Імплантація жувальних зубів
Ціна від 8 500 грнОсновне жувальне навантаження припадає на зону бічних відділів зубних рядів. Саме моляри та премоляри найбільше схильні до передчасного стирання, ураження карієсом тощо. Втрата жувальних зубів веде до нерівномірного розподілу цього навантаження, що спричиняє руйнування сусідніх одиниць і порушення прикусу. Відновлення анатомії зубних рядів можливе за допомогою класичного протезування, однак набагато вищу ефективність і надійність дає методика імплантації. Тому далі розбираємося, що таке імплантація зубів та в чому її переваги.
Особливості імплантації жувальних зубів
Жувальні зуби (моляри та премоляри) – одиниці, що розташовуються в бічних відділах і відповідають за подрібнення та перетирання їжі. До проблем із жування призводить відсутність навіть одного зуба через нерівномірне жувальне навантаження та поступове зміщення зубного ряду в напрямку прогалини. Аналогічна ситуація виникає, якщо одиниця зруйнована не повністю, але коронка сильно пошкоджена.
У довгостроковій перспективі неповноцінне пережовування їжі спричиняє складнощі з її перетравлюванням, відповідно, погіршується стан органів ШКТ. Без жувальних зубів та нормального жувального навантаження спостерігається поступове розсмоктування кісткової тканини щелепи. Через це імплантація зуба може потребувати попереднього нарощування кістки. Така процедура, зокрема синус-ліфтинг, доволі травматична. Крім того, збільшується ціна та загальна тривалість лікування.
Серед інших проблем, які провокує відсутність жувальних зубів:
- порушення прикусу, що підвищують ризики карієсу, пародонтиту та інших зубних захворювань;
- необхідність обмежень у харчуванні через дискомфорт і біль під час вживання твердої та жорсткої їжі;
- зміна рис обличчя, адже прогалини в зубних рядах призводять до западання щік, утворення ямок навколо рота, поглиблення носогубних складок тощо.
Метод імплантації – це відновлення повноцінної жувальної функції, що сприяє рівномірному розподілу жувального навантаження та запобігає передчасному стиранню зубів. Вживлення імпланту, до якого потім кріпиться коронка, запобігає резорбції кісткової тканини та руйнуванню скронево-нижньощелепного суглоба. Багатьом пацієнтам, яким потрібна імплантація зубів, ціна в Києві може видатися високою. Однак переваги такого лікування виправдовують усі витрати в довгостроковій перспективі.
Показання та протипоказання до імплантації жувальних зубів
У сучасній стоматології імплантація дає можливості для повноцінного відновлення будь-якої кількості одиниць: від одного чи кількох бічних зубів до обох зубних рядів, коли в пацієнта діагностована тотальна адентія. Як одна штучна коронка, що кріпиться до імпланту, так і повний протез будуть достатньо міцними, щоб витримувати жувальне навантаження та усунути проблеми, які спричиняє відсутність жувальних зубів.
Серед основних чинників, що зумовлюють потребу в імплантації:
- захворювання ясен, що призводять до патологічної рухливості зубних рядів;
- неефективність консервативних стоматологічних процедур;
- необхідність покращення естетики зубних рядів і відновлення функції жування для нормалізації роботи органів ШКТ;
- резорбція щелепної кістки, що призводить до помітних змін рис обличчя;
- профілактика зміщення одиниць зубних рядів у бік прогалин;
- непереносимість класичних ортодонтичних конструкцій (алергія, блювотний рефлекс, натирання ясен) або їхня низька естетика.
Метод імплантації – найсучасніше та найнадійніше серед стоматологічних рішень, але воно показане не всім пацієнтам. Процедура не рекомендується, коли приживлення імпланту пов’язане з ризиками нестабільності конструкції чи периімплантиту (відторгнення). Це може призвести не тільки до погіршення стану ротової порожнини, а шкоди для здоров’я загалом. Серед протипоказань до імплантації розрізняють умовні й абсолютні.
Стани, що потребують лікування, корекції чи усунення до вживлення імпланту:
- стоматологічні захворювання (карієс, пульпіт, гінгівіт тощо);
- погана гігієна ротової порожнини (проводиться професійна чистка);
- резорбція кісткової тканини, атрофія альвеолярного відростка (виконується нарощування кістки);
- носіння брекетів (їх треба зняти чи дочекатися кінця ортодонтичного лікування);
- погіршення стану здоров’я загалом чи розвиток стоматологічних проблем через паління чи/та вживання алкоголю;
- алергія на знеболювальне (підбирається інший анестетик);
- вік до 18 років, період вагітності та лактації.
Імпланти не встановлюються пацієнтам із цукровим діабетом I ступеня, злоякісними новоутвореннями, хворобами кровоносної та імунної системи. Можливість відновлення жувальних зубів за методом імплантації визначає стоматолог-імплантолог. У деяких випадках може знадобитися консультація у профільних фахівців і додаткові аналізи. Якщо вас цікавить імплантація зубів (Київ), звертайтеся до клініки UkrDentClub, де завжди можна отримати всебічну консультацію та пройти комплексну діагностику.
Етапи встановлення імпланту
Щоб встановити імпланти та провести подальше протезування жувальних зубів (буде це одна коронка чи частковий протез), потрібна правильна підготовка. Після загального огляду стоматолог призначає повну діагностику, що включає аналізи крові та КТ. Метод комп’ютерного сканування дає змогу точно визначити стан усіх зубних структур, зокрема кісткової тканини, а також своєчасно виявити ретенцію бічних зубів. Є багато випадків, коли вісімки (зуби мудрості) лишаються непрорізаними, що часто заважає поставити імпланти жувальних зубів.
