Що таке чистка зубів Air flow?

Це технологія професійної чистки родом зі Швейцарії. Її застосовують для того, щоб обережно видаляти наліт, а також біологічну плівку з поверхні зубів. Після цього проводиться полірування емалі. Завдяки такому комплексному підходу зуби знов стають білосніжними та повертають свій здоровий блиск.

Такий метод очищення полягає у наступному. В апараті з гранульованим порошком створюється надлишковий тиск. Далі струмінь суміші з цього порошку, води та повітря направляють безпосередньо на зуби. Таким чином і проводиться поверхнева чистка. Відпрацьований матеріал разом з видаленим нальотом виводиться з ротової порожнини пацієнта за допомогою спеціального стоматологічного пилососа.

При застосуванні цієї швейцарської технології очищення використовують різні види порошку, а саме:

 • Сода — це класика жанру. Частинки певного розміру цієї складової здатні ефективно очищати, проте інколи на короткий проміжок часу може виникнути подразнення ясен.
 • Карбонат кальцію. Частинки правильної форми цього елементу дбайливо чистять і полірують зуби, при цьому не завдають шкоди слизовій рота.
 • Гліцин — амінокислота, яка швидко розчиняється у воді. Завдяки своїй малій абразивності цей порошок ніжно полірує зубну поверхню.

Коли потрібна чистка зубів методом Air Flow?

Таку сучасну технологію застосовують у випадках, коли необхідно:

 • ефективно очистити зуби від пігментації, що є на поверхні емалі;
 • позбутися нальоту від наслідків куріння, відкладень від вживання їжі та напоїв з барвниками (кава, чай, вино), тощо;
 • видалити м’який наліт на зубній емалі;
 • очистити всі важкодоступні закутки, проміжки між зубними одиницями, зубоясенні кишені;
 • почистити головки імплантів;
 • очистити зуби перед відбілюванням, ремінералізуючою терапією, точним визначенням кольору емалі, тощо.

Якщо говорити в цілому, то такий тип чистки потрібен при необхідності дістатися до важкодоступних місць ротової порожнини, а також перед проведенням ряда стоматологічних лікувальних процедур.

Чистка зубів Air Flow: плюси та мінуси методу

Як і будь-які процедури, дана послуга має свої переваги та недоліки.

Серед переваг можна виділити наступні:

 1. Безконтактність. Це не механічна процедура, тож пацієнт не відчуває ні болю, ні дискомфорту.
 2. Ефективність. Професійна гігієна за технологією Air Flow допомагає повністю вирішити питання щодо якісної чистки будь-яких ортодонтичних конструкцій.
 3. Повертає свіжий подих. Після проведення такої чистки зникає неприємний запах з рота. Все завдяки тому, що повністю видаляється наліт з емалі зубів. Проте зауважимо, це не стосується тих пацієнтів, у яких дана проблема викликана наявними захворюваннями.
 4. Ефект відбілювання. Коли видаляється наліт, емаль автоматично світлішає на декілька відтінків. Також завдяки процедурі видаляються наявні пігментні плями від тютюну, кави та інших харчових барвників.
 5. Швидкість процедури. В середньому, чистка триває десь 30 хвилин.

Що стосується недоліків, то слід згадати декілька нюансів.

 • По-перше, якщо у пацієнта наявний застарілий чи щільний зубний камінь, лише одним апаратом Air Flow видалити це неможливо. Щоб вирішити цю проблему використовується ультразвуковий прилад, який теж входить у комплексну чистку.
 • По-друге, є деяким людям процедура протипоказана.

Протипоказання для чистки зубів методом Air Flow

 • наявність у пацієнта хронічних захворювань, а саме, бронхіту чи астми;
 • дотримання безсольової дієти;
 • алергія на цитрусові;
 • важкий пародонтит;
 • грип;
 • такі серйозні захворювання як ВІЛ/СНІД чи цукровий діабет.

Зазначимо, що все це лише умовні протипокази. У нашій клініці лікарі проводять чистку зубів навіть за цих умов та при гострих станах.

Етапи виконання чистки зубів Air Flow

Спочатку лікар перевіряє відсутність у пацієнта протипоказань до послуги. Також стоматолог уточнює у людини питання наявності чутливості емалі та кровоточення ясен.

Послуга надається у декілька етапів:

 1. Попередня чистка ультразвуком, яка дозволяє видалити зубний камінь.
 2. Очищення зубної емалі порошково-повітряним методом.
 3. Потім на емаль наноситься спеціальна захисна суміш зі фтором.

Чистка зубів Air Flow: що це таке та коли потрібна

Рівень потужності апарату лікар підбирає для кожного пацієнта окремо в залежності від його індивідуальних особливостей. Наприкінці поверхню зубів покривають фіксувальним лаком, який також сприяє зміцненню емалі.

Рекомендації після проведення процедури чищення зубів

Після проведення процедури слід дотримуватися деяких правил.

 1. Протягом перших двох-трьох годин треба уникати їжі та напоїв, які містять харчові барвники.
 2. Також у перші 3 години після чистки не можна палити, пити каву та чай. Причина — при чищенні апаратом з емалі зуба знімається органічна плівка, яка покриває зуби (пелликула). А нова плівка утворюється лише за дві-три години.

Повторну процедуру стоматолог призначає кожному пацієнту в індивідуальному порядку. Це може бути і через три місяці, і через півроку.

Чистка зубів Air Flow в стоматологічній клініці UDC — якісно, ефективно та безпечно!

Лікування у київській клініці Ukrainian Dentist Club — це гарантія якості та безпеки при отриманні будь-яких стоматологічних послуг. Професійна команда досвідчених лікарів-стоматологів готова прийти на допомогу у вирішенні стоматологічних проблем будь-якої складності. Всі процедури проводяться на сучасному обладнання з використанням якісних матеріалів від світових виробників.

Чистка зубів Air Flow: що це таке та коли потрібна

Не відкладайте вирішення проблем із зубами до «кращих часів». Потурбуйтеся про свою здорову та білосніжну усмішку прямо зараз.