не варто випробовувати їх на міцність особливо твердими чи крихкими продуктами, а також зловживати паліннями чи використанням продуктів, що містять у своєму складі агресивні барвники.

Також слід регулярно відвідувати стоматолога для профілактичного огляду, контролю вінірів та професійної чистки. А композитні вініри вимагатимуть ще й додаткового полірування.

Імовірність розвитку карієсу

Пацієнт має бути уважним до свого здоров’я та стежити за станом своїх зубів, завжди. Але зазначимо ― під керамічними вінірами ризик розвитку карієсу мінімальний, оскільки це неможливо технічно.

А от під композитними накладками можуть виникати проміжки через вимивання та «усадку» матеріалу з часом. У таких порожнинах і можуть «оселитися» мікроорганізми, що провокують виникнення та розвиток карієсу.

Висновки

Як бачите, переваги та певні нюанси є і у керамічних вінірів, і у композитних. До того ж, кераміка ― значно дорожча, хоч і витриваліша. А художня реставрація за допомогою композитних накладок-вінірів ― демократичний та швидкий варіант, якщо гарна усмішка потрібна тут і зараз.

Який термін носіння для композитних вінірів?

Якщо ж говорити про довгострокову перспективу ― краще зупинитися на встановленні керамічних вінірів ― вони довговічніші та практичні у повсякденній експлуатації. До того, мають значну палітру відтінків та повністю відповідають вигляду справжніх, природних зубів. А оскільки такі вініри виготовляються по відбитку, то є можливість повністю відтворити їх розмір, форму та анатомічні особливості, як на зубах в зоні усмішки, так і на жувальних одиницях.

Якщо у вас є бажання чи потреба покращити стан здоров’я своєї ротової порожнини ― записуйтесь до фахівців Ukrainian Dentist Club на консультацію. Наші лікарі підберуть для вас оптимальний план лікування, щоб ви у найкоротші терміни могли радіти своєму відображенню в дзеркалі та осявати навколишній світ красою та сяйвом своєї усмішки!

Чи можна проводити процедуру відбілювання вінірів?

Таку процедуру не проводять через особливості матеріалу, з якого виготовлені вініри. Якщо накладки втратили блиск чи колір ― їх треба полірувати або замінити.

Яка відмінність між композитними та керамічними вінірами?

Головна відмінність ― матеріал та його характеристики. Кераміка ― більш витривала та довговічна, однак коштує дорожче та встановлюється за кілька прийомів у лікаря, оскільки потрібно отримати відбитки зубів і виготовити анатомічно правильні накладки у лабораторії.

Композитні накладки служать менше, схильні до зміни відти=інку та встановлюються одразу, під час 1 відвідування стоматології. До того ж, композит коштує значно дешевше.

Чому композитні вініри менш надійні, ніж керамічні?

Відповідь на це питання криється у особливостях самого матеріалу та технології встановлення. Композитні накладки виготовляють з пластичного пломбувального матеріалу та формують одразу на зубах. Керамічні вініри виготовляють по відбиткам зубів пацієнта у лабораторних умовах та «наклеюють» на зубні одиниці на спеціальний розчин. Склокераміка ― міцніша та стійкіша до механічних впливів, аніж композит.

Який термін носіння для композитних вінірів?

В середньому, композитні вініри, а точніше ― накладки, служать 3-5 років. А при дотриманні процедури встановлення та ретельному догляді це термін може розтягнутися до 7-10 років.

Який термін носіння для керамічних вінірів?

Керамічні вініри служать не менше 10 років, а при щоденному догляді та періодичній чистці у стоматолога, пацієнт може ходити з такими вінірами усе життя.