Скільки імплантів можна поставити за раз
Ціна від 37 200 грнЩо таке імпланти зубів та які бувають типи імплантації Відповідаючи на питання, що таке імпланти, важливо розуміти особливості їхньої будови. Конструкцію штучного зуба формують три елементи: титановий штифт (корінь), абатмент (перехідний елемент, що з’єднує штифт із коронкою) та коронка (цирконієва, металокерамічна чи керамічна). Говорячи про встановлення імпланту, йдеться саме про його вживлення до кісткової тканини…
Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо і підберемо для вас зручний час прийому.
Що таке імпланти зубів та які бувають типи імплантації
Відповідаючи на питання, що таке імпланти, важливо розуміти особливості їхньої будови. Конструкцію штучного зуба формують три елементи: титановий штифт (корінь), абатмент (перехідний елемент, що з’єднує штифт із коронкою) та коронка (цирконієва, металокерамічна чи керамічна). Говорячи про встановлення імпланту, йдеться саме про його вживлення до кісткової тканини щелепи. Ця конструкція замінює собою корінь втраченого зуба та слугує основою для подальшого протезування.
Встановлення зубного імпланту може проводитися одноетапно, щоб відновити втрачені зуби за одну процедуру. Розрізняють моментальну імплантацію, коли зубний імплант вживляють у лунку відразу після видалення залишків зруйнованої/травмованої одиниці, та стандартну одночасну, коли після втрати зуба пройшов якийсь час, але кістка досить щільна та здорова, щоб витримати процес встановлення імпланту та протезування. В обох випадках стоматолог не чекає, поки штифти приживаються, а одразу кріпить на них штучні зуби. Пацієнт носить тимчасовий протез, який замінюється постійним за кілька місяців. Це оптимальна методика відновлення зони усмішки, адже конструкція моментально замінює собою втрачені передні зуби.
Класична імплантація – двоетапний процес. Спочатку стоматолог-імплантолог виконує встановлення титанових штифтів, а до протезування переходить, коли вони повністю приживаються (через 3-6 місяців). Це збільшує тривалість лікування, однак підвищує шанси на успішну остеоінтеграцію, адже кістка встигає зростися з імплантом, перш ніж її навантажують протезом. Стоматолог вдається до класичної двоетапної імплантації, коли є протипоказання до встановлення штифта та моментального протезування.
Що враховується під час вибору типу імплантації:
- Обсяг кісткової тканини. Кістка має бути достатньої товщини та щільності, щоб імплант добре прижився та не відторгнувся після навантаження протезом. Якщо спостерігається значна втрата її обсягу, то одноетапна імплантації неможлива. Спершу потрібно буде наростити кістку, після чого стоматолог рекомендуватиме двоетапну методику, аби збільшити шанси на успішне відновлення зубів.
- Стоматологічні захворювання. Для одноетапного встановлення титанових штифтів і моментального протезування необхідно, щоби порожнина рота була в ідеальному стані. Наявність нелікованого карієсу, зубного каменю, пародонтиту чи іншого захворювання може зашкодити успішній остеоінтеграції імплантів. Тому спершу потрібна діагностика та консультація в лікаря. Якщо стоматолог виявив протипоказання, призначається лікування та двоетапна імплантація.
З огляду на те, скільки часу приживаються імпланти, одноетапна методика – гарний вихід із ситуації для людей, яким треба відновити втрачені зуби в найкоротший термін. Одночасне встановлення штифта та протезування зазвичай обирають високопосадовці, медійні та громадські діячі тощо. Однак у будь-якому разі не варто довго відкладати лікування, адже щелепна кістка поступово розсмоктується. А за значної резорбції навіть процес двоетапної імплантації матиме протипоказання.
Чинники, що впливають на кількість імплантів
Кількість імплантів для встановлення визначається, з огляду на кількість одиниць, що потребують відновлення. Це може бути як окрема коронка, так і суцільний протез, коли відсутні всі зуби. Так, один втрачений зуб – це один імплант та коронка. Брак кількох одиниць підряд передбачає встановлення двох штифтів (з кожного краю дефекту) та виготовлення мостовидного протезу. У разі тотальної адентії вживляється 4, 6, 8 чи 10 штучних коренів, на які встановлюється ортодонтична конструкція, що цілком замінює собою зубний ряд та виконує його жувальну й естетичну функцію. У будь-якому разі для вибору оптимальної кількості потрібна консультація стоматолога.
