Імплант або зубний міст
Ціна від 100 000 грнПри втраті одразу кількох зубів дуже важливо якомога скоріше перейти до відновлення зубних одиниць, щоб зберегти функціональність щелепи та запобігти викривленню прикусу. Зараз стоматологи пропонують кілька варіантів відновлення ― імплантацію або встановлення мостовидного протезу.
Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо і підберемо для вас зручний час прийому.
Як і будь-яка сфера життя, стоматологія не стоїть на місці, а невпинно розвивається, вдосконалюється та починає використовувати нові і нові методики та технології вирішення проблем зі здоров’ям і розвитком зубощелепної системи та ротової порожнини. Точним підтвердженням цієї тези є розвиток технологій відновлення втрачених зубів. Спробуємо порівняти та визначити, що ж краще обрати для себе ― встановлення імпланту чи зубного мостовидного протезу?
Огляд основних аспектів вибору між зубним мостом та імплантатом
Імпланти та мости є найпоширенішим варіантом вирішення проблеми відсутніх зубних одиниць у ротовій порожнині. Не зовсім правильно вважати ці технології схожими, адже вони мають деякі технічні відмінності та нюанси. А щоб зробити правильний вибір на користь тої чи іншої технології, варто прискіпливо порівняти їх між собою за певними показниками.
Порівняння властивостей зубних мостів та імплантів
Давайте порівняємо обидва варіанти відновлення зубів за основними параметрами.
Цінова політика: Порівняння вартості та ефективності застосування
Зубний міст вважається доступнішим варіантом, оскільки імплантація обходиться у значно вищі суми. Але якщо зважити на термін служби та ефективність використання, то слід взяти до уваги необхідність заміни моста через певний проміжок часу, тоді як імплантація робиться на все життя.
Конструкція: Структурні особливості та принципи роботи
Імплант, по суті, ― це штучний зубний корінь, який вживлюється в кісткову тканину на місце втраченого. Та є основою для встановлення коронки.
А от зубний міст ― це комплект скріплених між собою коронок, які встановлюються на зуби або на імпланти.
Кількість відновлюваних зубів: Можливості відновлення зубного ряду
З огляду на особливості конструкції, зазначимо ― імплант замінює одну втрачену одиницю (якщо мова не йде про технологію ALL-on-4). А от встановлення мосту дозволяє замінити одразу кілька видалених зубів.
Вплив на здоров’я тканин порожнини рота: Переваги та недоліки щодо гігієни та здоров’я тканин
Оскільки імплантат вживлюється в кістку та має прижитися там, то можна сміливо вважати його частиною організму. Після процесу остеоінтеграції на титанову основу встановлюється абатмент та коронка. В сукупності вони повністю імітують натуральний зуб ― і візуально, і функціонально. Процес догляду за гігієною такої одиниці нічим не відрізняється від стандартних гігієнічних процедур.
Міст в цьому питання не такий практичний. Адже між яснами та коронками так чи інакше лишиться невеликий проміжок, в який можуть потрапляти часточки їжі. Саме тому догляд за ротовою порожниною після проведення протезування набагато складніший. Також слід частіше відвідувати стоматолога для контролю здоров’я зубів після процедури.
Термін служби та тривалість встановлення: Прогнозована тривалість використання та часові рамки встановлення
За один прийом ані імплантація, ані протезування не проходять. У першому випадку лікар проводить повноцінне хірургічне втручання, вживлює імплант у кістку, накладає шви та очікує, поки встановлена опора повністю приживеться. Тільки після цього можна перейти до установки коронки. При цьому, сусідні зуби ніяк не препаруються. Єдине, може знадобитися кісткова пластика, а це також впливає на тривалість лікування.
Зубний міст вимагає від фахівця обточування сусідніх зубів. Самі коронки виготовляються у лабораторії по отриманим відбитками, а це також вимагає певного часу. Процедура ж встановлення ― малотравматична та досить швидка. Але препаровані зуби можуть стати об’єктами каріозних уражень у майбутньому.
Щодо терміну служби, то тут переваги імплантів очевидні, адже гарантовані строки їх служби ― до 20-25 років. А от мости треба міняти вже через 10 років.
Звикання та можливі ускладнення: Адаптація до протезу та потенційні проблеми
Імплантація вимагає виділення часу на остеоінтеграцію. Але після приживлення та загоювання, пацієнт починає відчувати зуб, як «рідний». А от до встановлених мостів треба довше звикати та приноровлюватися (особливо, у догляді). Також можливі больові відчуття після процедури ― препаровані зуби можуть боліти чи нити.
Поради лікаря стоматолога-ортопеда
Допомогти зробити об’єктивний вибір на користь методики відновлення зубів може тільки лікар після детального обстеження стану зубощелепної системи та ротової порожнини. Адже існує маса нюансів, які впливатимуть на ефективність імплантації чи протезування. Це і:
- наявність протипоказань до проведення процедури;
- потреба у попередньому лікуванні стоматологічних захворювань чи необхідність синус-ліфтингу;
- стан ротової порожнини та наявність опорних зубів під мостовидний протез.
Звісно, імплантація справедливо вважається більш сучасною та результативною методикою відновлення цілісності зубного ряду.
Переваги і недоліки моста та імплантату
Одразу визнаємо ― суттєвим недоліком імплантації, на відміну від встановлення мосту, є вартість процедури. Оскільки технологія сучасна, багатоетапна та використовує інноваційні технології, бо якісні імпланти дешевими не бувають.
А от переваг набагато більше:
- естетичність;
- зручність у повсякденному житті;
- тривалий термін служби.
В той же час, зубні протези ― більш доступний варіант. Але:
- вимагає препарування зубів;
- характеризується більш складним щоденним доглядом;
- потребує заміни через обмежений проміжок часу.
Як бачите, ще невідомо, яка з процедур у перспективі виявиться доступнішою.
Методики виконання процедур
Ризики та ускладнення
Будь-яка стоматологічна процедура передбачає необхідність у реабілітації та відновлення. Але зважимо на такі фактори:
- імплантація є повноцінним та досить суттєвим хірургічним втручанням. Має пройти досить часу, щоб встановлений титановий стрижень прижився. Тому після проведення пацієнт може відчувати біль, позбавитись від якого можна за допомогою лікарських препаратів;
- встановлення мостовидного протезу ― малоінвазивна технологія. Але перед її проведення треба підготувати опорні зуби. Після процедури теж можливий певний дискомфорт та больові відчуття.
Що стосується ускладнень після проведення відновлення зубів, то процент відторгнення імплантів вкрай низький, в межах 1-2 випадків зі 100. І навіть за таких обставин існує висока ймовірність виправити ситуацію.
В той же час, під протезом можуть накопичуватись хвороботворні мікроорганізми, що провокують різні ускладнення та проблеми (карієс, запалення тощо).
Замість висновків: Рекомендації щодо вибору
Як ви самі можете зрозуміти, імплантація є більш привабливою методикою відновлення зубів. Але не завжди реальною для фінансових можливостей пацієнта.
Водночас, майстерність проведення протезування та встановлення зубних мостів серед сучасних стоматологів ― надзвичайно велика. Матеріали, з яких виготовляють штучні зуби, теж сучасні, міцні та привабливі, отож суттєвої різниці у вигляді природних та відновлених зубів ніхто не помітить. Але складність догляду та невеликий термін служби змушують вагатися ― чи дійсно це дешевше та вигідніше, аніж встановлення якісного та довговічного імпланту?