Загальний вигляд стоматологічних етапів імплантації:
- Підготовка. Стоматолог-терапевт проводить відповідне лікування, якщо виявлені захворювання (карієс, гінгівіт, пародонтит тощо). Щоб створити оптимальні умови для приживлення імпланту, обов’язково робиться професійна чистка.
- Нарощування кістки (остеопластика). Адентія призводить до резорбції кісткової тканини. Найчастіше проводиться нарощування кістки (синус-ліфтинг) верхньої щелепи, адже вона має меншу товщину, тому розсмоктується швидше. Період реабілітації займає від 3 до 12 місяців.
- Вживлення імпланту. Залежно від обраного методу імплантації для вживлення штифта підготовлюється ложе або ж імпланти просто вкручуються в кістку без розрізу ясен. У першому випадку після операції накладаються шви.
- Встановлення формувача ясен. Цей етап присутній у двоетапній методиці.
- Навантаження імпланту тимчасовим протезом. Коронка або частковий протез може встановлюватися одразу чи протягом наступних 2 днів. Жувальний тиск сприяє стимуляції кровообігу, що прискорює приживлення штифта.
- Постійне протезування. Постійна коронка або частковий протез ставиться, коли імпланти повністю прижилися, що займає від 2 до 12 місяців (залежно від віку пацієнта, технології імплантації, марки та типу імпланту тощо).
З огляду на анатомічні особливості зубних рядів, фіксація постійних стоматологічних конструкцій відбувається швидше у випадку відновлення нижніх жувальних одиниць, бо там імпланти приживаються краще та часто можна обійтися без нарощування кістки.
Імпланти та коронки для жувальних зубів: основні вимоги
Для бічних одиниць характерна висока стійкість до механічних навантажень, унікальний розмір, форма та розташування моляра. Усі ці особливості треба враховувати під час лікування. Для нормального функціонування зубних рядів імпланти мають надійно фіксуватися в кістці щелепи та витримувати вагу протезувальних конструкцій. Відсутність стабільності може не тільки призвести до дискомфорту, а й спричинити відторгнення. Тому вибір імплант-системи завжди проводиться індивідуально, з огляду на положення одиниць, стан кісткової тканини, наявні захворювання тощо. Із пацієнтом обов’язково погоджується ціна зубних імплантатів. Так, аби лікування обійшлося дешевше, можна обрати рішення в середньому сегменті від Osstem чи MegaGen (Південна Корея).
Коронка для жувальних зубів має бути виготовлена з матеріалу, що витримуватиме щоденне високе навантаження. Найміцнішим серед сучасних стоматологічних рішень вважається діоксид цирконію, однак його вартість найвища. Тому як бюджетна альтернатива може розглядатися металокерамічна коронка, що має міцну металеву основу та керамічне покриття, яке імітує емаль. Ці вироби поступаються цирконію за показником естетики, але ним можна поступитися, адже бічних зубів зазвичай не видно під час усмішки. Головне, щоб у пацієнта не було алергії на метал цих конструкцій.
Методи імплантації в разі відсутності одного чи кількох жувальних зубів
Відповідно до особливостей клінічного випадку стоматолог може порекомендувати одно- чи двоетапну процедуру імплантації. У першому випадку імплант моментально навантажується протезом, у другому – через кілька місяців після повного приживлення титанового штифта. Другий варіант має менше ризиків відторгнення та підходить для відновлення будь-яких молярів і премолярів. Відсутність одного зуба – показання до одиничної імплантації (1 імплант + 1 коронка), а трьох і більше одиниць підряд – до фіксації мостоподібного протеза на опорних імплантах.
Переваги встановлення імплантів у нашій клініці
Клініка UkrDentClub пропонує повний комплекс послуг і гарантії на проведене лікування. Наші хірурги-імплантологи працюють із ліцензованими імплант-системами та пропонують рішення різної цінової категорії, зокрема преміальні Straumann та середні за вартістю лінійки південнокорейських марок MegaGen та Osstem. Наші фахівці мають значний досвід і високу кваліфікацію, щоби пацієнти отримували найкращий результат.
На послугу «Імплантація зубів» ціни в Києві розраховуються, з огляду на:
- загальний стан ротової порожнини;
- обсяг діагностики та підготовчих процедур;
- необхідність проведення остеопластики;
- обрану технологію імплантації;
- бренд і тип імплантів.
Для кожного пацієнта це буде індивідуальне рішення, що дасть змогу якнайшвидше відновити жувальну функцію та естетику зубного ряду.
Питання-відповідь
Скільки років служить імплант?
Більшість топових виробників імплант-систем дають довічну гарантію на свої вироби. Однак велике значення має відповідальне ставлення пацієнта до підтримання здоров’я ротової порожнини після імплантації.
Який імплант краще для жувальних зубів?
Для відновлення молярів і премолярів особливе значення має міцність і надійність імпланту. Наприклад, можна звернути увагу на імплант-системи Straumann, що виготовляються зі зміцненого титанового сплаву Roxolid, який є запатентованою розробкою компанії.
Чому імплант краще за міст?
Імплант забезпечує вищу стабільність протезувальної конструкції. Крім того, на відміну від класичної мостоподібного протеза, процедура імплантації ніяк не впливає на сусідні зуби (не потребує їхнього обточування тощо).