Серед чинників, які варто враховувати, готуючись встановлювати імпланти на зуби, не тільки обсяг кісткової тканини та наявні стоматологічні захворювання, а й загальний стан здоров’я людини. Зокрема, на те, як приживаються імпланти, можуть впливати хронічні хвороби та вікові зміни. Також стоматолог враховує потреби та побажання самого пацієнта. Наприклад, можна відновити всі зуби за технологією All-on-4, якщо потрібен найдоступніший спосіб реставрації зубного ряду.
Максимальна кількість імплантів за один сеанс
Сучасні імпланти приживаються в 98-99 % випадків, тому ними можна замінити хоч усі зуби. Але процес буде тривалим і потребуватиме не одного сеансу. Крім того, це дуже дорого, тому у разу тотальної адентії за процедуру вживляється від 4 до 10 штифтів на одній щелепі. На обсяг імплантації за сеанс впливає і те, які бувають імпланти зубів. Гвинтові швидко вкручуються в щелепу за принципом саморіза завдяки спеціальному різьбленню. Циліндричні ж потребують більш інвазивного втручання з розрізом ясен і формуванням лунки в кістковій тканині. Це збільшує тривалість операції, тому процес встановлення великої кількості імплантів краще поділити на декілька процедур для комфорту пацієнта.
Випадки, коли може бути обмежена кількість імплантів:
- захворювання зубів та ясен;
- карієс сусідніх зубних одиниць;
- запалення в планованій зоні вживлення штифтів;
- знижений імунітет, що може вплинути на успішність остеоінтеграції;
- старший вік, коли знижується регенеративна спроможність організму, тому імпланти приживаються складніше та довше.
Якщо зуби відсутні довгий період, спостерігається нерівномірна резорбція кістки. Тому встановлення зубних імплантів може ділитися на кілька етапів, особливо, якщо на окремих ділянках планується підсаджування кісткової тканини.
Переваги та недоліки встановлення кількох імплантів одночасно
Поставити зубні імпланти відразу – розумне рішення для економії грошей, адже кожна додаткова консультація, діагностика та операція призводить до витрат. Крім того, так зменшується загальна тривалість лікування та протезування. Поки приживаються імпланти, пацієнт носить тимчасовий протез, а про своєчасне виготовлення постійного потурбується зуботехнічна лабораторія. Також встановлення імплантів за один раз – найліпший варіант для пацієнтів, що панічно бояться хірургічних втручань або мають протипоказання до частого застосування анестезії.
Але процес встановлення кількох імплантів одночасно пов’язаний із деякими ризиками. Наприклад, алергія на титан трапляється вкрай рідко, тому пацієнт може про неї не знати. За проявів алергічної реакції лікар замінює титановий штифт на цирконієвий. Цей процес буде складним і дорогим, якщо імплантів декілька. Також після множинної імплантації інтенсивніший біль, а порожнина рота потребуватиме уважного догляду, поки штифти первинно приживаються. У цей час можуть загостритися хронічні хвороби, що були в тривалій ремісії, негативно вплинувши на остеоінтеграцію.
Якщо вам потрібна консультація щодо того, як встановлюють зубні імпланти, скільки коштує коронка чи повний протез, звертайтеся до фахівців UDC.
Питання-відповідь
Чому важливо обговорити питання кількості імплантів з фахівцем?
Тільки стоматолог визначить оптимальну кількість імплантів для успішного відновлення зубного ряду, з огляду на клінічну картину та наявні протипоказання.
Які питання ставити під час первинної консультації?
Варто поцікавитися планом лікування, типом процедури імплантації, кількістю штифтів, що будуть вживлятися одночасно, маркою та конструкцією імплантів, тривалістю та особливостями процесу реабілітації.
Які показання до встановлення імплантів?
Прямі показання до імплантації – втрата однієї або кількох зубних одиниць, тотальна адентія однієї чи обох щелеп.
Які протипоказання можуть вплинути на рішення про кількість імплантів?
Серед основних протипоказань: захворювання порожнини рота, наявність хронічних хвороб, незадовільний загальний стан здоров’я та похилий вік пацієнта.
Чи є ризик відторгнення імплантів за їхньої великої кількості?
Значний обсяг втручання може призвести до зниження імунітету та загострення хронічних захворювань, відповідно, вплинути на процес приживлення. Також потрібен ретельний післяопераційний догляд за ротовою порожниною, адже навіть незначне запалення може швидко поширитися на всі імпланти.