Ключові правила догляду за зубами після імплантації

Протокол імплантації може бути одномоментним або класичним двоетапним, однак пацієнтові однаково важливо уважно доглядати за імплантами зубів, пам’ятаючи про правила гігієни, щоб запобігти відторгненню та іншим ускладненням. Домашній догляд за зубними імплантами полягає в ретельному видаленні зубного нальоту, залишків їжі та бактеріальної плівки із зубів. Якщо спочатку очищати ротову порожнину потрібно максимально обережно, щоб не пошкодити ділянку імплантації, то після заживлення необхідно використовувати весь можливий арсенал для гігієни.

ᐈ Як правильно доглядати за зубними імплантами

Для видалення зубного нальоту з коронок протеза, ясен і міжзубних проміжків треба:

  1. Пам’ятати про ретельне чищення зубів двічі на день (щітка має бути середньої жорсткості, а склад зубної пасти – без абразивних часток).
  2. Додати в щоденний догляд використання пучкових щіток та міжпроксимальних йоржиків, щоб якісно очищати міжзубні проміжки та лінгвальну частину ротової порожнини (поверхні, що прилягають до язика).
  3. Не забувати про використання зубної нитки (флоса) після кожного прийому їжі.
  4. Полоскати рот ополіскувачем або/та додати в щоденний догляд іригатор.
  5. Відвідувати стоматолога 1 раз на пів року для контролю результату імплантації, підганяння протезу (за потреби) та перевірки стану ротової порожнини.

Загалом догляд за імплантатами зубів не відрізняється від звичайної гігієни. Після установки потрібно тільки ретельніше очищати міжзубний простір навколо протезу, щоб запобігти запальним процесам. Також є правила, що не можна робити після зубних імплантів, наприклад, вживати тверду їжу та чистити зуби за допомогою жорстких зубних щіток, які можуть пошкодити матеріал коронок і тканини ясен.

Особливості гігієни за наявності знімних протезів

У випадку знімних зубних протезів необхідно регулярно знімати їх та очищати з усіх боків від решток їжі та забруднень. Підійде ваша звичайна зубна щітка, а серед паст треба обирати варіант без абразивних часток. Гігієнічні правила також передбачають дезінфекцію протезу спеціальним антибактеріальним розчином. Потрібно доглядати і за абатментом (перехідним елементом для установки коронок). Це робиться за допомогою м’яких зубних щіток, паст без абразиву та зубної нитки.

Догляд за зубними імплантами

Яких засобів та інструментів вимагає домашній догляд після імплантації

У вільному доступі є багато засобів, що роблять догляд за імплантатами ефективним і простим. Але базовий інструмент для зубів та ясен – щітка. Зубна щітка для імплантів може бути:

  • пучковою;
  • з вузькою голівкою для важкодоступних зон;
  • у вигляді йоржика, який ретельно обробляє міжзубні проміжки;
  • кутовою для ділянок, куди не можна дістатися за допомогою нитки.

Флос можна використовувати стандартний або удосконалений, що складається з нитки (чистить міжзубні проміжки), губчатого волокна (прибирає наліт із ділянок нижче рівня ясен), тримача. Є думка, що іригатор замінює флос, але їх краще використовувати разом, щоб максимально якісно очищувати всі поверхні протезу, міжзубні проміжки та тканини ясен.

Як впливає догляд за ротовою порожниною на термін служби імплантів

Правильний догляд за ротовою порожниною після імплантації забезпечує гарний результат впродовж десятків років і навіть довічно. Тому після установки потрібно пам’ятати про правила, регулярно відвідувати стоматолога та дотримуватися його рекомендацій.

Питання-відповідь

Як правильно чистити імпланти?

Після встановлення імплантів гігієна практично не змінюється. Головне, ретельніше очищати міжзубний простір навколо протеза, щоб запобігти запальним процесам. Треба використовувати зубну щітку середньої жорсткості, пасту без абразиву, ополіскувач, зубну нитку та іригатор.

Що не можна робити після імплантації?

Відразу після імплантації не можна курити, вживати алкоголь, виконувати важку фізичну роботу та тренуватися, торкатися ділянки імплантації, ігнорувати призначення лікаря щодо медикаментозної терапії. Після загоєння та встановлення протеза зберігається заборона на вживання твердої їжі та використання жорстких щіток.